شبنم فرشادجو با انتشار پستی در اینستاگرامش از آزارگران جنسی پرده برداشت

طی روزهای گذشته جمع زیادی از زنان سینماگر ایرانی اقدام به انتشار بیانیه ای در اعتراض به آزار جنسی زنان در این عرصه کردند.

شبنم فرشادجو با انتشار پستی در اینستاگرامش از آزارگران جنسی پرده برداشت. در این اسامی افرادی همچون فرهاد اصلانی ، مهدی کوشکی، حبیب رضایی ، مهدی کرم پور، کاوه سجادی حسینی دیده می شود.

طی روزهای گذشته جمع زیادی از زنان سینماگر ایرانی اقدام به انتشار بیانیه ای در اعتراض به آزار جنسی زنان در این عرصه کردند

در آخرین افشاگری ها بهنوش بختیاری عنوان کرده بود، که در آخرین سریالی که بازی کرده، با پیشنهاد غیراخلاقی از سوی سرمایه‌گذار مواجه شده است.

«بهنوش بختیاری» در گفت‌وگو با شبکه تی وی پلاس از تجربه خود پرده برداشت. او گفت: در طول ۲۶ سال سابقه کاری ـ جز تجربه آخرم که یک سریال بود و پولم را هم ندادند ـ هیچ تجربه‌ای از آزار نداشتم. اما دوستانم اعم از گریمورها و جامه‌دارها، برایم تعریف کرده‌اند که به آن‌ها گفته‌اند به شرط ارتباط داشتن، به آن‌ها کار می‌دهند. اما آن‌ها مجبورند کوتاه بیایند و به گفت‌وگوی مجازی طرف پاسخ دهند و وعده سر خرمن دهند تا آخر کار دستمزدشان را بگیرند.

وی درباره تجربه خود گفت: در سریال آخرم، این اتفاق برایم افتاد. حدود ۵ـ۶ ماه در شورآباد قم و احمدآباد مستوفی کار کردیم و من طی این مدت، اصلاً سوار ماشین سرمایه‌گذار کار نشدم تا اینکه روز آخر، چون یک ریال به من دستمزد نداده بود، سوار ماشینش شدم. دیدم رفت اتوبان امام علی و از مسیر اصلی دور شد. گفت پولت را در شرایطی می‌دهم که نرمش و سازش داشته باشی! با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتم و بعد هم با لگد به کمرش کوبیدم. به او گفتم پولت را نمی‌خواهم اما شکایت قانونی هم کردم، چون همسر درست و حسابی داشت اما خودش آدم کثیفی بود. پایش بیفتد، نامش را هم فاش می‌کنم!

بختیاری افزود: دختری ۱۶ ساله در سریالمان بود که یک روز گریه‌کنان سراغ من آمد و گفت این آقا می‌‌خواسته دست مرا بگیرد و … این آقا چه فکری کرده‌ که وقتی در سینما آمده است، به خودش اجازه می‌دهد به هر کسی حتی زن شوهردار گیر بدهد؟ به او گفتم فکر می‌کنی چون در سینما پول آورده‌ای، باید حتماً یکی را به دندان بگیری و ببری؟! بنابراین «جنبش می تو» که راه افتاد، با خودم گفتم من هم بروم و این موضوع را بگویم.

وی ادامه داد: بحث خانم‌های ما در سینما سر شکل‌گرفتن دوستی نیست، کجای دنیا یا در کدام شغل، دوستی شکل نمی‌گیرد؟ دمشان گرم کسانی که روابط عاشقانه و پاک دارند و متأسفم برای کسانی که محیط پاک و درست فرهنگی و هنری را به چنین وضعی انداخته‌اند./ رصد بورسی

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها