انتقاد رسانه های ژاپن از شرکت توزیع کننده واکسن امریکایی به دلیل تاخیر در افشای آلودگی

فوری/واکسن های مدرنا آلوده هستند!

پس از آنکه یکی از مقامات وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرد شرکت تاکدا ١٠ روز پیش از آلوده بودن ویال های واکسن مدرنا مطلع شده، رسانه های ژاپن این شرکت را به دلیل تاخیر در گزارش دادن موضوع مورد انتقاد قرار دادند. تاکدا اعلام کرده است که علت تأخیر این بود که شرکت برای جمع آوری اطلاعات درباره اینکه واکسن ها در کدام مناطق کشور توزیع شده اند، به زمان نیاز داشت.

بی بی سی: ژاپن تزریق حدود یک میلیون و ۶۳ هزار دوز واکسن مدرنا را به دلیل آلودگی به حال تعلیق درآورده است.

وزارت بهداشت این کشور گفته "مواد خارجی" در برخی از دوزهای یک بچ (دسته) حدودا ۵۶۰ هزار ویالی دیده شده است.

کمپانی داروسازی تاکدا که توزیع این واکسن را در ژاپن برعهده دارد، گفته است که مدرنا به دلیل رعایت موارد احتیاطی، تزریق سه بچ از این واکسن‌ها را موقتا متوقف کرده است.

تاکدا گفته که احتمالا بروز مشکلی در زمان تولید این واکسن در اسپانیا علت این مسئله بوده، اما توضیح بیشتری در این مورد داده نشده است.

مدرنا با اشاره به این که "تا امروز هیچ مشکلی در مورد ایمنی و کارایی این واکسن شناسایی نشده است" افزود که با کمپانی تاکدا برای انجام تحقیقات بیشتر در این مورد همکاری می‌کند.

هیچ جزییاتی در این مورد که این "ذرات خارجی" چه هستند، ارائه نشده، اما کمپانی تاکدا آن‌ها را موادی توصیف کرده که تحقیقات فوری بر روی آن‌ها در جریان است.

به گزارش روزنامه ژاپن تایمز، گزارش‌های مربوط به آلودگی در این واکسن‌ها از هفت مرکز واکسیناسیون دیگر هم ارائه شده است.

ژاپن تایمز اضافه کرده که وزارت بهداشت شماره این بچ‌ها را برای اطلاع عموم منتشر کرده تا کسانی که پیشتر مدرنا زده‌اند، بتوانند بررسی کنند که آیا احتمال دارد به آنها واکسن آلوده تزریق شده باشد.

ژاپن در حال حاضر با افزایش موارد ابتلا به کرونا روبروست و هشت استان دیگر از روز گذشته در شرایط اضطراری قرار گرفته است.

توکیو، پایتخت در حال حاضر میزبان بازی‌های پارالمپیک است.

ژاپن پیش از این تزریق واکسن‌های فایزر و آسترازنکا را برای واکسیناسیون عمومی تایید کرده بود و تزریق مدرنا از سه ماه پیش در این کشور آغاز شده است.

در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه شده‌اند و حدود ۵۰ درصد هم تنها یک دوز دریافت کرده‌اند.

میزان استفاده از واکسن های کرونا

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها