افشاگری تکان‌دهنده: گفتند واکسن گران است اجازه ندارید بخرید

زالی رئیس ستاد کرونا تهران: اجازه خرید واکسن ندادند، فکر می کردند گران است. ۷۲۰ میلیون یورو خرج رمدسیویر شد، این را باید خرج واکسن می کردیم. ما آمارهای مرگ ومیر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم. فقط ۵ روز ذخیره واکسن داریم. راهی نداریم جز ۲هفته تعطیلی./صداوسیما

حجم ویدیو: 11.92M | مدت زمان ویدیو: 00:01:51

اظهارات جنجالی دکتر زالی: اجازه خرید واکسن ندادند چون فکر می کردند گران است / سفرای ما در خارج به دنبال خرید واکسن نبودند، این چه دیپلماسی است؟ / کمک های بین المللی را برگرداندیم و آمارهای مرگ و میر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم

رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران در جمع خبرنگاران: 

هزینه داروهای کرونا چند برابر واردات واکسن شده است اما اجازه خرید واکسن ندادند چون فکر می کردند گران است.

وقتی نخستین مورد کرونا در قم مشاهده شد خواهان قرنطینه قم شدم و گفتم انتخابات شهر قم تعطیل شود اما بعضی ها مرا مسخره کردند و گفتند این بیماری را براحتی کنترل می کنیم.

 وقتی کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ایران آمدند ما بجای مشورت با آنها مدام از آنها می‌خواستیم در رسانه ها از نظام سلامت ایران تعریف کنند. ما آمارهای مرگ و میر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم.

 کمک های جهانی و پزشکان بدون مرز را از فرودگاه برگرداندیم در حالی که اطلاعات چندانی درباره ویروس نداشتیم و از مشاوره های بین المللی استفاده نکردیم. چرا چین که دوست صمیمی ما است به ما واکسن کافی نمی دهد؟ 

خبرهای خیلی تلخ تری برای هفته های آینده داریم و شرایط بسیار بدتر خواهد شد. دلتا ۳ ماه در هند طول کشید، آنها بسرعت همه را واکسینه کردند . 

 ما نباید غصه قیمت واکسن را بخوریم حتی باید ۲ برابر قیمت بخریم و مردم را واکسینه کنیم. ما ۷۲۰ میلیون یورو خرج رمدسیویر کردیم و این پول را باید خرج واکسن می کردیم چطور در تحریم حاضریم تجهیزات نفتی را ۳ برابر قیمت بخریم ولی در مورد واکسن این کار را نمی‌کنیم.  هیچ راهی نداریم جز ۲ هفته تعطیلی که از همین امروز باید آغاز شود.

ما فقط برای ۵ روز ذخیره واکسن داریم و نمی‌توانیم سرعت را زیاد کنیم، اگر واکسن زیاد بود ما مراکز را ۲ برابر می کردیم.

نیروهای طرح تحول سلامت ۴ ماه است حقوق نگرفته اند، افراد حاضر در ستاد کرونا در محیط نیستند و نمی‌توانند تصمیم درست بگیرند.

سفیران ما در کشورهای خارجی بدنبال تأمین واکسن نبودند، با سفیر ژاپن صحبت کردم گفت اصلا سفیر ایران دنبال واکسن نیامده است، این چه دیپلماسی است؟

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها