16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه با گرم شدن هوا در این روز‌ها بهتر است که به فکر طبخ غذا یا درست کردن دسر‌هایی با طبع سرد باشید.

تابستان فصل خوراکی‌هایی با رنگ‌های جذاب است. بهره وری از سبزیجات تازه، پروتئین‌ها در کنار میان وعده‌های متنوع و رنگارنگ همگی نشان دهنده فصل زیبای تابستان هستند. در این چند روز باقی مانده از تابستان این خوراکی‌ها را تهیه کنید و لذت ببرید.

به گزارش مستقل آنلاین : هر یک از میان وعده‌هایی غذایی ارائه شده، خواص و مواد مغذی مختص خود را دارند. با گرم شدن هوا در این روز‌ها بهتر است که به فکر طبخ غذا یا درست کردن دسر‌هایی با طبع سرد باشید. در این مقاله ۱۶ ماده غذایی و میان وعده عالی در این فصل گرم را معرفی خواهیم کرد.

 کیک ذرت به همراه سس سالسا

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه

این خوراکی تابستانه متشکل از پنکیک سنتی است که به سرعت و سادگی آماده می‌شود و حاوی تمام مواد و محصولات تابستانه است. این کیک مغذی تقریبا کمتر ۴۰۰ کالری است.

 ماست یونانی به همراه سس بلوبری

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


تابستان بهترین زمان برای لذت بردن دسر‌های لذیذ است. هنگامی که این خوراکی لذتبخش تابستانه را درست می‌کنید توت هاو بلوبری‌های تازه را با توت‌ها و بلوبری یخ زده عوض کنید. تقریبا یک وعده غذایی این دسر حاوی ۲۰۰ کالری می‌باشد.

املت با سبزیجات تابستانه

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


املت خوراکی مغذی است که می‌تواند به عنوان میان وعده و یا وعده غذایی در نظر گرفته شود. این خوراکی سبک می‌تواند با استفاده از سبزیجات تازه و فریز شده طبخ شود و برای لذیذ‌تر کردن آن می‌توان مقداری پنیر نیز به محتویات آن اضافه کرد.

 اسموتی‌ها گزینه‌های عالی برای شروع روزی پر انرژی هستند. در حالی که هر روز صبح در حال فرار از صرف صبحانه هستید، اسموتی‌ها می‌توانند دستور العمل ساده و فوق العاده‌ای باشند که سرشار از ویتامین و پروتئین هستند و سوخت وساز روزانه بدن را افزایش می‌دهند.

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه

ساندویچ پراسکویتو و آلو

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


این ساندویچ کوچک طعمی نسبتا شیرین و ترش دارد. از این خوراکی می‌توانید به عنوان یک میان وعده لذیذ کم چرب که حاوی ۱۳ گرم پروتئین است نهایت لذت را ببرید.

 مرغ کبابی به همراه هلو و پنیر فتا

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


این سالاد تابستانه را برای مابقی روز‌های باقی مانده از تابستان به دستور‌های غذایی خود اضافه کنید. با استفاده از هلو‌های آبدار رسیده، بادمجان و پنیر فتا این خوراک را تبدیل به یک غذای جانبی شور و شیرین به همراه مرغ‌های کباب شده یا دودی کنید. یک گزینه عالی برای گیاهخواران. یک وعده آن تقریبا معادل ۴۱۰ کالری دارد.

برگر سالمون

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


غذای تابستانی ساده ۱۵ دقیقه‌ای، برگر سالمون را به راحتی می‌توانید به عنوان بخشی از وعده منظم غذایی شبانه خود قرار دهید. ماهی قزل آلا وحشی گوشتی حاوی مواد بسیار مغذی از جمله اسید‌های چرب ضروری، ویتامین B؛ و پتاسیم می‌باشد. یک وعده ۲۵ گرمی تقریبا ۱۹۰ کالری دارد.

 پیتزا اسکواش تابستانه


16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه

پیتزا کبابی- بله درست می‌خوانید، هر اسلایس ۸ تکه این پیتزا حاوی ۱۶۵ کالری و ۵.۵ گرم پروتئین است. در اینجا اسکواش و کدو سبز سالم و فراوان لذت یک پیتزای خانوادگی را فراهم می‌کند. مارینا بالزمیک، اسکواش را خیلی شیرین‌تر می‌کند، پس آن را کباب کنید و برای تجربه یک طعم دودی و زغالی، در کنار پیتزایتان سرو کنید. با اضافه کردن گوجه، پنیر پکورینو و سبزیجات کار را تمام کنید.

کباب مرغ با سس پستو

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


یک ظرف ماست کم چرب و خامه ترش مواد تشکیل دهنده سس پستو هستند و با اضافه کردن ریحان سس لذیذی درست کنید. یک وعده کباب مرغ به همراه سس پستو معادل ۲۱۱ کالری و بیش از ۲۷ گرم پروتئین دارد. گیاهخواران می‌توانند با جایگزین کردن قارچ به جای مرغ از این خوراکی لذیذ بهره ببرند.

 ماهی هالیپوت کبابی و سس سالسا با انبه تازه

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


این سس سالسا حاوی پیاز، گشنیز، گوجه و انبه با چاشنی سرکه سیب و لیمو تعادل بین شیرینی و تندی را بر هم می‌زند. این خوراکی لذیذ کمتر از ۳۰۰ کالری انرژی دارد با ۳۷ گرم پروتئین.

ماهی تن (Seared Tuna) با سالسا آواکادو

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


این خوراکی به نظر می‌رسد به سادگی تهیه شود و کمتر از ۴۰۰ کالری دارد. خوراکی سرشار از مواد مغذی، پروتئین و چربی‌های مفید که با وجود سالسا سرشار از ویتامین C. است. قبل از خشک کردن تن ماهی مطمئن شوید که ماهیتابه داغ شده، این باعث می‌شود بدون اینکه بخواهید زمان زیادی را به پخت اختصاص دهید گوشت به خوبی ترد شود.

سالاد سبزیجات و گوجه و انگور به همراه چاشنی خامه

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


این غذای تابستانی از میز شما یک اغذیه فروشی فانتزی فرانسوی می‌سازد، زمانی بیشتر از دو دقیقه برای درست کردن آن زمان نمی‌برد. تنها به دنبال خامه تازه واقعی باشید که غلیظ‌تر و کم چرب‌تر از خامه ترش است، البته خامه ترش هم همان کار را انجام می‌دهد. این چاشنی عالی بر روی هر سالادی می‌تواند استفاده شود.

 سالاد سبزیجات تابستانه و ذرت

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


این دستور العمل فوق العاده ساده مزیت استفاده از طعم تمامی سبزیجات تابستان را فراهم کرده است. تقریبا هیچ چاشنی مانند نمک و فلفل و گیشنیز به آن اضافه نمی‌شود تا فلفل سبز تند، ذرت شیرین و پیاز سبز تند و بامیه ترد طعم خودشان را به سالاد بدهند. برای اینکه این سالاد یک وعده شما را تشکیل دهد کمی مرغ پخته و طعم دار شده، میگو یا سویا به آن اضافه کنید و در آخر همه را مخلوط کنید.

 سالاد میوه‌های آلویی و بادام بو داده

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


این دستور العمل با چاشنی روغن بادام همراه با تزئین پنیر، طعم فوق العاده به سالاد‌های میوه‌ای روزانه اضافه می‌کند و می‌تواند به تنهایی یک ناهار یا شام خوشمزه باشد، اما برای این منظور باید سینه مرغ تکه تکه شده را به آن اضافه کنید تا کمی مغذّی‌تر شود.

 نخود فرنگی تازه با نعنا

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه

ترکیب نخود فرنگی و نعنا یک ترکیب کلاسیک است که با افزودن پنیر پیکورینوی شور و آروژل تلخ به چاشنی‌ها طعم عمیق تری پیدا می‌کند. وجود آبلیموی تازه در بین چاشنی‌ها تمامی طعم‌ها را دلپذیر‌تر می‌کند. پنیر فتای خورد شده جایگزین خیلی خوبی برای پنیر پکورینو است و اگر نتوانستید نخود فرنگی تازه پیدا کنید می‌توانید از لوبیا سبز یا نخود فرنگی فیریز شده هم استفاده کنید. این خوراکی تقریبا ۱۰۰ کالری دارد.

 سالاد گوجه فرنگی

16 غذای خوشمزه تابستانی + دستور تهیه


این سالاد ساده و بدون نیاز به پخت یکی از بهترین راه‌ها برای برجسته کردن گوجه فرنگی‌های مرغوب است و با ترکیبی از پیاز خام تند و یک سس سرکه رقیق ترکیب فوق العاده‌ای را به وجو می‌آورد. می‌توانید این سالاد را نقطه عطف یک ساندویچ گوشت عالی بدانید که در آن به جای مایونز از چاشنی استفاده شده است، یا می‌توانید تکه‌های پنیر موزرلا به آن اضافه کنید تا سالاد کریول کاپرس را داشته باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها