حقوق بازنشستگان در سال 99 همسان سازی می شود

دبیر هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متأسفانه سال ۹۹ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی حذف شده است، گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مستلزم آن است که دولت بدهی خود با این سازمان را تسویه کند.

حقوق بازنشستگان در سال 99 همسان سازی می شود

سیدامیرحسین قاضی‌زاده در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس، با اشاره به میزان حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با بازنشستگان کشوری در سال ۹۹ اظهار کرد: در بودجه سنواتی برای افراد بازنشسته که تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند یک ضریب افزایش حقوق پیش‌بینی می‌شود.وی افزود: امسال این افزایش برای بازنشستگان تأمین اجتماعی ۲۱ درصد بود و با این حال حقوق آنان یک میلیون تومان کمتر از  بازنشستگان  کشوری است که بخش عمده این تفاوت به بدهکاری دولت به سازمان تأمین اجتماعی باز می‌گردد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه بر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأکید شده است، گفت: متأسفانه سال ۹۹ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی حذف شده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افزایش حقوق نیروهای قرادادی که تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند به‌دلیل عدم تأمین منابع همواره  درصدی از آن محقق می‌شود و معمولاً خسارت می‌بینند.

قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: تفاوت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی که عمدتاً کارگر هستند با بازنشستگان کشوری سبب نارضایتی آنان شده است.

دبیر هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه بازنشستگان تأمین اجتماعی با افزایش هزینه‌های درمانی نیز مواجه هستند و این کار را برایشان سخت‌تر کرده است، خاطرنشان کرد: دولت باید سریعاً بدهی خود به سازمان تأمین اجتماعی را تسویه کند.

 

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها