رضا صادقی کرونا گرفت ؟! + عکس عجیب در ای سی یو

خبری عجیب برای رضا صادقی ساعاتی است در فضای مجازی دست به دست می شود که هواداران او را نگران کرده است .

رضا صادقی کرونا گرفت ؟! + عکس عجیب در ای سی یو

شایعه عجیبی در مورد رضا صادقی دست به دست می شود منبع این شایعه عکس رضا صادقی روی تخت بیمارستان است که این شاعبه را به وجود اورده است که رضا صادقی به کرونا مبتلا شده و الان نیز در ای سی یو است . در حالی این خبر منتشر شده که رضا صادقی در سلامت کامل به سر می برد و تمام این شایعات درمورد رضا صادقی کذب است . 

ماجرای عکس جنجالی رضا صادقی 

رضا صادقی خواننده معروف پاپ ایرانی دچار سانحه شده و از پله های منزلش سقوط کرده و به علت شکستگی به بیمارستان منتقل شده است.
رضا صادقی خواننده معروف پاپ ایرانی دچار سانحه شده و از پله های منزلش سقوط کرده و به علت شکستگی به بیمارستان منتقل شده است.
 
بهمن بابازاده، روزنامه‌نگار و فعال حوزه فرهنگی در تویتر خود درباره جزئیات این حادثه نوشت: «رضا صادقی دچار سانحه شده و به دلیل سقوط از پله‌های منزلش در بیمارستان بستری شده است. با توجه به وزن بالای رضا و شکستگی پیش آمده، مشخص نیست کنسرت این خواننده در تهران برگزار خواهد شد یا خیر. برای رضای عزیز آرزوی سلامتی دارم».
 

رضا صادقی در بیمارستان بستری شد+ جزئیات

رضا صادقی در برنامه دور همی در مورد بیماریش گفته بود: من یک ساله بودم که دکتری آمپولی را به اشتباه در عصب پای من زد و من در زمان‌هایی که همه‌ی بچه‌ها می‌دویدند، در خانه بودم و در این مدت کسانی ذهنیت من را ساختند که از آن‌ها تشکر می‌کنم.

 

رضا صادقی در آمریکا

رضا صادقی که هم اکنون در کالیفرنیا به سر میبرد عکس و متن ها زیر را برای هوادارانش به اشتراک گذاشت.

صادقی نوشت:

روز هـمگی بخیر البته به وقت اینجا ....

از فردا میریم برای تمرین های فشرده و پر انرژی برای کنسرتها

و جای تک تک شما خالی .... اینم سحر خیری من در خانه ..

محل زندگی رضا صادقی در امریکا

خانه رضا صادقی در آمریکا

 

خانه رضا صادقی در آمریکا 

خدایی اینقد سحر خیزی برای خودمم جالب شده

عصر شما جانان بخیر ...

و امیدوارم با ارکستر بخوبی هماهنگ بشیم ...

راستی خوش بحالتون شنیدم برف و بارونه ؟ خدارو شکر

رضا صادقی: همسرم بهترین خانمی هستند که می تواند به عنوان شریک زندگی در کنار من باشد، دلیلش رفتارها و خصوصیات خاص من است.

رضا صادقی خواننده محبوب موسیقی پاپ که در مدت زمان کوتاهی توانست محبوبیت فراوانی بین هوادارانش پیدا کند و با آهنگ مشکی رنگ عشقه در بین مردم شناخته شد چند سالی است ازدواج کرده و یک دختر به نام تیارا دارد. در ادامه گفتگوی رضا صادقی را درباره همسر و دخترش میخوانید.

در سال هایی سیر می کنیم که چهره های قدیم به خوبی توانسته اند رگ خواب مخاطب امروز را در دست بگیرند و پا به پای آنها پیش روند. آلبوم جدید رضا صادقی هم مصداق واقعی همین اتفاق است که او توانسته با نگاهی عمیق در ذائقه نسل جدید محصول جدیدش را در اختیار دوستدارانش قرار دهد. چند هفته پس از انتشار این اثر سراغ این خواننده رفتیم و این بار از زاویه ای جدید با او گپ زدیم:جهان رضا صادقی قبل و بعد از ازدواج. گفتگویی جالب و صحبت هایی که صادقی برای اولین بار حاضر شده بود درباره آنها به اظهارنظر بپردازد. خروجی این گفتگو هم خروجی جالبی شد که در ادامه می خوانید...

بیا در این گفتگو فقط درباره دنیای جدیدت حرف بزنیم. از روزی که وارد فضای خانواده و تأهل شدی. موافقی؟
حتماً. چرا که نه. من هنوز در این باره در هیچ رسانه ای صحبت نکرده ام. بدم نمی آید در این باره حرف بزنم.
من خوشبختانه در سال هایی که مجرد بودی هم چند باری با تو دیدار داشتم و زندگی ات را از نزدیک شاهد بودم. حالا هم که وارد فصل جدیدی از زندگی ات شده ای، دوست دارم درباره تفاوت این دو جهان متفاوت حرف بزنی. جهان رضا صادقی در دوران مجردی با این روزهایش چقدر فرق کرده؟
رضا صادقی دوران مجردی تفکرات، باورها و ایدئولوژی هایش همین بود ولی بی تعارف اگر بخواهم به شما بگویم به قدری در و دروازه زندگی اش باز بود که بعضاً هر فرد نالایق و نارفیقی می توانست به زندگی من ورود پیدا کند و این نوع رفتارهای من با آدم های مختلف را باید نقطه ضعف آن دورانم بدانیم. برخی حاشیه های ناخواسته در همین موارد باعث شد در مقطعی مشکلاتی را به خود ببینم و شرایط بدی پیش آمد. ولی الان به لطف خدا و داشتن یک خانواده خوب و همسرم، توانستم محیط آرام و لذت بخشی را در زندگی ام داشته باشم.

رضا صادقی

جایی گفته بودی که همسرم بهترین خانمی هستند که می توانستم داشته باشم. این جمله درست از شما منتقل شده بود؟
همه دختران و خانم های ایرانی ویژه هستند. این را بابت تعارف نمی گویم و واقعاً به این موضوع اعتقاد دارم. اینکه می گویم همسرم بهترین خانمی هستند که می تواند به عنوان شریک زندگی در کنار من باشد، دلیلش رفتارها و خصوصیات خاص من است. به خاطر جهان ویژه ای که من داشتم و دارم. حواشی و حوالی خاص من و فضای کاری ام. شاید کمتر کسی بوده که می توانست تحمل کند این شرایط را و همدل باشد با من.
آن اوایل زندگی ام، اتفاقات و ماجراهای وحشتناکی از طریق دوروبری ها و آنهایی که هم می شناختم و نمی شناختمشان رخ داد که واقعاً سخت و دردناک بود. کمتر کسی می توانست آن اوضاع را تحمل کند و بپذیرد و از همه مهم تر با من همراه باشد. قطعاً همسرم بهترین انتخاب برای من بود. نکته دیگری هم که هست این است که من اعتراف می کنم که در زندگی شخصی ام، رفتارها و اخلاقیات بچه گانه زیادی دارم. یعنی زود می رنجم و ناراحت می شوم و زود خوشحال می شوم. همسرم درواقع مادر دو بچه است. هم من و هم تیارا.
سؤال مهم این مصاحبه هم این می تواند باشد که گفته می شود شما و همسرتان در یک کنسرت با هم آشنا شده اید و همان آشنایی منجر به ازدواج شما شده است. این موضوع تا به حال هرگز از سوی تو باز نشده است. امکانش هست تا جایی که برایت مقدور است در این باره حرف بزنی؟
بله این موضوع را تائید می کنم.
واقعاً؟ من فکر می کردم شایعه است...
نه. این موضوع صحت دارد. من در کنسرتی که در آلمان برگزار کردم، ایشان همراه با خانواده شان حضور داشتند. من یک آشنایی قدیمی با پدر همسرم داشتم. ایشان بازیکن قدیمی تیم ملی هندبال ایران بودند. به واسطه ایشان در کنسرتم حضور پیدا کردند و اولین چیزی هم که در مواجهه نخست بین من و همسرم بیشتر از همه برای من مهم بود و باعث شد جذب شوم، شادابی و در عین حال متانت ایشان بود.
  
دوست دارم بدانم در دورانی که رضا صادقی عاشق شده بود، کدامیک از آثار و قطعاتش در آن حس و حال ساخته شده است؟ خودم برای شنیدن جواب این سوالم خیلی هیجان دارم.
شاید همین قطعه عاشق شدم در آلبوم آخرم. چون بعضی اوقات برخی عاشقانه ها برایت خلق می شوند که تو برایشان هیچ برنامه ریزی و آینده نگری ای نداری. آن حساس هم زیباست ولی وقتی عاشقانه هایی برایت پیش می آیند که برایت مهم اند و تو برایشان برنامه داری و زندگی ات به این عاشقانه گره می خورد، دیگر بحث اش خیلی فرق می کند. آن عاشقانه ها هم زیبا هستند و هم ترس دارند. هم زیبا هستند و هم هیجان دارند. هیجانی شیرین و البته دلهره آور. همه چیزش عجیب و غریب است و اصولاً آن احساس را نمی شود زیاد در قالب واژه ها بیان اش کرد.

رضا صادقی و همسر و دخترش

و این احساس بعد از ازدواج در تو تثبیت شده و در آلبوم آخر نمود پیدا کرده است؟
من قبل از ازدواجم، به شدت دور و برم شلوغ بود و با اینکه خیلی آدم های بیشتری در کنارم بودند، من در اوج شلوغی اطرافم، بسیار تنها بودم. یک تنهایی غم انگیز و خاص. یک وقت هایی آدم باید غصه بخورد از اینکه چرا در بعضی جمع ها تک مانده و حرفی برای گفتن ندارد. چون حرفی برای گفتن نداری یا حرفی برایت ندارند. حالا بعد از ازدواجم احساس می کنم تنهایی هایم پر شده و چون از همان ابتدا من و همسرم تصمیم مان برای ازدواج و زندگی مشترک بود، شروع کردیم و مستقیم رفتیم سر زندگی مان. یعنی زندگی ما جوری نبود که ازدواج کنیم و جلو برویم ببینیم چه اتفاقی می افتد. نگاه ما از اول برایم سخت بود.
  
پذیرش برخی چیزها به هر حال کمی زمان می برد. پیش از ازدواج ام فردی بودم آزاد و رها و روزهای اول احساس می کردم مقید هستم. روزهایی که اگر همسرم نمی توانست افکارم را درک کند، واقعاً نمی دانم چه اتفاقی قرار بود بیفتد. ولی بعد از یک مدت دیدم نه. با مثال اگر قرار باشد حرفم را بگویم مثل این می ماند که انگار یک نفر در حال مرتب کردن شمشادهای کنار خیابان است. فکر می کنی شمشادها در حال فریاد کردن هستند ولی در آخر می بینی که چقدر مرتب وزیبا شده اند. من همان سبزی و شمشادهایی بودم که الان احساس می کنم مرتب شده ام.
و نقطه اوج این احساس هم به دنیا آمدن دخترت بوده که عکسهای منتشرشده از تو نشان می دهد که این روزها خیلی برای تو روزهای زیبا و لذت بخشی هستند.
هیچ پدری وجود ندارد که درگیر فرزندش نباشد. ولی چون من همیشه رویای پدرشدن ام با یک دختربچه بود، و حالا دارم همه آن رویاهای چندین ساله ام را زندگی می کنم. مثل بچه ای که از اول سال به او می گویند که اگر شاگرد اول بشوی تو را یک روز کامل می بریم شهر بازی و می توانی یک روز کامل بازی کنی. وقتی آخر سال می شود و او را به شهربازی می بری نمی داند چکار می کند ولی اوج لذت اش است. من هم الان دقیقاً در آن حالت قرار دارم. تیارا راه می رود، می خندد، گریه می کند... اینکه از پوست و خون من است. از اندیشه و فکر و احساس ماست که همه این ها یک حس ملموس و ویژه است. یک رویای تحقق یافته است.
  

رضا صادقی و دخترش

هیچوقت به این سؤال جواب ندادی که همسرتان کدامیک از آثار و قطعات تو را بیشتر از بقیه آثارت دوست دارد؟
همسر من بیشتر در خارج از کشور زندگی کرده. ولی چیزی که خیلی متوجه ام کرد و فکرم را درگیر خود کرده این است که برخلاف خیلی ها ایشان نه «وایسا دنیا» و «مشکی رنگ عشقه» انتخاب اولشان نبوده. بیشتر خدا رو دوست دارم را می پسندیدند و اعتقاد داشتند که برایشان جالب بوده که یک نفر تعریف درستی از خدا داشته است.
حالا اینکه چقدر درست یا اشتباه انتخاب کرده اند را نمی دانم ولی فکر می کنم وجه مشترکی که در من و همسرم هست این است که نه منو نه او دوست نداریم در رفتارهایمان کلیشه ای وجود داشته باشد.

تصاویر جدید دو دختر رضا صادقی در اینستاگرام

رضا صادقی سلطان مشکی پوش کشورمان یکی از چهره هایی است که برای دخترش تیارا صفحه جداگانه ای در اینستاگرام راه اندازی کرده است و عکس های جدید دو دخترش را در این صفحه به اشتراک میگذارد.

رضا صادقی خواننده محبوب پاپ در بهمن 91 با دختری ایرانی که ساکن آلمان بود عقد و یک سال بعد ازدواج کرد. تیارا اولین فرزند رضا صادقی است که در بهمن سال 1392 به دنیا آمد و ویانا دومین دختر رضا صادقی در خردادماه 1396 متولد شد.

در ادامه تصاویر جدید و اینستاگرامی دو دختر رضا صادقی را مشاهده میکنید.

عکس های جدید اینستاگرامی تیارا و ویانا دو دختر رضا صادقی

دختر رضا صادقی

ویانا و تیارا دو دختر رضا صادقی

 دختر رضا صادقی

عکس جدید ویانا و تیارا دو دختر رضا صادقی

 دختر رضا صادقی

عکس جدید تیارا دختر رضا صادقی

 دختر رضا صادقی

عکس جدید تیارا دختر رضا صادقی

دختر رضا صادقی

عکس جدید تیارا دختر رضا صادقی

 دختر رضا صادقی

عکس جدید تیارا دختر رضا صادقی

 دختر رضا صادقی

عکس جدید تیارا دختر رضا صادقی

دختر رضا صادقی

عکس جدید تیارا دختر رضا صادقی

 دختر رضا صادقی

عکس جدید تیارا و ویانا دو دختر رضا صادقی

دختر رضا صادقی

عکس جدید ویانا دختر رضا صادقی

 دختر رضا صادقی

عکس جدید ویانا دختر رضا صادقی

دختر رضا صادقی

عکس جدید ویانا دختر رضا صادقی

 

بیوگرافی و عکسهای رضا صادقی

 • نام:رضا
 • نام خانوادگی:صادقی
 • تاریخ تولد:1358/05/25
 • محل تولد:بندرعباس
 • پیشه:خواننده
 • سبک:پاپ
 • فرزندان:دو دختر به نام تیارا و ویانا

-------------------------------------------------------------

رضا صادقی

بیوگرافی رضا صادقی

 

زندگی شخصی رضا صادقی

رضا صادقی، خواننده موسیقی پاپ، آهنگساز، ترانه سرا، ایرانی اهل بندرعباس است.

وی اصالتاً از شهریست بنام میناب روستای کریان و در 25 مرداد سال 1358 در محله شیر اول بندرعباس به دنیا آمد. ابتدا کار خود را با تلاوت قرآن آغاز کرد. علاقه مندی او به موسیقی موجب شد که او مسیرش را به آن سمت تغییر دهد.

کودکی رضا صادقی

کودکی رضا صادقی

مشکل جسمی رضا صادقی

وی در کودکی به علت سرما خوردگی به دکتر برده شد که متأسفانه پرستار آمپول پنی سیلین را به اشتباه در عصب وی تزریق نمود و به خاطر آن تمامی بدن وی فلج شد اما بعد از تلاش های پدر و مادر و طی درمان کل بدن ایشان مداوا شد و فقط در زانوهایش ضعفی ایجاد شد.

رضا صادقی

عکسهای رضا صادقی

ازدواج و همسر رضا صادقی

او در 20 بهمن 90 با دختری ایرانی که ساکن آلمان بوده عقد و یک سال بعد ازدواج کرد. او در 20 بهمن 1390 با دختری ایرانی ساکن آلمان عقد و یک سال بعد ازدواج کرد.

بیوگرافی هنرمندان

عکس جدید رضا صادقی و همسرش

فرزندان رضا صادقی

این دو، 2 دختر به نام های تیارا زاده بهمن 1392 و ویانا زاده خرداد 1396 دارند.

 تیارا و ویانا صادقی

 تیارا و ویانا صادقی

ویانا و تیارا و رضا صادقی

ویانا و تیارا دختران رضا صادقی

فعالیت حرفه ای

اولین تجربهٔ او در موسیقی به آهنگ راز عشق در سال 1371 باز می گردد. او در سال 1372 اولین آلبوم خود را با همین نام ارائه کرد. بعد از آن همکاری خود را با گروه هنری کیمیا آغاز کرد و آلبوم های گل لاله، رؤیای شیرین و مستانه و دیوانه را عرضه کرد. بعد از آلبوم گل لاله همکاری خود را با گروهکیمیا قطع کرده و برای پیشرفت در کار به تهران آمد.

 رضا صادقی و دخترش تیارا

 رضا صادقی و دخترش تیارا

آغاز شهرت با مشکی رنگ عشقه

علاقهٔ او به هنرمندانی همچون چشم آذر و بابک بیات باعث شد تا آثار او تحت تأثیر آنها قرار گیرد. او در بعضی کارهای خود از اشعار مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهری استفاده کرده است. او تا امروز نزدیک به 120 ترانه در قالب 8 آلبوم ارائه کرده است. او که به مشکی پوش معروف است از 25 مرداد 1372 لباس مشکی بر تن می کند. آغار معروفیت او به ترانهٔ مشکی رنگ عشقه در آلبوم مشکی رنگ عشقه بر می گردد. وی پس از مشکی رنگ عشقه آلبوم پیرهن مشکی را بصورت رسمی ارائه کرد.

عکس دختر رضا صادقی

آهنگ مشکی رنگ عشقه رضا صادقی

آلبوم وایسا دنیا دومین آلبوم رسمی وی بود که در سال 85 منتشر شد و موجی عظیم ایجاد کرد. آهنگ وایسا دنیا که ترک اول این آلبوم محسوب می شد با ترانه سرایی و آهنگسازی رضا صادقی و تنظیم سیروان خسروی در نظر سنجی شبکه من و تو و در بخش ترانه های ماندگار این آهنگ رتبه 28 ام و بالاترین رتبه خواننده های داخلی را کسب کرد. وی مستندی به نام رمز شب را روانه بازار کرد که حقایق در مورد زندگی و کار خود اعلام کرد. پس از مدتی یک آلبوم از رضا صادقی به نامچقدر سخته بصورت غیررسمی و به سبب دزدیده شدن این آلبوم از منزل شخصی اش منتشر شد.

پس از مدتی رضا صادقی آلبوم سوم اش رابه نام یکی بود یکی نبود در سال 88 منتتشر کرد. رضا صادقی در نظرسنجی معتبر موسیقی دهه 80 ایران به عنوان های محبوب ترین چهره، بهترین اجرای صحنه ای، بهترین آلبوم رتبه اول را کسب کرد، و در بخش قطعه هیت، بهترین خواننده رتبه دوم را کسب نمود.رضا صادقی جزو 3 خواننده اول محبوب و پرطرفدار موسیقی پاپ ایران است.

آلبوم رضا صادقی

آلبوم یکی بود یکی نبود رضا صادقی

وی در سال 1390 آلبوم دیگری به نام آلبوم دیگه مشکی نمی پوشم! را ارائه کرد. تراک 5 این آلبوم به همین نام است. در پی اعلام نام این آلبوم شایعات نادرستی مبنی بر اتمام مشکی پوشی وی بیان می شد که پس از توضیحات خود رضا صادقی و قسمت پایانی این ترک مشخص شد که در این ترانه رضا صادقی می گوید:واسه رفتن از این دنیا دیگه مشکی نمی پوشم! در این آلبوم شعر 12 آهنگ را خود رضا صادقی گفته است. رضا صادقی در فیلمی با نام بی خداحافظی بازی کرد است، در این فیلم رضا صادقی با نام شخصی خودش بازی می کند، در پی شایعاتی مبنی بر اینکه این فیلم زندگی واقعی اوست، در اوایل فیلم ذکر شده است که صرفاً از زندگی رضا صادقی برداشت نمایشی شده است.

آهنگ بی خداحافظی رضا صادقی

آهنگ بی خداحافظی رضا صادقی

وی در سال 91 فعالیت های خیریه زیادی در مجموعه های خیریه انجام داد و گروهی از هوادارانش با نام دولت عشق را تأسیس کرد.

وی در سال 92 با شرکت تحت قرار دادش به مشکل برخورد و اجازه اجرای آهنگای معروف خود را در کنسرت ها نداشت و پس از یک سال سکوت آلبوم همین... را در شرایط عجیب وارد بازار کرد... این آلبوم پیش از این قرار بود با نام عاشقتم وارد بازار شود. رضا صادقی در سال 92 استارت آلبومی با نام فقط گوش کن را زد تامشکل قرار دادیش به شرکت ایرانگام را برطرف کند.

رضا صادقی

امضای آلبوم یعنی درد رضا صادقی

اجرای زنده و کنسرت ها

رضا صادقی در بخش اجرای زنده توانایی فوق العاده ای دارد و در دوره فعالیت اش، بیشترین تعداد کنسرت را در شهرهای مختلف ایران و جهان برگزار کرده است. وی جزو انگشت شمار خواننده های ایرانی است که قبل از انتشار آلبوم رسمی اجرای زنده داشته است.

در سال ها اخیر امید حاجیلی، علی ثابت، بهنام ابطحی، و پویا نیک پور از رهبران ارکستر رضا صادقی بوده اند. هم اکنون رضا صادقی و بهنام ابطحی پس از مدتی قطع همکاری، دوباره همکاری خود را آغاز کرده اند و ابطحی، هم اکنون رهبر ارکستر رضا صادقی با نام ارکستر مشکی پوشان است. که نوازندگان بزرگی چون حسین شریفی، پیام طونی، مسعود همایونی، فاضل پیش در آن حضور دارند.

وی در سال کنسرت های بسیاری را اجرا می کند که با استقبال فوق العاده ای همراه است. رضاصادقی طی دوسانس کنسرت در سالن تالار وزارت کشور 6 شهریور 1394 آلبوم فقط گوش کن را برای نخستین بار در بزرگترین سالن کشور روی صحنه برد.

تیارا صادقی

اولین حضور تیارا صادقی در کنسرت پدرش

همخوانی ها

رضا صادقی با بیشتر خواننده ها ی داخلی رابطه خوبی دارد و سابقه همکاری با بسیاری ازآنان را دارد، گزیده ای هم خوانی هایش را در زیر ببینید:

 • هم دلی با ناصر عبدالهی
 • هیچ جا بندر نابو با شروه خوانی خالو قنبر راستگو
 • هم وطن به همراه فرزاد فرزین
 • من و بارون با بابک جهانبخش
 • نمی دونی و میدونم با خشایار اعتمادی
 • با تو می خندم با شهاب رمضان
 • خارج از تصور با پویا نیکپور
 • یه روز از پیش تو میرم با امید حجت
 • فصل بهار با مرتضی پاشایی، محمد علیزاده، مهدی یراحی، پیام عزیزی و سعید شهروز
 • قطعه ایران ایران اجرا شده در کنسرت با سالار عقیلی

رضا صادقی

 عکسهای reza sadeghi

 

آلبوم ها

رضا صادقی در اصل دارای هفت آلبوم رسمی است

نوشتار اصلی:ترانه شناسی رضا صادقی
 • 1993 / 1372 - راز عشق (غیررسمی)
 • 1994 / 1373 - باله پرواز (غیررسمی)
 • 1995 / 1374 - کلاغ غارغاری (غیررسمی)
 • 1996 / 1375 - گل لاله (غیررسمی)
 • 1997 / 1376 - بندر قدیم (غیررسمی)
 • 1999 / 1377 - مستانه و دیوانه (غیررسمی)
 • 2000 / 1378 - رؤیای شیرین (غیررسمی)
 • 2000 / 1379 - 10 ثانیه (غیررسمی)
 • 2001 / 1380 - عاشقم من (غیررسمی)
 • 2002 / 1381 - حکایت مشکی پوش (غیررسمی)
 • 2003 / 1382 - مشکی رنگه عشقه (غیررسمی)
 • 2003 / 1382 - کما (غیررسمی)
 • 2004 / 1383 - پرچم مشکی (غیررسمی)
 • 2005 / 1384 - دلم برات میسوزه (غیررسمی)
 • 2006 / 1385 - پیرهن مشکی
 • 2007 / 1386 - وایسا دنیا
 • 2009 / 1388 - چقدر سخته (غیررسمی)
 • 2009 / 1388 - یکی بود یکی نبود
 • 2009 / 1388 - سلام آقا (دو قطعه در وصف امام حسین)
 • 2010 / 1389 - هشت (یک قطعه در وصف امام رضا)
 • 2011 / 1390 - دیگه مشکی نمی پوشم
 • 2012 / 1391 - نسیم انتظار (دو قطعه مذهبی)
 • 2013 / 1392 - همین...
 • 2013 / 1392 - آلبوم گروهی من و ما (یک قطعه بنام فال)
 • 2015 / 1393 - فقط گوش کن
 • 2015 / 1394 - شب بارونی
 • 2017 / 1396- یعنی درد

رضا صادقی

آهنگ یعنی درد رضا صادقی

 

مصاحبه با رضا صادقی درباره زندگی شخصی اش

1. داستان ازدواجت چطور بود؟

داستان خاصی نداشت، در سفر به آلمان از طریق دوستانم با خانواد ه ای آشنا شدم و در مدتی که آنجا بودم احساس کردم باید به این اندیشه باشم که تفکری جز تفکر خودم را بپذیرم، ضمن اینکه همسرم خیلی آدم صادقی است. برخلاف من عصبی نیست، خیلی لبخند می زند، مهربان است، آدم ها را دوست دارد و به بچه ها عشق می ورزد.

2. جزو طرفداران تو بود؟

بیشتر طرفدار تفکر من بود تا طرفدار آهنگ هایم؛ این بیشتر جذبم می کرد. تفکرات و حتی مطالعات و مصاحبه های من. از مصاحبه هایم بیشتر از شعرهایم آگاه بود و این برای من جالب بود. همسرم سال ها از ایران دور بود، با فرهنگ اروپا آشناتر بود. برای من مهم این است که همسرم در یک خانواده اصیل و با تفکرات ایرانی بزرگ شده است.

اصالت همیشه برای من خیلی مهم بوده است. یک ویژگی مثبت دیگر او سیدزاده بودنش است. پدرخانم من اهل مطالعه و کتاب است، کلکسیون کتاب دارد و از همه مهم تر اینکه احساس می کنم همسرم، مادر خوبی برای بچه های من است. بدون تعارف می گویم همه مردهای جهان بعد از مادرشان از همسرشان توقع مادر بودن دارند.واقعا ممنونم که بچه بازی هایم را طاقت می آورد.

رضا صادقی و همسر و دخترش

رضا صادقی و همسر و دخترش

درکل احساس خوبی به تمام اتفاقات دوروبرمان دارم و یکی از ستاره های خوب زندگی من همسرم است. یکی از دلایلی که محل زندگی ام را به کرج انتقال داده بودم این بود که نمی خواستم ازدواج کنم. دورترین نقطه کرج رفته بودم و با خودم می گفتم اینجا ته دنیاست و داستان تمام می شود اما حالا وضع فرق کرده است.

3. ازدواج تو باعث شد که سر زبان ها بیفتد که می خواهی برای مدتی از ایران بروی؟

آن موقع فکر می کردم اگر از ایران هم بروم به تنهایی گرایش پیدا نمی کنم. من سرزمینم را دوست دارم. بارها و بارها به کانادا و استرالیا رفته ام و مدت زیادی مانده ام اما نمی توانم در غربت زندگی کنم. اینکه از خانه بیرون بیایم و به جای «سلام» بگویم «های» برایم خنده دار است.

حاضرم بگویم چند تومان می شود تا بخواهم بگویم چند دلار بدهم. شعار شخصی من این است که خانه کوچک پدرم خیلی امن تر است تا خانه بزرگ پدر همسایه. چون در خانه همسایه باید همیشه بخندم، اگر لبخند نزنم پرتم می کنند بیرون اما در خانه کوچک پدرم می توانم گریه کنم، بخندم، عصبی شوم، آرام باشم و جای ماندن دارم.

4. گفتی همسر من، مادر بچه هایم است مگر چند فرزند می خواهی؟

فعلا 3 بچه

5. این فرهنگ پذیرش بچه چطور برای همسر شما جا افتاده؛ به خصوص که در خارج از ایران بزرگ شده اند؟

همسرم عاشق بچه هاست. ما حتی اسم بچه هایمان را هم انتخاب کردیم؛ قصه، عشق، ایلیا. درواقع دو دختر دلم می خواهد و یک پسر. البته هرچه خدا بخواهد همان است. عشق را به این دلیل انتخاب کردم که در مدرسه به دخترم بگویند «عشق صادقی» خانم «عشق صادقی» بیاید دفتر، دیگر کسی رویش نمی شود به عشق من بگوید بالای چشمت ابروست. «قصه» را هم دوست دارم چون صدایش کنند «قصه صادقی».

ایلیا را هم چون ارادت خاصی به امیرمؤمنان دارم انتخاب کرده ام. نمی خواهم اسم علی را انتخاب کنم که اگر بچه بدی از آب درآمد، به اسم علی بی حرمتی شود.

6. مراسم خواستگاری شما مراسمی سنتی بود؟ آیا پدر و مادرتان هم حضور داشتند؟

بله، من خیلی دوست داشتم مراسمم ایرانی و منطقی باشد. پدر و مادرم منت بر سر من گذاشتند و به منزل پدری خانمم در ایران آمدند. از پدر و مادر خانمم خیلی ممنونم چون این رنج را از من گرفتند که بخواهم به آنجا بروم و لطف کردند ما را زمانی که برای دید و بازدید آمده بودیم، پذیرفتند!

7. سرنوشت تو از بندرعباس با سرنوشت کسی در آلمان رقم خورد، چقدر به قسمت اعتقاد داری؟

یکسری اتفاقات جالب برای من پیش آمد، شاید خیلی ها اسم این صحبت ها را بگذارند توجیه اما من همیشه برای کارهایم توضیح خواستم. همیشه یکسری نشانه می دیدم، مثلا می گفتم با آدمی که در ایران است ازدواج نخواهم کرد، به این دلیل که آن فرد کاملا دنبال رضا صادقی خواننده دویده و اگر کسی را انتخاب کنم که از ایران دور بوده، من، خودم را می توانم آنطور که هستم معرفی کنم نه آن گونه که معرفی شدم.

یکسری نشانه هم دیدم که فکر کردم اتفاق مبارکی برای من است. از همه مهم تر مهربان بودن اوست، چیزی که از روز اول باعث شد از درون و سراپا زیبا شوم، خنده او بود.

8. در این مدت شعری برای او خوانده ای؟

در این آلبوم آخرم بله، شعری برای او خواندم.

 رضا صادقی و همسر و دخترش

سلفی رضا صادقی و همسر و دخترش در ماشین

9. اگر عشقی به وجود بیاید، قاعدتا زایشی هم به همراه خواهد داشت. آیا این عشق تو را در خواندن شعر و آهنگ هیجان زده می کند؟

در آلبوم عاشقتم این موضوع مشخص است. به وضوح عشق را در آلبومم خواهید شنید.

10. در مراسم ازدواجت هم مشکی پوشیدی. عکس العمل مهمان ها در برابر لباس مشکی تو چطوربود؟

خیلی تعجب کردند، اما برای خودم جالب بود که وقتی وارد مراسم می شوم با چه عکس العملی مواجه شدم. یکی گفت:«اِ». یکی گفت:«رضا؟؟» یکی گفت:«مشکی؟» اما اگر غیر از مشکی می پوشیدم تماما روی هر آن چیزی که گفته بودم، باید خط می کشیدم. من گفتم «مشکی رنگه عشقه» الان من به عشقی دارم می رسم که عشق شاعرانه، قلبی و احساس من است و اگر با رنگی غیر از این بیایم دروغ گفته ام.

11. این خواسته ات را تحمیل هم می کنی؟ چون دیده ام که دوستانت هم مشکی می پوشند.

خیر، آنها واقعا خواسته خودشان است.

12. رنگ مشکی شما را دور یک حلقه جمع کرده است؟

خیر، نوع تفکراتمان کنار هم باعث جمع شدنمان دور هم است.

13. برادرت هم به دلیل تو مشکی می پوشد؟

خیر، شاید شما اتفاقی با تیپ مشکی او را دیده اید، محمد رنگ های متنوع می پوشد و جالب است که در شب های کنسرت من حتی یک شبش را هم مشکی نپوشید نامرد! (می خندد)

14. اگر عشق صادقی بگوید:بابا مشکی نپوش، چه اتفاقی می افتد؟

از عشق خواهش می کنم اجازه بدهد مشکی بپوشم و اگر قبول نکرد التماسش می کنم. فکر نمی کنم دخترم راضی شود اشک های پدرش را ببیند. در نهایت گریه می کنم تا دلش به رحم بیاید و راضی شود.

رضا صادقی و بابک جهانبخش

رضا صادقی و بابک جهانبخش

رضا صادقی

رضا صادقی

رضا صادقی و مانی جامی

رضا صادقی و مانی جامی

کنسرت رضا صادقی

کنسرت رضا صادقی

رضا صادقی و امید حاجیلی

رضا صادقی و امید حاجیلی

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها