قصاص برای دانشجوی دستفروش

جوان دستفروشی که در پی یک نزاع در سال ۹۶ فردی را به قتل رسانده بود صبح روز گذشته ۱۹ بهمن ماه در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد.

قصاص برای دانشجوی دستفروش

رسیدگی به این پرونده با پایان مرگبار یک نزاع و کشف جسد ناصر ۳۵ساله که با ضربه چاقو به قتل رسیده بود، در محله خیرآباد شهر ری آغاز شد و مأموران در همان مراحل اولیه تحقیقات جوان ۲۳ ساله‌ای به‌نام حمید را به اتهام قتل عمد دستگیر کردند.

حمید پس از دستگیری مدعی شد که قصدش تنها دفاع از خود بوده و در تشریح آن روز عنوان کرد: من تازه وارد دانشگاه شده بودم. ناچار شدم برای خرج تحصیلم به دستفروشی رو بیاورم. روز حادثه در حال فروختن اجناسم بودم که مردی ۴۰ساله در کنار من ایستاده بود و با تلفن همراهش با صدای بلند از الفاظ رکیک استفاده می‌کرد. همان لحظه چند نفر از فروشندگان به او تذکر دادند که در این مسیر زن و بچه رد می‌شوند و قدری آهسته‌تر صحبت کند که او با فریاد اعتراض کرد و به فحاشی‌هایش ادامه داد تا اینکه من با او درگیر شدم و بعد از دقایقی با وساطت مردم دعوا خاتمه یافت. من هم دوباره به سراغ بساطم رفتم و کارم را ادامه دادم. تا اینکه حدود یک ساعت بعد آن مرد چند نفر را اجیر کرد تا با چاقو و قمه به سراغم بیایند و اصطلاحاً ادبم کنند.

وی افزود: درگیری بین ما بالا گرفت و یکی از آن چند نفر با چاقو به بازویم زد و من هم همان چاقو را از دستم درآوردم و برای فرار از بین آنها آن را بی‌هدف پرتاب کردم و از آنجا گریختم. دقایقی بعد متوجه شدم که یکی از آنها بر اثر ضربه چاقویی که من پرت کردم، فوت کرده است.

پس ‌از اظهارات این متهم او با تشکیل پرونده راهی زندان شد و صبح دیروز در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری محاکمه شد. در ابتدای این جلسه که خانواده اولیای دم حضور نداشتند، قاضی پس ‌از شنیدن اظهارات متهم از او پرسید که آیا قادر به پرداخت دیه به خانواده اولیای دم هستی که متهم گفت: من همان زمان هم به‌خاطر شرایط بد اقتصادی مجبور به دستفروشی شدم و چند ماه پیش از آن اتفاق هم پدرم را از دست داده بودم. در حال حاضر هم پس از ۲ سال و نیم که در زندان بودم، وضعیتم تغییری نکرده و توان پرداخت دیه را ندارم. اما واقعاً قصدم کشتن او نبود و تنها برای فرار از بین آن چند نفر چاقو را پرتاب کردم. نمی‌دانستم پرتاب کردن بی‌هدف زندگی‌ام را نابود می‌کند.

قاضی پس از شور، حکم قصاص برای این متهم ۲۳ساله را صادر کرد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها