کمک هزینه موردی به خانواده‌های دارای فرزندان دوقلو و چندقلو

رییس سازمان بهزیستی کشور از واریز کمک هزینه به خانواده‌های دارای فرزند دوقلو که در دهک درآمدی چهار تا هفت هستند در اسفند ماه خبر داد.

کمک هزینه موردی به خانواده‌های دارای فرزندان دوقلو و چندقلو

؛وحید قبادی دانا روز جمعه در حاشیه نخستین گردهمایی همزادهای دوست داشتنی سرزمین من در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جمع خبرنگاران افزود: سازمان بهزیستی  کشور در راستای بهتر زیستن و کمک برای آینده بهتر برای کشور، حمایت از خانوده های دارای فرزند سه قلو و بیشتر را آغاز کرده  است.

وی افزود: چهار هزار و ۵۵۰ خانوار دارای سه قلو و بیشتر که فرزندان آنها تا سن ۶ سالگی هستند، مشمول این طرح می شود و برای آنها به طور ماهانه و مستمر مبلغ کمک هزینه معیشتی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان واریز می شود.

رییس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: خانوده های دارای فرزند دوقلو که مشکلات معیشتی دارند به این صورت که در دهک درآمدی یک تا سه هستند، مشمول دریافت ماهانه مستمراین طرح می شوند اما خانواده های دوقلویی که در دهک درآمدی چهار تا هفت هستند مشمول کمک هزینه موردی شده و در حال حاضریک نوبت کمک هزینه موردی برای این خانواده ها و دیگر مشمولان این طرح درماه جاری واریز شده است و در پایان سال نیز یک کمک هزینه موردی دیگر نیز برای خانواده های دوقلویی واریز می شود.

قبادی دانا یادآور شد : در مجموع تعداد خانواده های که در حال حاضر فرزند سه قلو از بدو تولد تا شش سالگی دارند و تحت پوشش این طرح قرار می گیرند ۴ هزارو ۵۵۰ خانوار هستند که اگر خانواده های دوقلویی که در دهک درآمدی یک تا سه هستند و خانواده هایی که در دهک درآمدی چهار تا هفت هستند به آن اضافه کنیم درمجموع ۱۷هزار خانواردرچهارچوب این طرح قرار داده می شوند.

وی تصریح کرد: ما از بنیادها، دستگاه ها و کسانی که در چهارچوب سیاست های جمعیتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب می خواهند کمک کنند دعوت می کنی، آمار و اطلاعات در این خصوص به صورت کامل وجود دارد که در اختیار آنها قرار داده می شود و در صورت کمک می توانیم مبالغ آنها را به صورت الکترونیکی بر روی کارت این خانوارها شارژ کنیم.

رییس سازمان بهزیستی ادامه داد: در ابتدای تولد بچه های چند قلو برای خانواده ها مشکلاتی ایجاد می کنند، چندقلو سختی هایی را به دنبال دارد اما شیرینی آن در آینده برای آنها گوارا خواهد بود، امیدوارم شیرینی سیاست های جمعیتی کشور درآینده نزدیک برای همه مردم ایران قابل لمس باشد.

نخستین گردهمایی همزادهای دوست داشتنی سرزمین من صبح امروز همزمان با ایام دهه فجر و جشن انقلاب با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور و  فرزندان چند قلو و خانواده های آنها برگزار شد.

در این گردهمایی برنامه های متنوع ازقبیل نقاشی با مداد شمعی، چهره آرایی کودکان، سرود و شاهنامه خوانی، بازی و سرگرمی دیده شده است.

حضور خواهران ۴ قلو همسان و نیز حضور پسران ۳ قلو همسان از خانواده ۸ نفره و سه قلوهای غیر همسان خواهر و برادر یا تک جنسیتی با لباس های یک شکل و یک رنگ از جاذبه های  این مراسم بود.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها