اینستاگرام محدویت سنی را اعمال می کند

مدیران پلتفرم اینستاگرام از امروز برای ثبت نام کاربران جدید تاریخ تولدشان را سوال می کند و مدیران اینستاگرام تلاش می کنند که تنظیمات کنترلی ایمن و تازه ای را برای این رده سنی پایین آماده کنند.

اینستاگرام محدویت سنی را اعمال می کند

 این روزها شاهد حضور گسترده اطفال و نوجوانان کم سن و سال در اینستاگرام هستیم و به نظر می رسد که مدیران این پلتفرم اشتراک گذاری عکس چندان از این بابت خرسند نیستند. در همین رابطه اینستاگرام اعلام کرده که از امروز همزمان با ثبت نام کاربران جدید تاریخ تولدشان را از آنها سوال خواهد کرد و اگر از طریق اکانت فیسبوک اقدام به ثبت نمایند تاریخ تولدشان را از پروفایل آنها در فیسبوک استخراج میکند.

به این ترتیب بچه هایی که کمتر از ۱۳ سال داشته باشند دیگر امکان ثبت نام در اینستاگرام را نخواهند داشت (یا دست کم کار برایشان دشوار می شود) و مدیران این شبکه اجتماعی نیز امکان می یابند تجربیات «ایمن و مختص به کودکان» از جمله دستورالعمل های کودک محور برای کنترل اکانت ها و تنظیمات حریم خصوصی را در این پلتفرم ایجاد کنند که پیش بینی می شود این امکانات طی ماه های آتی به اینستاگرام اضافه شوند.

خبر خوب دیگر آنکه اینستاگرام مکانیزم های کنترلی اش برای ارسال پیام های مستقیم را هم تقویت کرده و برای مثال با افزودن گزینه ای جدید پیام های مستقیم دریافتی توسط کاربران را محدودتر نموده است. در به روز رسانی جدید همچنین صرفا افرادی که دنبالشان میکنید قادرند شما را به گروه های اینستاگرامی خود دعوت کنند. همه این تغییرات طبق برآوردهای صورت گرفته طی چند هفته آتی از راه می رسند.

این اقدام در راستای وعده ای صورت می گیرد که فیسبوک سال گذشته مطرح کرد و براساس آن قرار شد که اکانت های متعلق به اطفال را با دقت بیشتری بررسی کند. روشن است که این رویکرد چندان هم موفق نخواهد بود چراکه کودکان معمولا عادت دارند در رابطه با سن خود دروغ بگویند. در واقع فیسبوک این محدودیت را به خاطر راضی کردن قانونگذاران آمریکایی وضع کرده که از بابت حفظ حریم خصوصی اطفال در فضای مجازی نگرانی هایی داشتند. البته ممکن است که این رویکرد برخی کودکان را از عضویت در اینستاگرام منصرف نماید اما روشن است که اثرگذری چندان خوبی نخواهد داشت.

اینستاگرام قبلا در مصاحبه با رویترز اعلام کرده بود که تبلیغات اصلی ترین دلیل برای اضافه کردن محدودیت سنی به این پلتفرم نبوده است با این حال انتظار می رود که از این پس شاهد نمایش تبلیغاتی در این شبکه اجتماعی باشیم که پیشتر به خاطر حضور کودکان امکان نمایش آنها وجود نداشت.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها