تولید زیرزمینی تنباکو با فضولات حیوانی

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران ضمن هشدار نسبت به وجود مواد شیمیایی، مخدر و میکروبی در تنباکوهای معطر و میوه ای و عوارض جبران ناپذیر آن برای سلامت، به انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر تولید تنباکو با فضولات حیوانی واکنش نشان داد.

تولید زیرزمینی تنباکو با فضولات حیوانی

دکتر محمدرضا مسجدی به دنبال انتشار فیلمی از یک کارگاه تولیدی توتون و تنباکو با فضولات حیوانی و اسانس های میوه ای در فضای مجازی، در، ضمن تاکید چند باره بر عوارض استفاده از توتون های معطر، گفت: علاوه بر آنکه مصرف توتون و تنباکو خود به تنهایی مضرات جدی برای انسان دارد، مصرف توتون معطر از آنجا که دارای مواد آلی و شیمیایی است، ضرر به مراتب بیشتری خواهد داشت. اما، موضوعی که اکنون با آن روبه رو شدیم، استفاده از فضولات حیوانی در تهیه تنباکو است که می تواند انواع آلودگی های قارچی، میکروبی و انگلی را وارد بدن انسان کند.

وی در ادامه با اشاره به سایر عوارض این نوع از تنباکو اظهار کرد: از آنجا که وجود فضولات حیوانی باعث ایجاد بوی بد در تنباکو می شود، متخلفان اقدام به اضافه کردن اسانس و طعم به تنباکو می کنند. مصرف تنباکوهای معطر به این شکل می تواند منجر به نوعی ذات الریه شده و حتی فرد مصرف کننده را به سوی نارسایی تنفسی، بستری شدن در آی سی یو و حتی مرگ سوق دهد.

مواد مخدر و میکروبی در تنباکوهای معطر

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با اشاره به تحقیقاتی که بر حدود ۳۰۰ نوع تنباکو انجام شده است، گفت: مدتی قبل دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت با همکاری نیروی انتظامی حدود ۳۰۰ نوع از تنباکوهای میوه ای را مورد آزمایش قرار دادند که نتیجه آن منجر به کشف انواع مواد افزودنی شیمیایی، مخدر و میکروبی شد. اما اکنون موضوع وجود فضولات حیوانی در تنباکو فاجعه ای وحشتناک است که می تواند ضررهای جبران ناپذیری به خانواده ها وارد کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها