گریم جالب رضا یزدانی در میدان سرخ

مستقل آنلاین: رضا یزدانی در این فیلم نشان داد استعداد خوبی در زمینه بازیگری دارد و کارگردان استفاده‌ای درست از فیزیک او کرده بود. میدان سرخ حالا مسیری تازه در کارنامه این خواننده است و احتمالا یزدانی را در نقش‌های متنوع‌تر خواهیم دید.

به گزارش مستقل آنلاین به نقل از هفت صبح؛ او که به عنوان خواننده شناخته می‌شود، پیش‌تر هم بازیگری را تجربه کرده، اما در میدان سرخ وجهی تازه از توانایی خود را به رخ کشیده است.

منظر اول| عملکرد کنونی: گروچف، نام شخصیتی است که رضا یزدانی در سریال میدان سرخ آن را بازی کرده. گروچف مردی است صاحب قدرت که ثروتی هنگفت از راه خلاف به‌دست آورده. این‌که چه گذشته‌ای داشته است هنوز در داستان به طور کامل باز نشده، اما یزدانی توانسته در همان گام نخست، سبعیت شخصیت را به‌خوبی ترسیم کند.

امتیاز بازی یزدانی جایی است که برای انتقال ویژگی‌های گروچف، در بند گریم نمانده. گریم حتما به او کمک کرده، اما آن‌چه باعث شده مخاطب این نقش را بپذیرد بازی خوب یزدانی است. او خشونت و بی‌رحمی گروچف را در رفتار و گفتار خود منتقل کرده. خودش درباره نقش می‌گوید: «من عاشق سینمای نوآر هستم و دوست داشتم این نقش را بازی کنم. دقیقا منتظرش بودم و به آن فکر می‌کردم؛ چند سال است برای بازی کردن در چنین نقشی منتظرم. همیشه آدم به چیزی که فکر می‌کند، می‌رسد.»

رضایزدانی

منظر دوم| سابقه: ۷ فیلم و ۲ سریال تا پیش از میدان سرخ بازی کرده. رضا یزدانی در نقش خواننده حضور پررنگی در آثار مسعود کیمیایی داشته است، اما به‌عنوان بازیگر، فیلم‌ها و سریال‌های بوی گندم، تیک‌آف، سوفی و دیوانه، کروکودیل و از یاد‌ها رفته را در کارنامه دارد. فیلم‌هایی که رضا یزدانی در نقش خودش بازی کرده است را نمی‌توان مبنای تحلیل توان بازیگری او دانست.

جدی‌ترین محک بازیگری او تا پیش از میدان سرخ، فیلم تیک آف است. او در فیلم احسان عبدی‌پور نقش جوانی بوشهری به نام شیرو را بازی کرد و خیلی زود مخاطب را به این باور رساند که قرار است یک بازی خوب روی پرده ببیند. رضا یزدانی در این فیلم نشان داد استعداد خوبی در زمینه بازیگری دارد و کارگردان استفاده‌ای درست از فیزیک او کرده بود. میدان سرخ حالا مسیری تازه در کارنامه این خواننده است و احتمالا یزدانی را در نقش‌های متنوع‌تر خواهیم دید.

 

منبع: هفت صبح

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها