ایران تحت هیچ شرایطی از حفظ امنیت‌ومنافعش کوتاه نمی‌آید

علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی ایران در دیدار با عماد خمیس نخست وزیر سوریه گفت: ایران با حمله موشکی به پایگاه امریکایی عین الاسد نشان داد که به هیچ عنوان از حفظ امنیت و منافع ملی خود کوتاه نخواهد آمد.

ایران تحت هیچ شرایطی از حفظ امنیت‌ومنافعش کوتاه نمی‌آید

به گزارش سرویس بین الملل مستقل آنلاین نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با عماد خمیس نخست وزیر سوریه با تشکر از پیام تسلیت آقای بشار اسد و دولت سوریه به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی، تصریح کرد؛ جمهوری اسلامی ایران با موشک باران پایگاه امریکایی عین الاسد و پاسخ کوبنده به جنایت آمریکا؛ بار دیگر ثابت کرد تحت هیچ شرایطی از حفظ امنیت و منافع ملی خود کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش خبرنگار مستقل آنلاین شمخانی گفت: ترامپ و مشاوران احمقش تصور می کرند با ترور فرمانده شجاع جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی این جبهه را در منطقه دچار فروپاشی می کنند که نتیجه عکس داد و خون این شهید عزیز و همرزمانش موجب انسجام و تقویت بیشتر جبهه مقاومت و نفرت بیشتر مردم منطقه و جهان از امریکا شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه تا نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه غرب آسیا حضور داشته باشند این منطقه به ثبات، آرامش و امنیت پایدار دست نخواهد یافت، تصریح کرد؛ بدون شک در سایه وحدت ملت ها و دولت های منطقه خروج شرارت امیز آمریکا تحقق می یابد.

به گزارش مستقل آنلاین شمخانی با اشاره به حملات کور و دزدانه رژیم صهیونیستی به مواضع مقاومت که با حمایت آمریکا صورت می گیرد هشدار داد؛ بدون شک شهادت سردار سلیمانی جبهه مقاومت را در مقابله جدی با اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی مصمم تر خواهد کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اعلام حمایت از اقدامات دولت سوریه در پایان دادن به حضور گروه های تروریستی در ادلب خاطر نشان کرد؛ غارت نفت سوریه و چپاول منابع این کشور تراژدی دیگری است که با خروج کامل امریکا از منطقه می توان به آن پایان داد.

عماد خمیس نخست وزیر سوریه نیز در این دیداربا تسلیت مجدد شهادت سردار سلیمانی و همچنین جان باختن گروهی از شهروندان ایران و برخی کشورهای دیگر در حادثه غم بار سقوط هواپیمای مسافربری گفت: هدف عالی شهید سلیمانی دفاع از مردم مظلوم و تحت ستم در برابر ظلم و تعدی امریکا، رژیم صهیونیستی و نظام سلطه بود.

به گزارش سرویس بین الملل مستقل آنلاین وی با قدردانی ازتلاش کم نظیر و حمایت جمهوری اسلامی از مردم سوریه در جنگ با تروریسم افزود: اکنون که با مجاهدت دولت، ارتش و مردم سوریه و پشتیبانی کشورهای دوست فتنه تروریسم رو به نابودی است باید تلاش کنیم با توسعه همکاریهای اقتصادی و تجاری روابط مستحکم دو کشور را توسعه دهیم.

تهران - دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها