قانون جدید به نفع باشگاه‌ها و فوتبال ایران است

​مدیر آکادمی باشگاه پرسپولیس تهران بر این باور است قانون اخیر هیات رئیسه سازمان لیگ برای ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی برای باشگاه‌ها در فصل آینده قانونی است که می‌تواند در بلندمدت به نفع فوتبال ایران باشد.

قانون جدید به نفع باشگاه‌ها و فوتبال ایران است

مستقل آنلاین | محمد پنجعلی، بازیکن اسبق پرسپولیس و مدیر آکادمی این باشگاه، در خصوص قانون جدید هیات رئیسه برای ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی برای باشگاه‌ها اظهار داشت:  فوتبال ما پر از استعدادهای ناب فوتبال است و باید سعی کنیم از این مسئله نهایت استفاده را ببریم. 

او در ادامه تصریح کرد:  ممنوعیت استفاده از بازیکن و مربی خارجی باعث می‌شود، بتوانیم استفاده بهتری از داشته‌های خودمان ببریم و این موضوع در بلندمدت هم از نظر فنی و هم از نظر اقتصادی می‌تواند برای تیم‌ها و باشگاه‌ها مقرون به صرفه باشد. 

پنجعلی با اشاره به شرایط پرسپولیس در این رابطه خاطرنشان کرد:  تیم‌های پایه پرسپولیس امسال نیروهای زیادی را به تیم بزرگسالان معرفی کرد، نیروهایی که کم‌کم فرصت بازی در این تیم را نیز به دست آورده‌اند و فقط برای تمرین در تیم بزرگسالان حضور پیدا نکرده‌اند. این موضوع می‌تواند برای تیم‌ها و باشگاه‌های دیگر نمونه خوبی باشد که بتوانند با بها دادن به نیروهای آکادمی‌های خود به جای جذب بازیکنان کم کیفیت خارجی، نیروهای خوب داخلی را پرورش دهند، مسئله‌ای که در نهایت سودش عاید باشگاه‌ها و فوتبال ایران خواهد شد.

این پیشکسوت پرسپولیس اظهار داشت:  این مسئله در خصوص مربیان خارجی هم صدق می‌کند. ما مربیان خوب و بادانشی داریم که می‌توانند در سطح لیگ برتر  مربیگری کنند و با این قانون می‌توان امیدوار بود فرصت خوبی نصیب آنها شود تا در فصل بعد بتوانیم لیگ باکیفیت فنی بالاتری را در حضور مربیان داخلی و وطنی شاهد باشیم. 

پنجعلی در پایان گفت:  به‌نظر من باید یک بند در این قانون گنجانده شود که طبق آن، این مجوز برای  تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان حضور دارند در نظر گرفته شود که بتوانند برای تقویت خود در آسیا، از بازیکنان خارجی بهره بگیرد که رزومه و شرایط‌شان فراتر از فوتبال آسیا باشد و تنها در آن رقابت‌ها بتوانند تیم‌های ایرانی را همراهی کنند.

منبع :برنا

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها