۳ اشتباه تاثیر گذار در لیگ برتر

سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) در ۳ بازی هفته سی و چهارم لیگ برتر انگلیس مرتکب اشتباهات تاثیرگذاری شد.

به گزارش خبرنگار مستقل آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شب گذشته (پنجشنبه) در چارچوب مسابقات هفته سی و چهارم لیگ برتر انگلیس سه بازی برگزار شد که در هر سه بازی به اعتراف کمیته داوران سازمان لیگ جزیره، کمک داوران ویدئویی مرتکب اشتباهات تاثیرگذاری شدند.

در بازی منچستریونایتد و استون ویلا یک پنالتی به سود منچستر یونایتد گرفته شد که "برونو‌ فرناندز"  آن را تبدیل به گل اول بازی کرد.

فرناندز در محوطه جریمه در حال چرخش، پای خود را روی مچ پای بازیکن استون ویلا گذاشت و هر ۲ بازیکن روی زمین افتادند، داور مسابقه این صحنه را که در اصل خطای فرناندز بود، پنالتی تشخیص داد و حتی پس از باز بینی فیلم رای اشتباه او تایید شد. اما کمیته داوران لیگ برتر انگلیس معتقد است که این تصمیم باید برگردانده می‌شد.

هافبک منچستریونایتد با این گل زمینه ساز پیروزی سه بر صفر تیمش برابر استون ویلای بحران زده شد.

"دین اسمیت" سرمربی استون ویلا در اعتراض به این تصمیم گفت:" من درک می‌کنم که داور اشتباه کرده است، اما VAR هم اشتباه کرد. نمی‌دانم آن‌ها به چه چیزی نگاه می‌کنند. تصمیم شرم آوری بود. واقعا من نمی‌توانم بگویم در مورد این تصمیم چه فکری می‌کنم، زیرا جریمه خواهم شد. تصمیم غلطی بود. آن‌ها یک صفحه نمایش دارند که می‌توانند به آن نگاه کنند، اما به نظر می‌رسد که به خودشان زحمت این کار را نمی‌دهند.

چنین اشتباهی در بازی اورتون برابر ساوتهمپتون نیز اتفاق افتاد.

در این بازی خطای آندره گومز، هافبک اورتون روی "جیمز وارد پروس" در محوطه جریمه پنالتی تشخیص داده شد هر چند که "وارد پروس" این ضربه را از دست داد، اما کمیته داوران لیگ برتر معتقد است که این پنالتی هم نباید گرفته می‌شد.

در بازی تاتنهام برابر بورنموث هم که با تساوی صفر-صفر به پایان رسید، خطای "جاش کینگ" روی "هری کین" مهاجم تاتنهام پنالتی بود، اما داور مسابقه حتی پس از مشورت با کمک داور ویدئویی این صحنه را پنالتی تشخیص نداد که این بار هم کمیته داوران لیگ برتر اعتراف کرد که این تصمیم اشتباه بوده است.

مورینیو سرمربی تاتنهام که بابت از دست دادن امتیاز کامل این دیدار عصبانی بود و حتی کنفرانس خبری را نیمه کاره ترک کرد، در مورد این صحنه گفت: "همهی دنیا  می‌دانند آن صحنه پنالتی بود. همه می‌دانند."

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها