ناشناخته‌ترین ترکیب ممکن استقلال

در حالیکه زمزمه هایی مبنی بر برگزاری دیدار استقلال و تراکتور شنیده می شود، اما نکته مبهم داستان ترکیب استقلال می باشد.

ناشناخته‌ترین ترکیب ممکن استقلال

به گزارش مستقل آنلاین به نقل از ورزش سه، این روزها سازمان لیگ دشوارترین روزهای خود را سپری می کند و وضعیت فوق العاده حاکم بر کشور و اختلاف نظر بین تیمها و فشارهای بیرونی مصایب کار را در این نهاد اجرایی فوتبال ایران بالاتر برده است.


دیروز خبری منتشر شد که کمیته داوران فدراسیون فوتبال برای دیدارهای استقلال و فولاد مقابل حریفانشان، داوری را انتخاب نکرده است. اما تیم تراکتور اعلام کرده که روز جمعه راهی تهران می شود تا خود را برای دیدار با استقلال آماده کند. در نهایت دقایقی پیش هم خبری رسمی منتشر شد که بازیها قرار است طبق برنامه قبلی برگزار شود مگر آنکه ستاد کرونا تغییری در برنامه ایجاد کند. 


با این وصف بازی استقلال و تراکتور در مسیر انجام است و دو تیم باید خود را برای رقابت آماده کنند اگرچه شرایط استقلال با توجه به محرومها و مصدوم ها و کرونایی ها واقعا خوب نیست.


مجیدی ممکن است به ناچار دست به تغییر سیستم تیمش بزند و بخاطر نداشتن بازیکن لازم، برای این بازی حساس، با سیستم جدیدی تیمش را روانه ی میدان کند. 


با فرض بر اینکه مجیدی همچنان با سیستم 3-5-2 همیشگی تیمش را ارنج کند، احتمالا این بازیکنان در ترکیب قرار بگیرند:


قطعا همچون تمامی بازیهای این فصل، حسینی درون دروازه ی استقلال قرار خواهد گرفت. با بازگشت عارف غلامی، او در کنار سیاوش یزدانی و سینا خادمپور خط دفاع استقلال را تشکیل خواهند داد. البته چنانچه سیاوش یزدانی از بند مصدومیت رها نشده باشد، قطعا بجای او، عظیم گوک در خط دفاعی استقلال قرار می گیرد. 


با توجه به مثبت بودن تست کرونای میلیچ، میلاد زکی پور در سمت چپ تیم مجیدی قرار خواهد گرفت. علی کریمی، روزبه چشمی و علی دشتی سایر نفرات خط هافبک استقلال را تشکیل خواهند داد. با توجه به اینکه خبرهایی مبنی بر بازگشت فرشید اسماعیلی به شرایط ایده آل شنیده می شود، احتمالا مجیدی او را نیز در کمربند خط میانی تیمش قرار دهد.


در خط حمله استقلال گزینه های زیادی در دسترس نیستند. شیخ دیاباته به شرایط ایده آل رسیده و احتمالا در کنار محمد بلبلی در خط حمله ی استقلال قرار خواهد گرفت.


اما اگر مجیدی قصد داشته باشد تیمش را با سیستم جدید 4-4-2 روانه ی میدان کند، آن زمان در ترکیب استقلال چند جابجایی رخ خواهد داد.


حسینی که گزینه ی اول و آخر مجیدی در درون دروازه است، میلاد زکی پور در سمت چپ خط دفاعی استقلال به میدان خواهد رفت، طاهر خانی و یزدانی نیز مدافعین وسط آبی پوشان خواهند بود و عارف غلامی در سمت راست دفاع استقلالی بازی خواهد کرد.


روزبه چشمی، علی کریمی، فرشید اسماعیلی و علی دشتی هافبک های استقلال خواهند بود. دیاباته و بلبلی نیز در نوک خط حمله ی استقلال حاضر خواهند بود. البته مجیدی زکریا مرادی و امیرحسین کارگر را نیز بر روی نیمکت خواهد داشت که ممکن است جایگزین بلبلی و اسماعیلی بشوند. باید منتظر ماند و دید اگر استقلال فردا تمریناتش را برای دیدار با تراکتور از سر بگیرد، وضعیت بازیکنانی مانند اسماعیلی و شجاعیان چگونه است و آیا این بازیکنان به شرایط ایده آل رسیده اند یا خیر. 


به هر حال، چنانچه سازمان لیگ استقلال را موظف کند شنبه به دیدار تراکتور برود، دست مجیدی خالی تر از همیشه خواهد بود. باید دید در ساعات آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد و این بازی لغو خواهد شد یا شنبه شاهد دیدار استقلال و تراکتور خواهیم بود؟

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها