پیشنهاد کاهش زمان بازی در مسابقات لیگ برتر فوتبال

رئیس انجمن فوتبالیست‌های حرفه‌ای پیشنهاد کرد پس از شروع مجدد مسابقات لیگ برتر فوتبال، از دقایق بازی کاسته شود.

پیشنهاد کاهش زمان بازی در مسابقات لیگ برتر فوتبال

گوردون تیلور، رئیس اجرایی انجمن فوتبالیست‌های حرفه‌ای گفت هنگام از سرگیری مسابقات فوتبال بعد از تعطیلات کرونایی، باشگاه‌ها باید در مورد بازی در ۲ نیمه‌ی کمتر از ۴۵ دقیقه بحث کنند، تا به بازیکنان در مدیریت توانشان کمک شود.

مسابقات فوتبال انگلیس از اواسط ماه مارس به دلیل شیوع  ویروس کرونا که بیش از ۱۹۰ هزار انگلیسی را مبتلا کرده و جان ۲۸۷۳۴ را گرفته، متوقف شده است.

هر ۲۰ باشگاه لیگ برتر هفته گذشته در کنفرانسی شرکت کردند که در آن آن‌ها درباره برنامه‌هایی برای از سرگیری تمرین در این ماه و سپس بازگشت احتمالی به میدان مسابقه در ماه ژوئن بحث و گفتگو کردند، اما چندین بازیکن درباره سلامتی خود ابراز نگرانی کرده اند.

تیلور در این باره گفت: "آن‌ها احمق نیستند. آن‌ها باید راضی باشند که همه چیز برای بازگشت به میدان امن است و این انتخاب آن‌ها است. "

او گفت: برای کاهش خستگی بازیکنان در برنامه مسابقات احتمالا فشرده نیز باید تدابیری در نظر گرفته شود.

تیلور افزود: ما می‌دانیم چه پیشنهاد‌هایی ارائه شده است، چه ایده‌هایی مطرح شده است ... امکان تعویض بیشتر، بازی‌هایی که احتمالاً ۴۵ دقیقه تمام نباشند، بازی در استادیوم‌های بی طرف.بنابراین نکات زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

ریک پری، رئیس لیگ فوتبال انگلیس گفت که هنوز بحثی در مورد کاهش دقایق ۲ نیمه صورت نگرفته است، اما از تفکرات جدید استقبال می‌کند.

پری به کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش گفت: من حدس می‌زنم که هدف این پیشنهاد، کاهش فشار روی بازیکنان باشد. من فکر می‌کنم با توجه به چالش‌هایی که با آن روبرو هستیم، نباید هیچ ایده خلاقانه‌ای را رد کنیم. ما ممکن است برنامه فشرده داشته باشیم ... شاید اینطور تصور می‌شود که این کار به ریکاوری بازیکنان کمک کند و احتمال آسیب را کاهش دهد. ما هنوز آن را مطالعه نکرده ایم.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها