زارعی: مالکیت استقلال و پرسپولیس مشکلی نخواهد داشت

وی در پایان درباره مالکیت استقلال و پرسپولیس گفت: با اقداماتی که انجام می‌شود به امید خدا مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال تأکید کرد، فوتبال ایران با وجود داعیه حرفه‌ای شدن نقصان‌هایی دارد.

مصطفی زارعی رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش درباره رفع تعلیق از لیگ قهرمانان اظهار داشت: حدود 50 روز پیش با برنامه شما صحبت کردیم و یک هفته بعد تمام مدارک برای AFC ارسال شد. هفته گذشته هم پیگیری کردیم که به ما قول تسریع در بررسی مدارک را دادند.

زارعی بیان کرد: ما باید ثابت کنیم استانداردهای لازم را داریم و حسن نیت از سمت ما باید اثبات شود. ارتباط خوبی هم شکل گرفته است. هفته آینده به سمیناری در مالزی می‌روم و رایزنی بیشتری خواهیم کرد. تا یک ماه آینده حتماً به ما جواب می‌دهند.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در مورد گرفتن مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها تصریح کرد: ما چندین سال است صحبت از حرفه‌ای شدن می‌زنیم اما نقصان داریم. به فدراسیون فوتبال پیشنهاد دادیم که مجوز ملی و استانداردهایی را تعریف و مشکلات را با برنامه‌ریزی رفع کنیم.

وی در زمینه معیارهای باشگاه حرفه‌ای گفت: براساس معیارهای ورزشی، باشگاه‌ها باید آکادمی داشته و برنامه‌های توسعه مشخص باشد. معیار پرسنلی می‌گوید باید پرسنل صاحب صلاحیت باشند و مدیرعامل و اعضا مشخص شوند.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: ما در این مسیر به باشگاه‌ها کمک می‌کنیم. رویکرد باشگاه‌ها نسبت به سال گذشته بسیار تغییر کرده است. جلسات چهار پنج ساعته باهم داشتیم تا به صدور مجوز برسیم. ما در کنار باشگاه‌ها کمک می‌کنیم تا براساس واقعیت‌ها تصمیم بگیریم.

زارعی گفت: معیار بعدی معیار زیرساختی است و به استانداردهای ورزشگاه بازمی‌گردد. ایمنی و امنیت، رختکن و نیمکت، وضعیت چمن و غیره دغدغه همه بحث صدور مجوز است. نباید اجازه دهیم این اتفاق دوباره تکرار شود. ورزشگاه آزادی مشکلاتی دارد که با استانداردها فاصله داشته و همه باید تلاش کنیم.

وی در پایان درباره مالکیت استقلال و پرسپولیس گفت: با اقداماتی که انجام می‌شود به امید خدا مشکلی نخواهیم داشت.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها