اصلانیان: پرسپولیس را مدعی اصلی قهرمانی می‌دانم

خط هافبک پرسپولیس با وجود اینکه از بازیکنان خوبی بهره می‌برد اما عملاً در امر سازندگی هافبک‌های پرسپولیس توفیقی نداشتند.

امیرحسین اصلانیان، مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است با وجود حضور درخشان لوکادیا در خط حمله پرسپولیس به اندازه کافی موقعیت برای مهاجم پرسپولیس ساخته نمی‌شود. اصلانیان در ادامه در رابطه با اضافه شدن دیاباته به خط حمله پرسپولیس و عنوان دادن بهترین زوج خط حمله پرسپولیس با حضور دو مهاجم هلندی و اهل مالی تاریخ پرسپولیس را منوط به عملکرد آنها در پرسپولیس می‌داند.

 

به‌عنوان مهاجم سابق پرسپولیس در رابطه با شرایط فنی لوکادیا چه صحبتی دارید؟

لوکادیا به لحاظ گلزنی واقعاً خیلی خوب است اما از آنجا که تا حدودی اضافه وزن دارد هنوز برای برداشتن بازیکن از مقابل با مشکل مواجه است اما اگر وزنش را کمتر کرده و به لحاظ بدنی به آمادگی آرمانی برسد واقعاً در شرایط ایده‌آل‌تری قرار می‌گیرد. پرسپولیس پول خوبی خرج کرد و یحیی دقت و مشاوره خوبی در قبال لوکادیا انجام داد و مزد کار خودش را هم با انجام بازی‌های خوب لوکادیا گرفت.

با حضور دیاباته در کنار لوکادیا می‌توان به آنها لقب بهترین زوج تاریخ پرسپولیس را داد؟

هر دو این بازیکنان با وجود قد بلندشان بیشتر بازیکنانی هستند که روی زمین کار می‌کنند و ما باید ببینیم در عمل این دو مهاجم چقدر در کنار هم کارایی خواهند داشت و با اتکا به اسم دو مهاجم پرسپولیس نمی‌توان به دو مهاجم پرسپولیس لقب بهترین زوج را داد چه بسا که ما شاهدیم مهاجم بزرگی مانند کریس رونالدو هم در این فصل نتوانسته چهره موفق همیشگی خودش را ارائه دهد. از سوی دیگر باید دید مربی تیم به طور همزمان از آنها در کنار هم استفاده خواهد کرد یا تصمیم در خصوص استفاده از دو مهاجم خارجی پرسپولیس به گونه دیگری خواهد بود.

قبول دارید که لوکادیا یک تنه بازی را برای پرسپولیس مقابل تیم مسجد سلیمان در آورد؟

لوکادیا در مجموع مهاجمی تاپ است که ارزش بسیار زیادی دارد و به هر حال با گلزنی و هنر خودش توانست که کار را برای پرسپولیس در مقابل مسجدسلیمان درآورد و به نوعی به دغدغه سرمربی تیم در خصوص گلزنی خاتمه دهد اما با این حال، مشکل دیگری در این رابطه وجود دارد که حتماً باید حل شود.

منظورتان مشکل فنی است؟

خط هافبک پرسپولیس با وجود اینکه از بازیکنان خوبی بهره می‌برد اما عملاً در امر سازندگی هافبک‌های پرسپولیس توفیقی نداشتند و شاید در این بین سعید صادقی بهترین هافبک پرسپولیس بوده که آمادگی بدنی بسیار بالای این بازیکن به نسبت بقیه هافبک‌ها و سایر بازیکنان سرخپوش موجب شده تا صادقی بیشترین کارایی را داشته باشد. بازیکنی که در مقابل مسجد سلیمان هم بازی بسیار خوبی را در خط هافبک پرسپولیس به نمایش گذاشت. جدا از این مسأله هافبک‌های پرسپولیس باید پاس‌های عمقی و رو به جلوی زیادی بدهند و از دادن پاس‌های رو به عقب و عرضی‌شان کم کنند البته این مسأله زمانی می‌تواند بیشترین کارآیی را داشته باشد که هافبک‌های ما بتوانند به شکل موفقی بازیکن مقابل خودشان را از پیش رو بردارند.

چرا پرسپولیس بر خلاف بازی‌اش مقابل تیم هوادار در نیمه اول بازی مقابل نفت مسجدسلیمان با افت مواجه بود؟

با توجه به شرایط بد آب و هوایی و زمین بد مسجد سلیمان که از کیفیت فنی بازی کاسته بود و در روزی که پرسپولیس خیلی خوب نبود لوکادیا نتیجه بازی را برای پرسپولیس در آورد و ارزش بالای خودش را در گلزنی به رخ کشید.

در رابطه با بازی بعدی پرسپولیس مقابل تیم تراکتور که هنوز تاریخش مشخص نشده و البته گفته شده به‌دلیل اتفاقات فصل قبل در ورزشگاه آزادی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد چه نظری دارید؟

فصل قبل به‌دلیل اتفاقاتی که رخ داد بازیکن پرسپولیس محروم شد و موضوع فیصله پیدا کرد. به همین دلیل دیگر نباید در شرایطی که پرسپولیس میزبان بازی با تراکتور است هواداران این تیم را از تماشای بازی تیم محبوبشان محروم کرد. پرسپولیس در چند بازی اخیر خصوصاً بازی با مسجد سلیمان به گواه کارشناسان از داوری لطمه دید و شرایط سختی را سپری کرد به همین دلیل نباید دیگر شرایطی را برای پرسپولیس به وجود آورد که هواداران و بازیکنان پرسپولیس را آزرده کنند و حق مسلم میزبانی را از مدعی عنوان قهرمانی لیگ بیست و دوم بگیرند.

در رابطه با مدعیان قهرمانی این فصل حرف زدید در این رابطه نظرتان روی پرسپولیس قرار دارد؟

چهار، پنج تیم بالای جدول شانس‌های مسلم قهرمانی هستند اما در بین این مدعیان، من پرسپولیس را مدعی اصلی قهرمانی می‌دانم و معتقدم با تیمی که بسته شده و کادر فنی خوبی که پرسپولیس دارد با اتکا به حمایت هوادارانش حتماً پرسپولیس می‌تواند قهرمان شده و باز هم خودش را به‌عنوان پر افتخارترین تیم تاریخ ایران مطرح کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها