15 کاربرد عجیب مسواک کهنه در خانه‌داری!

پیش از اینکه مسواک قدیمیتان را درون سطل زباله بیندازید، به این فکر کرده اید که در چه مواردی می توان از آن استفاده کرد.

15 کاربرد عجیب مسواک کهنه در خانه‌داری!

شاید تصور کنید که مسواک قدیمی دیگر قابل استفاده نیست؛ اما جالب است بدانید که مسواک یکی از کاربردی ترین ابزارها برای تمیز کردن لوازم مختلف در خانه است.

در ادامه با معرفی کاربردهای شگفت انگیز مسواک کهنه در خانه داری همراه باشید.

۱- تمیز کردن لوازم برقی

لکه های باقی مانده بر روی توستر، مایکروویو، قهوه ساز و هر وسیله برقی دیگر را می توان با استفاده از مسواک کهنه از بین برد. با استفاده از محلول تمیز کننده لوازم برقی و یک مسواک کهنه بخوبی می توانید لکه ها و آلودگی های موجود بر روی لوازم برقی را تمیز کنید.

2- تمیز کردن لباس

اگر لباس شما لکه دار شده است، می توانید با استفاده از یک مسواک و محلول پاک کننده لکه لباس محل ایجاد لکه را از بین ببرید.

3- تمیز کردن تخته گوشت

هیچ چیز مانند یک مسواک نمی تواند باقی مانده مواد غذایی و لکه های موجود بر روی تخته گوشت را از بین ببرد. مسواک برخلاف دستمال مرطوب به عمق شیارها نفوذ کرده و تمام کثیفی های تخته گوشت را پاک می کند.

4- تمیز کردن درز کاشی و سرامیک

مقداری جوش شیرین و آب را با یکدیگر ترکیب کنید تا خمیر یکدستی ایجاد شود. به کمک یک مسواک و ترکیب جوش شیرین و آب می توانید دوغاب موجود در میان درز کاشی و سرامیک را بخوبی تمیز کنید.

5- آرایش ابرو

اگر برای مرتب کردن و شکل دادن به ابروهای خود به برس ابرو و ابزارهای آرایشی دسترسی ندارید، می توانید با استفاده مسواک قدیمی تان که بخوبی آن را شسته اید، ابروهای خود را حالت دهید.

6- تمیز کردن ناخن

مسواک قدیمیتان را به مقداری آب و ماده شوینده آغشته کنید و آلودگی های زیر ناخن های خود را با آن تمیز کنید.

7- درزهای اطراف سینک

با استفاده از یک مسواک قدیمی و مقداری ماده شوینده یا سرکه سفید به راحتی می توانید درزهای اطراف سینک ظرفشویی را تمیز کنید.

8- هایلایت مو

برای هایلایت کردن موها می توانید به جای استفاده از فویل یا کلاه مش از مسواک قدیمیتان کمک بگیرید.

9- پاک کردن آثار مداد رنگی از روی دیوار

همه افرادی که بچه کوچک دارند، مشکل نقاشی کشیدن فرزندشان روی دیوار را تجربه کرده اند. برای تمیز کردن نقاشی های کودک دلبندتان از روی دیوار کافی است مسواک قدیمیتان را به مقداری مایع ظرفشویی آغشته کنید و محکم بر روی نقاشی ها بکشید تا کاملا تمیز شوند.

10- نقاشی

می توانید به جای استفاده از قلم مو از یک مسواک برای افزودن عمق و بافت به نقاشی با تکنیک آبرنگ یا گواش استفاده کنید.

11- تمیز کردن برس مو

برای از بین بردن چربی ها و کثیفی های موجود در بین دندانه های برس می توانید از مسواک قدیمیتان کمک بگیرید. کافی است مسواک را به مقداری جوش شیرین یا شامپو بچه آغشته کنید و دندانه های برس را با آن تمیز کنید.

12- تمیز کردن جواهرات

با استفاده از مسواک و خمیردندان می توانید به راحتی زیورآلات خود را برق بیندازید. کافی است کمی خمیردندان روی طلا بریزید، با مسواک بسیار نرم روی آن بکشید. سپس طلا را زیر آب بشویید و با دستمال بدون پرز خشک کنید.

13- تمیز کردن دریچه سشوار

اگر سشوار شما بخوبی قبل کار نمی کند، ممکن است مقدار زیادی پرز در دریچه آن جمع شده باشد. این پرزها عملکرد سشوار را مختل کرده و طول عمر دستگاه را کاهش می دهند. به راحتی می توانید با استفاده از یک مسواک این پرزها را خارج نمایید.

14- تمیز کردن کفش

برای از بین بردن لکه های موجود بر روی کفش می توانید از یک مسواک، ماده شوینده یا خمیردندان کمک بگیرید.

15- تمیز کردن کیبورد

برای تمیز کردن شیارهای بین کیبورد به راحتی می توانید از یک مسواک کمک بگیرید. کافی است آن را به آرامی بین شیارها بکشید و سپس کیبورد را برعکس کنید تا زباله های موجود در بین کلیدهای کیبورد از آن خارج شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها