تمساح یک دایناسور را خورد! + تصاویر

دیرینه‌شناسان استرالیایی سال ۲۰۱۰ بقایای فسیل تمساحی باستانی را پیدا کرده‌اند که در آخرین وعده غذایی‌اش یک دایناسور کوچک را بلعیده بود. مت وایت از موزه عصر دایناسورهای استرالیا با شگفت‌انگیز و بی‌نظیر خواندن این کشف گفته است: «این برای نخستین بار است که فسیل تمساحی باستانی با بقایای یک دایناسور در معده‌اش پیدا شده است.»

به گزارش مستقل آنلاین؛ تمساح شکارچی قدرتمندی است که هر جنبده‌ای ممکن است سر از شکمش دربیاورد اما چیزی که دانشمندان در شکم تمساح باستانی در استرالیا پیدا کردند، باورکردنی نیست!

دیرینه‌شناسان استرالیایی سال ۲۰۱۰ بقایای فسیل تمساحی باستانی را پیدا کرده‌اند که در آخرین وعده غذایی‌اش یک دایناسور کوچک را بلعیده بود.

مت وایت از موزه عصر دایناسورهای استرالیا با شگفت‌انگیز و بی‌نظیر خواندن این کشف گفته است: «این برای نخستین بار است که فسیل تمساحی باستانی با بقایای یک دایناسور در معده‌اش پیدا شده است.»

 

تمساح دایناسور را خورد!

 

دایناسوری که خوراک این تمساح آب شیرین شده از گونه اورنیتوپودها یا پرنده‌پایان بوده که جثه کوچکی داشته و گیاه‌خوار بوده‌اند.

دانشمندان نام این گونه تمساح باستانی را «Confractosuchus sauroktonos» به معنای قاتل دایناسور خردشده نامیده‌اند. البته این تمساح بی‌نوا اندکی پس از صرف غذا به دلیلی نامشخص حیاتش به پایان رسیده تا فسیلش به امروز برسد.

 

تمساح دایناسور را خورد!

 

به باور مت وایت بقایای این فسیل سرنخ‌های جدیدی درباره میلیون‌ها سال پیش استرالیا، زمانی که دایناسورها، کروکودیل‌ها، پستانداران و پرندگان با هم روی زمین پرسه می‌زدند، ارائه می‌دهند./ خبرآنلاین

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها