آمار فروش فیلم های سینمایی تحت تاثیر اتفاقات اخیر جامعه

آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده تحت تاثیر اتفاقات اخیر جامعه اعم از شهادت سردار سلیمانی و سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین با افت شدید مواجه شده است.

آمار فروش فیلم های سینمایی تحت تاثیر اتفاقات اخیر جامعه

سرویس فرهنگی مستقل آنلاین: هفته گذشته به دلیل عزای عمومی و شهادت سردار سلیمانی سینماها سه روز تعطیل بودند. هنوز شوک این ماجرا تمام نشده بود که خبر رسید هواپیمای مسافربری اوکراین با 177 سرنشین آن توسط یک خطای انسانی و غیر عمد سقوط کرده است. در این شرایط گیشه سینماها بی‌تاثیر از این اوضاع نبود و آمار فروش پایین آمدند.  

تاثیر اوضاع پرالتهاب جامعه بر روی آمار فروش فیلم‌های سینمایی

آمار فروش فیلم‌های سینمایی تا ۲۵ دی‌ماه بر اساس اطلاعات موجود در سامانه فروش سینمای ایران به این شرح است:

فیلم کمدی اژدر ساخته رضا سبحانی که از هفته گذشته اکران خود را آغاز کرده، با محدودیت سنی +۱۳ سال بیش از ۹۱ میلیون تومان در تهران فروش کرده و هفت هزار نفر مخاطب آن را در ۵۴ سینما تماشا کرده اند.

فیلم سینمایی جهان با من برقص! به کارگردانی سروش صحت پس از دو هفته نمایش در سینماهای تهران و شهرستان، بیش از یک و نیم میلیارد تومان فروش داشته است. این اثر با در اختیار داشتن ۱۲۸ سینما در تهران و شهرستان ۱۲۰ هزار مخاطب را به سینما آورده است.

فیلم کمدی زیر نظر مجید صالحی با محدودیت سنی +۱۵ سال که از چهارم دی ماه روی پرده سینماها نمایش خود را آغاز کرده، چهار میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان فروش داشته است. تا امروز این فیلم را ۳۲۸ هزار نفر در ۱۵۵ سینما تماشا کرده‌اند.

آمار فروش فیلم های سینمایی تحت تاثیر اتفاقات اخیر جامعه

فیلم سونامی میلاد صدرعاملی پس از سه هفته نمایش در ۷۴ سالن سینمایی، ۲۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروش داشته و ۱۹ هزار نفر آن را تماشا کرده‌اند.

درام سینمایی آشفتگی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی فریدون جیرانی که نمایش خود را از ۲۷ آذرماه در سینماها آغاز کرده، تا امروز ۴۵۸ میلیون و ۲۹۳ هزار تومان فروش داشته است. این فیلم با نمایش در ۶۰ سالن سینمایی ۳۵ هزار نفر مخاطب داشته است.

فیلم‌های که فروش خوبی روی پرده سینما نداشتند

کمدی اکشن مشت آخر ساخته مهدی فخیم‌زاده پس از حدود یک ماه نمایش در سینماها تا امروز ۱۷۳ میلیون و ۹۲۶ هزار تومان فروش داشته و ۱۴ هزار مخاطب در ۴۸ سالن آن را تماشا کرده‌اند.

فیلم دفاع مقدسی ۲۳ نفر به کارگردانی مهدی جعفری که اکران خود را در سرگروهی‌ از ۲۰ آذرماه آغاز کرد، تا امروز یک میلیارد تومان فروش داشته است و ۱۰۰ هزار نفر آن را در ۱۱۴ سالن سینمایی در کشور تماشا کرده‌اند.

آمار فروش فیلم های سینمایی تحت تاثیر اتفاقات اخیر جامعه

فیلم درام اجتماعی جان‌دار حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری نیز پس از گذشت بیش از یک ماه نمایش در سینماها دو میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان فروش داشته است. این اثر با در اختیار داشتن ۱۱۴ سالن سینمایی ۲۱۱ هزار نفر مخاطب داشته است.

فیلم سینمایی امیر ساخته نیما اقلیما و تهیه کنندگی سید ضیا هاشمی و با بازی میلاد کی مرام، هادی کاظم، مصطفی قدیر، بهدخت ولیا، روشنک سه قلعه‌گی، وحید منافی، سحر دولتشاهی و آرتین گلچین که یک درام اجتماعی است و همچنین فیلم اولین امضا برای رعنا به کارگردانی و تهیه کنندگی علی ژکان و با نقش آفرینی علیرضا جلالی تبار، محمدرضا هدایتی، شهین تسلیمی، شهرزاد کمال‌زاده، فلور نظری، سحر گلشیرازی از امروز ۲۵ دی‌ماه اکران خود را در سینماهای تهران و شهرستان آغاز کردند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها