از سوی سخنگوی قوه قضاییه؛

خبر فیلتر اینستاگرام تکذیب شد

سخنگوی قوه‌قضائیه گفت : نقل قولی ساختگی در مورد معاون اول دادستان کل کشور و فیلترینگ اینستاگرام منتشر شده است، درحالی که حجت الاسلام و المسلمین منتظری در حال حاضر معاون اول ندارد.

خبر فیلتر اینستاگرام تکذیب شد

سرویس فرهنگی مستقل‌آنلاین:

غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز سخنگوی قوه‌قضائیه در پاسخ به سوالی درباره مطرح شدن برخی شایعات مبنی بر فیلترشدن اینستاگرام به نقل از معاون اول دادستان کل کشور، گفت: انتظار بر این است جامعه رسانه‌ای ما اخلاق حرفه‌ای و سازمانی خود را به نحو شایسته مراعات کنند. مایه تاسف و تعجب است که اخباری تحت عنوان اخبار قضایی نقل می‌شود که به هیچ عنوان چنین خبری ابراز نشده است. در مقطعی که دادستان کل کشور معاون اول ندارد و هنوز فردی برای این سمت انتخاب نشده، خبری منتسب به معاون اول دادستانی کل نقل می‌شود که بیانگر این است که برخی افراد فعال در رسانه‌ها و فضای مجازی، اخلاق حرفه‌ای را مراعات نمی‌کنند. این خبر صحت ندارد و چنین خبری هم اعلام نشده است. بر فرض اگر چنین کسی می‌بود و چنین خبری را اعلام می‌کرد، مواضع قوه قضائیه به شمار نمی‌آید. موضع قوه‌قضائیه آن است که سخنگوی قوه قضائیه یا رییس قوه قضائیه در ملاقات‌ها و دیدارهای خود اعلام کنند و سایر مطالبی که مدیران قضایی اعلام می‌کنند، نظر شخصی خودشان است.

وی در پایان فزود: اجازه دهید اخبار قضایی از مجاری رسمی اعلام شود و گمانه‌زنی‌ها کمکی به اطلاع رسانی افکار عمومی نمی‌کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها