فرزندان خود را برای جذب در حوزه‌های علمیه ترغیب کنید!

امام جمعه ساری: باید فرزندان خود را برای جذب در حوزه‌های علمیه ترغیب کنیم.

فرزندان خود را برای جذب در حوزه‌های علمیه ترغیب کنید!

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به عملیات سپاه پاسداران در تنبیه متجاوز و حمله به رژیم صهیونیستی از آن به عنوان اعجاز وعده صادق یاد کرد.

 آیت الله محمد باقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه ساری انسان مؤمن و متواضع در مقابل درگاه خدا شکر و پوزش به جای می‌آورد، آن نشانه تقوای الهی است زیرا شکرگزاری بهترین نوع عبادت در نزد پروردگار محسوب می‌شود.

وی در بخشی از سخنانش به سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا همچنین و همچنین با تقدیر از تلاش‌ها و ایثارگری‌های خدمات آنان را ارج نهاد و با اشاره به روز شهدای ورزشکار گفت: ۵۰۰۰ نفر از شهدای دفاع مقدس را ورزشکاران تشکیل می‌دهد و ۱۰۰ نفر از شهدای مدافع حرم نیز ورزشکار هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند فرهنگ خود را در حوزه ورزش جدید ترویج دهند، ادامه داد: حواس ما باید جمع باشد تا عرصه مقدس ورزش را همیشه پاک نگه داریم.

نماینده ولی فقیه در مازندران قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی و آزاد را در مسابقات آسیا تبریک گفت و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در پیامی از مدال آوری و قهرمانی این جوانان تقدیر کرده است.

امام جمعه ساری با گرامیداشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران این نهاد را منشأ خدمات فراوانی در جامعه دانست و افزود این نهاد مایه برکات زت آفرینی‌ها و رقم زدن افتخارات زیادی در کشور شده است.

آیت الله لائینی همچنین با اشاره به سالروز اعلان انقلاب فرهنگی تصریح کرد: اگر ما به آموزش و پرورش توجه نکنیم انقلاب فرهنگی نیز به وجود نخواهد آمد.

وی از تشکیل ستاد عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: با این حال هنوز به حوزه آموزش و پرورش کمتر توجه شده است و متأسفانه آموزش و پرورش را برون سپاری کردیم و تعطیلی دانشگاه مرکز تربیت معلم نیز خسارت دیگری به این حوزه وارد کرده است، در حالی که همه برون سپاری‌ها در این حوزه باید جمع و مدارس دولتی قوی و مراکز تربیت معلم تقویت شود.

آیت الله لائینی به مناسبت روز زمین پاک اشاره و اضافه کرد: زمین را باید پاک و اعلا نگه داریم و از آلودگی آن بپرهیزیم و متأسفانه وضعیتی که در زمینه زباله و پسماند داریم خوب نیست.

امام جمعه ساری از زباله به عنوان طلای سیاه یاد کرد و گفت: اکنون زباله به عنوان یک تهدید برای ما تبدیل شده است و همه باید دست به دست هم دهیم و محیط زیست و جنگل‌های طبیعی را حفظ کنیم.

آیت الله لایینی با اشاره به روز ۵ اردیبهشت و سالروز حمله آمریکا به طبس و شکست آن افزود: آمریکا در طبس زمانی به ما حمله کرد که ما از نظر امکانات در وضعیت حداقلی قرار داشتیم و در آن دوران برخی از مقامات ما از جمله بنی صدر خائن بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان که در زمان جذب فرزندان در حوزه‌های علمیه قرار داریم، تصریح کرد: امانت دین را باید طلبه و روحانی حفظ کند و باید فرزندان خود را برای جذب در حوزه‌های علمیه ترغیب کنیم.

امام جمعه ساری فصل کشت و کار کشاورزی لوازم مهار و مدیریت آب‌های روان و سطحی تاکید و اضافه کرد: در سال گذشته به دلیل کم آبی حدود ۲۰۰۰ هکتار از مزارع میاندورود کشت نشده است.

آیت الله لائینی خرید تضمینی محصولات کشاورزی را در حمایت از این بخش و کشاورزان مهم برشمرد و گفت: محصولات اساسی و استراتژیک باید با قیمت مناسب خریداری شود علاوه بر این به صادرات به عنوان راهکار خروج محصولات کشاورزی باغی از وضعیت کنونی باید توجه شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اهمیت عملیات وعده صادق از نظر علمی و فنی ادامه داد: این عملیات اعجاز وعده صادق بوده است و از ۷۲ ساعت قبل از شلیک همه می‌دانستند که این عملیات قرار است صورت بگیرد و همه ظرفیت ناتو نیز به میان آمده بود و آمریکا سپر هوایی دریایی و زمینی خود را برای محافظت از اسرائیل را فعال کرده بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها