قیمت‌ها را مافیای گوش خوابانیده تعیین می‌کنند؛ ربطی به دولت رئیسی و مجلس ندارد!

واکنش حسین شریعتمداری به گرانی ها؛ خب، چه ربطی به دولت رئیسی و مجلس دارد؟

قیمت‌ها را مافیای گوش خوابانیده تعیین می‌کنند؛ ربطی به دولت رئیسی و مجلس ندارد!

روزنامه کیهان مسئولیت گرانی‌ها در کشور را اصلا متوجه دولت نمی داند.

حسین شریعتمداری در سرمقاله کیهان نوشت: قیمت این بسته پنیر چقدر است؟ ... ۵۰ هزار تومان! ... ولی دیروز ۴۰ هزار تومان بود! ... امروز ۵۰ هزارتومان است! ... چرا؟ مگر در ۲۴ ساعت گذشته چه حادثه بزرگ و تعیین‌کننده‌ای اتفاق افتاده است؟! ... نمی‌دانم! ... شیر، برنج، قند و شکر، حبوبات، مرغ، گوشت قرمز، ماهی، کرایه تاکسی، بلیت هواپیما، بلیت قطار و اتوبوس، دارو، هزینه درمان و ... نیز وضعیت مشابهی دارند.

نه سالی یک‌بار، بلکه برخی از آنها هر از چند ماه یک‌بار افزایش قیمت پیدا می‌کنند!

قیمت دلار افزایش پیدا کرده است. قیمت ماشین و موتورسیکلت و دوچرخه و بهای مسکن و ... نیز. چه کسانی قیمت‌گذاری می‌کنند؟! دولت؟ مجلس؟ قوه قضائیه؟ مراکز و سازمان‌های وابسته به این سه قوه؟... پاسخ منفی است!

نگاهی از سر انصاف به قوای یاد شده به وضوح نشان می‌دهد که آنها در کلیت و تمامیت خود تمامی توانی که در چنته دارند را برای مقابله با مشکل گرانی به میدان آورده‌اند.

اگرچه در پاره‌ای از موارد قصورهایی -و نه تقصیر-‌ نیز داشته‌اند! پس ماجرا چیست؟! واقعیت آن است که مثلث سه ضلعی دشمنان بیرونی، کلان‌سرمایه‌داران سودجو و برخی از مدیران بی‌کفایت میانی، از کم‌توجهی و غفلت شماری از دست اندرکاران و مسئولان سوءاستفاده می‌کنند.

قیمت‌ها را مافیای گوش خوابانیده از طریق شاخک‌های پنهان و آشکار خود که برخی از کانال‌های تلگرامی و فلان سایت و فلان شبکه مجازی از جمله آنهاست‌، تعیین می‌کنند!

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

  • ناشناس

    زمان روحانی که همه ی گرانی ها به‌ علت اشتباهات دولت بود. الان دولت هیچکاره شد؟؟

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها