احمدی نژاد: قرارداد ایران و چین از برجام بدتر است

دکتر احمدی نژاد قرارداد ایران با چین را بدتر از برجام توصیف کرد و گفت: حالا آمده اند یک قرارداد با چین بسته اند که آن را دیگر به مجلس هم نمی برند تا بخواهند در مدت 20 دقیقه تصویب کنند! و فاجعه بار اینکه در پاسخ به علت عدم انتشار محتوای آن می گویند طرف چینی خواسته است متن قرارداد منتشر نشود!

احمدی نژاد: قرارداد ایران و چین از برجام بدتر است

دکتر احمدی نژاد قرارداد ایران با چین را بدتر از برجام توصیف کرد و گفت: حالا آمده اند یک قرارداد با چین بسته اند که آن را دیگر به مجلس هم نمی برند تا بخواهند در مدت 20 دقیقه تصویب کنند! و فاجعه بار اینکه در پاسخ به علت عدم انتشار محتوای آن می گویند طرف چینی خواسته است متن قرارداد منتشر نشود!

به گزارش دولت بهار، دکتر احمدی نژاد هرگونه قرارداد پنهان از چشم ملت را به زیان کشور و ملت دانست و گفت: اگر برجام چیز خوبی بود محتوای آن را با افتخار اعلام می کردند اما بعد از هیاهوی بسیار و وانمود سازی آن به عنوان یک پیروزی بزرگ، مشخص شد آنقدر تعهد داده اند که تا 50 سال بعد هم نمی شود از زیر بار آن بیرون آمد! البته تعهداتی داده اند که ابعاد آن هنوز پنهان مانده است.

 خادم ملت ایران با انتقاد شدید از رفتار نمایندگان مجلس در قبال پنهان کاری های صورت گرفته گفت: یک عده در جایگاه نمایندگی مجلس نشسته اند که اصلا معلوم نیست نماینده ملت باشند. هیچ صدایی از کسی درنیامد که باید طبق قانون اساسی، بند به بند مفاد برجام در مجلس خوانده شود و به تصویب برسد و ملت از آن مطلع گردد، چه در غیر اینصورت نمی تواند اجرایی شود.

وی به رفتار متفاوت مجلس با دولت های نهم و دهم اشاره کرد و گفت: ما می خواستیم به ملت یارانه یعنی پول خودشان را بدهیم اما مجلس ما را دو سال معطل کرد و سرانجام چیزی را به تصویب رساند که هر کس آن را اجرا می کرد زمین می خورد، اما قرارداد بین المللی برجام را که صدها تعهد در آن گذاشته شده است، در ۲۰ دقیقه تصویب کرد.

دکتر احمدی نژاد قرارداد ایران با چین را بدتر از برجام توصیف کرد و گفت: حالا آمده اند یک قرارداد با چین بسته اند که آن را دیگر به مجلس هم نمی برند تا بخواهند در مدت 20 دقیقه تصویب کنند! و فاجعه بار اینکه در پاسخ به علت عدم انتشار محتوای آن می گویند طرف چینی خواسته است متن قرارداد منتشر نشود! در حالی که این حق ملت ایران است و به چین ربطی ندارد. مگر آنها حاکم بر سرنوشت کشور هستند؟ جسته و گریخته هم خبرهایی بیرون می آید که فلان جزیره را می خواهند بدهند، یا آنکه می خواهند نیروی نظامی وارد ایران کنند، که همه اش خلاف قانون اساسی است.

وی به بیان یک بهانه دیگر در باره عدم انتشار قرارداد با چین پرداخت و گفت: می گویند اگر متن قرارداد را منتشر کنیم آمریکایی ها می فهمند و خرابکاری می کنند! ساده لوحانه است که فکر کنیم آمریکایی ها خبر ندارند!؟ عوامل اسرائیل در تهران اسناد سری و فوق سری را به سرقت می برند و از کشور خارج می کنند، آنوقت چگونه ممکن است از محتوای قرارداد با چین خبر نداشته باشند؟ اصلا مگر چین بدون نظارت آمریکا با ما قرارداد می بندد!؟ آیا فقط ملت نباید واقعیت این قرارداد را بداند!؟

خادم ملت ایران بی اطلاع نگهداشتن ملت از محتوای یک قرارداد خارجی را دلیل کافی بر زیانبار بودن آن دانست و گفت: پیش از این گفته می شد که موافقتنامه است و البته طبق قانون اساسی، موافقتنامه هم باید در مجلس تصویب شود اما اخیرا در صدا و سیما اعلام کردند که قرارداد است و اجرای آن آغاز شده است! یعنی چه که شروع شده و ملت خبر ندارد!؟

وی با اشاره به تلاش های در دست انجام برای انعقاد قرارداد 20 ساله با روسیه نیز گفت: من به آنهایی که فکر کرده اند ایران در موضع ضعف قرار گرفته است و می شود یک امتیاز تاریخی از ایرانی ها بگیرند، اعلام می کنم تا بشنوند؛ ملت ایران آن چیزی را که در جریان آن نباشد، نمی پذیرد. اگر نظر ملت گرفته نشود و معلوم نباشد که ملت با آن موافق است، اعتباری ندارد و نباید از اینکه ملت بعدا زیر آن بزند، گلایه کنند!

دکتر احمدی نژاد اتهام طرفداری از آمریکا و انگلیس به دلیل مخالفت با قرارداد پنهانی با چین و روسیه را مضحک توصیف کرد و افزود: آن زمان که می گفتیم چرا برجام را بدون اطلاع ملت امضاء می کنید و به اذعان آمریکایی ها، اینقدر به آنها امتیاز می دهید، می گفتند شما گرایش به شرق یعنی چین و روسیه پیدا کرده اید! حالا می گوییم چرا با اینها دارید قرارداد پنهانی امضاء می کنید، می گویند شما به غرب تمایل دارید! این اخلاق متعلق به زمان قاجار است که می خواستند مملکت را بفروشند و با اتهامات بی اساسی از این دست، اعتراضات را خفه می کردند!

وی با تاکید بر پایبندی کامل خود به شعار " نه شرقی و نه غربی " گفت: این پایبندی، هرگز به معنای جنگ با شرق و غرب عالم نیست. ما می خواهیم با همه دنیا به صورت عادلانه و با رعایت حقوق ملت همکاری کنیم ولی نه به این عنوان که زیر بلیت کسی برویم و از جیب ملت امتیاز بدهیم! چرا باید امتیاز بدهیم؟ مدیریت شما ضعیف است و باعث خرابی اقتصاد شده است و در موضع ضعف قرار گرفته اید، حالا باید بروید یک امتیازی بدهید و فکر می کنید با آن درست می شود. بدانید که هیچکس در این عالم دلسوز شما نیست. آنها دنبال جیب خودشان هستند.

خادم ملت ایران به شایعاتی نظیر فروش اقساطی یا ارزانتر نفت به طرفهای مقابل اینگونه قراردادها اشاره کرد و گفت: آنها اگر یک تومان بیاورند می خواهند ده تومان ببرند. به جای دادن اینگونه امتیازها از کیسه ملت ، مدیریت خودتان را درست کنید، به مردم هم احترام بگذارید و آنها را به کار بگیرید. خودتان را با مدیریت ضعیف، در نقطه منفی قرار داده اید و بعد برای فرار از این وضعیت، می خواهید خطای بزرگتری را مرتکب شوید! این غلط است. اینها مشکل کشاورز، دامدار، صنعتگر، تاجر و باغدار را حل نمی کند، باید اجازه دهید مردم مطلع شوند و 85 میلیون نیز نظر بدهند.

وی با انتقاد از جهت گیری های نمایندگان مجلس گفت: یک مجلسی درست شده که اصلا مطالبه گر نیست! جالب است که می گویند نماینده مردم هستند ولی وقتی از دولت انتقاد می کنیم، آنها جواب می دهند! اصلا همه چیز معکوس شده است! شما باید حرف مردم را بزنید. نکند کشور را از چاله دربیاورید و در چاه بیندازید!

دکتر احمدی نژاد به رفتارهای تخریب گرانه علیه منتقدان برجام اشاره کرد و افزود: در موضوع برجام، هر کس ایراد می گرفت، می گفتند شما نمی فهمید، شناسنامه ندارید، بی عقل هستید و همه چیز در برجام هست! بعد هم فهمیدیم همه چیز در آن به نفع طرف مقابل است! یعنی هر چه جلویشان گذاشتند، اینها امضاء کردند! ما آن زمان با قضاوتی خوش بینانه و برای نجات آنها، گفتیم که اینها برجام را نخوانده و امضاء کرده اند ولی به ما فحش دادند و گفتند که آن را خوانده اند! بعد که گیر افتادند، گفتند ما نخوانده بودیم! فردا دوباره نیایند بگویند این قراردادها را هم نخوانده امضاء کردیم!

وی افزود: حالا که همه چیز دست دولت افتاده است، دست کم چهار فرد عالم، توانمند و کاربلد را سرکار بیاورید. افراد ناتوان و نابلد می آیند و دائما تصمیمات غلط می گیرند. الان 43 سال از پیروزی انقلاب گذشته است و ما همچنان گرفتار مساله مرغ و تخم مرغ هستیم! معلوم است که یک جای کار گیر دارد و مدیریت ضعیف است. بهترین و درست ترین روش، همان است که برایش انقلاب کردیم، یعنی کارها را به دست مردم بدهید، مردم خودشان انجام می دهند. همه دلسوز کشور و انقلاب و اسلام هستند. اجازه بدهید مردم انجام می دهند. از مردم نترسید. در تمام این سالها همه چیز دست شما بوده است، ولی هر سال که می گذرد، می گوییم دریغ از پارسال! اینها را باید درست کرد.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها