کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا؛ امروز نفس کشیدن بدون ماسک، ممنوع!

به دلیل کاهش کیفیت هوا هشتمین جلسه کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا برگزار شد و تا انتهای روز پنج شنبه مواردی جهت اجرا مصوب گردید.

کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا؛ امروز نفس کشیدن بدون ماسک، ممنوع!

هشتمین جلسه کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا، در ساعت ۱۶ روز سه شنبه مورخ ۱۲/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و با حضور سایر اعضا برگزار شد.

با توجه به پایداری و سکون نسبی جو و کاهش کیفیت هوا و میانگین شاخص ۲۴ ساعته منتهی به ساعت ۱۱ روز سه شنبه مورخ ۱۲/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ برابر با عدد ۱۵۳ که مربوط به آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۵/۲ میکرون می‌باشد و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها تا روز پنجشنبه مورخ ۱۴/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ به منظور حفظ سلامت مردم و کاهش مواجه گروه‌های حساس و پرخطر، موارد مشروحه ذیل، جهت اجرا از روز چهارشنبه مورخ ۱۳/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ لغایت پایان روز پنجشنبه مورخ ۱۴/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ برای کلیه شهرستان‌های استان به استثنای شهرستان فیروزکوه، مصوب گردید.

۱. مقرر گردید تمامی فعالیت‌های آموزشی مقاطع تحصیلی ابتدایی در دو نوبت صبح و عصر در روز چهارشنبه مورخ ۱۳/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ به صورت مجازی و غیر حضوری انجام پذیرد.

۲. تمامی مهدهای کودک‌، کودکستان‌ها و مدارس استثنایی ( در تمامی مقاطع ) در روز چهارشنبه مورخ ۱۳/۱۰/۱۴۰۲ تعطیل اعلام می‌گردد.

۳. مجوزهای روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری تهران در روز چهارشنبه مورخ ۱۳/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ صادر نمی‌شود.

۴. تمامی فعالیت‌های معادن شن و ماسه ممنوع می‌باشد.

۵. طرح زوج و فرد خودروها در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا در روز چهارشنبه مورخ ۱۳/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ اجرا می‌گردد.

۶. مقرر گردید تمامی فعالیت‌های کارخانجات تولید سیمان با ۵۰ درصد ظرفیت صورت پذیرد.

۷. پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی گردند.

۸. شهرداری‌ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری، اقدام نماید.

۹. تردد شبانه کلیه خودروهای گازوئیلی سنگین به استثنای میکسرهای حمل بتن در محدوده کامیون ممنوع شهر تهران ، ممنوع می‌باشد.

۱۰. سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی کلیه دستگاه‌های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا ، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن ، اقدام نماید.

۱۱. استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ،(N۹۵) توسط آحاد مردم و به ویژه گروه‌های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلب و تنفسی، زنان باردار و …)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری‌ها و...، که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

منبع: مهر

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها