ابراز خوش‌بینی رئیس سازمان بهداشت جهانی به شکست کووید در سال جدید میلادی

خوش‌بینی رئیس سازمان بهداشت جهانی به شکست کرونا در سال ۲۰۲۲

تدروس ادهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی گفته به شکست همه گیری کووید ۱۹ در سال ۲۰۲۲ به شرط همکاری کشورها خوشبین است.

 

به گفته او جهان حالا ابزار بیشتری برای پیش‌گیری و درمان کووید در اختیار دارد.

 

اما رئیس سازمان بهداشت جهانی در عین حال هشدار داده که اقدام بعضی کشورها در انبار کردن واکسن شرایط مساعدی را برای پیدایش سویه اومیکرون بوجود آورد.

 

سازمان بهداشت جهانی خواستار آن است که تا اواسط سال آینده میلادی ۷۰ درصد از جمعیت جهان واکسینه شوند تا به مرحله حاد همه‌گیری و نیاز به اعمال محدودیت‌ها پایان داده شود.

 

 

براساس تحقیقی گسترده در بریتانیا، شواهد بیشتری به دست آمده که نشان می‌دهد واکسن‌ها در برابر سویه اومیکرون ویروس کرونا بهتر عمل کرده‌اند همچنین این سویه کم خطرتر از نوع دلتا است.

 

این بررسی نشان داده که خطر بستری شدن در بیمارستان به دلیل ابتلا به سویه اومیکرون، یک سوم نوع دلتا است.

 

داده‌های آژانس امنیت سلامت بریتانیا نشان می‌دهد که تزریق دوز سوم واکسن به میزان ۸۸ درصد در جلوگیری از بستری شدن بیماران مبتلا به اومیکرون موثر بوده است.

 

این آژانس ۵۲۸ هزار و ۱۷۶ مورد مبتلا به اومیکرون و ۵۷۳ هزار و ۱۲ مورد ابتلا به دلتا را در حدفاصل ۲۲ نوامبر تا ۲۶ دسامبر را بررسی کرد.

 

این پژوهش تایید کرد که خطر مراجعه به بیمارستان و بستری شدن پس از ابتلا به اومیکرون تقریبا نصف ابتلا به سویه دلتا بوده است.

 

براساس این تحقیق تزریق یک دوز واکسن خطر نیاز به درمان در بیمارستان را تا ۵۲ درصد کم می‌کند و با تزریق دوز دوم ایمنی به ۷۲ درصد می‌رسد. اما پس از ۵۲ هفته این ایمنی از بین رفته یا به ۵۲ درصد کاهش می‌یابد. اما دو هفته پس از تزریق دوز سوم میزان ایمنی به ۸۸ درصد رسیده است.

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها