همه‌گیری وحشتناک تر از کرونا در آمریکای جنوبی

سازمان بهداشت پان آمریکن اعلام کرد همه‌گیری وحشتناک تر از کرونا در هائیتی و آمریکای جنوبی آغاز شده است.

به گزارش مستقل آنلاین،خبرگزاری رویترز نوشت:

سازمان بهداشت پان آمریکن (PAHO) روز چهارشنبه اعلام کرد، وضعیت وبا در هائیتی در حالی که موارد ابتلا به کووید-19 در هفته گذشته افزایش یافته است، همچنان رو به وخامت است.

دکتر کاریسا اتین، مدیر PAHO گفت که مقامات بهداشتی هائیتی بیش از 700 مورد ابتلا به وبا و 144 مورد مرگ ناشی از وبا را از اوایل اکتبر تأیید کرده اند و در حال بررسی بیش از 7000 مورد مشکوک هستند.

اتین گفت: "این یک وضعیت خطرناک است و PAHO از همه کشورها می خواهد تا هوشیاری خود را افزایش دهند، و ما از هائیتی در ارائه مراقبت های نجات دهنده به بیماران، اعزام کارکنان بهداشتی و تسهیل دسترسی به سوخت برای امکانات بهداشتی حمایت می کنیم."

PAHO گفت که قاره آمریکا با "تهدید سه گانه" بیماری های تنفسی مواجه است، زیرا کووید-19، آنفولانزا و ویروس سنسیتیال تنفسی (RSV) منطقه و سیستم های بهداشتی آن را تحت فشار قرار می دهند.

اتین گفت: موارد ابتلا به کووید-19 تقریبا 17 درصد افزایش داشته است و مرگ و میرها در آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی طی هفته گذشته افزایش یافته است.

وی گفت: "هر بار که ما از کاهش شیوع این ویروس راضی می شویم، با خطر تجدید حیات مواجه می شویم. ما نمی توانیم گارد خود را کم کنیم."

او گفت که موارد آنفلوانزای فصلی نیز پس از دو سال فعالیت کمتر از حد متوسط ​​در حال افزایش است.

PAHO گفت که پس از چند سال انتقال فصلی کمتر، عفونت های RSV به طور قابل توجهی افزایش یافته است و بر سیستم های بهداشتی در مکزیک، برزیل، اروگوئه و ایالات متحده فشار وارد کرده است.

اتین گفت: "افزایش یک بیماری تنفسی به تنهایی باعث نگرانی است. هنگامی که دو یا سه بیماری دیگر هم به طور همزمان بر جمعیت تاثیر می گذارند، باید همه ما در حالت آماده باش قرار بگیریم."

اگرچه قاره آمریکا همچنان منطقه ای است که بیشتر تحت تأثیر آبله میمون قرار گرفته است، PAHO گفت موارد ابتلا در اکثر کشورهایی که به شدت آسیب دیده اند کاهش یافته است.

او گفت: «ما باید از این شتاب استفاده کنیم تا موارد ابتلا به آبله میمون‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن به صفر برسانیم.»

 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها