انتشارات ثالث یکی از ناشران مطرح در عرصه چاپ و انتشار کتاب به شمار می‌رود. این ناشر فعالیت خود را از سال 1375 آغاز کرد و تا کنون توانسته بیش از دو هزار کتاب را در موضوعات مختلف از جمله علوم انسانی، تولید محتوای داستانی و ادبیات، علوم اجتماعی، تاریخ و ... را چاپ و منتشر نماید. در این مقاله قصد داریم چند نمونه از بهترین کتاب‌های نشر ثالث را معرفی کنیم.

بهترین کتاب‌ های انتشارات ثالث

کتاب اتاق اتفاق

اتاق اتفاق، عنوان یک کتاب سیاسی است که جان بولتون آن را به رشته تحریر درآورده است. سعید کلاتی، کار ترجمه کتاب اتاق اتفاق را انجام داده و نشر ثالث نیز این کتاب را چاپ و منتشر نموده است. کتاب اتاق اتفاق، مجموعه خاطرات و روایت جان بولتون سیاستمدار امریکایی است. در حقیقت، وی اتفاقاتی را که در کاخ سفید برایش اتفاق روی داده، در این کتاب، به تصویر کشیده است. جان بولتون در این کتاب سعی کرده روایتی بلند از دونالد ترامپ ارائه دهد. او در این کتاب قصد دارد ناکارآمدی دولت ترامپ را اثبات کند.

کتاب1

کتاب آخرین انار دنیا

آخرین انار دنیا، عنوان یک کتاب داستانی است که بختیار علی آن را نوشته و مریوان حلبچه‌ای نیز کار ترجمه و برگردان آن را به فارسی انجام داده است. از نظر بسیاری از منتقدان ادبی، این کتاب یکی از بهترین رمان‌هایی است که در ادبیات کرد، به نگارش در آمده است. این رمان تا کنون به زبان‌های بسیاری نیز ترجمه شده است. از جمله این ترجمه‌ها می‌توان زبان آلمانی، روسی، عربی، یونانی، انگلیسی، ترکی و اسپانیایی را نام برد. نشر ثالث این کتاب را چاپ و منتشر نموده است.

کتاب دن کیشوت

همان‌طور که می‌دانید کتاب دن کیشوت یکی از کتاب‌های بسیار مطرح در ادبیات اروپا است. سروانتس این کتاب را به نگارش در آورده و محمد قاضی نیز کار ترجمه آن را به فارسی، انجام داده است. دن کیشوت در واقع روایت زندگی فردی است که به نوعی به توهم و تخیل دچار شده و اوقات خود را با خواندن کتاب‌های ممنوعه سپری می‌کند.

کتاب بایگانی ادبی پلیس مخفی

موضوع کتاب بایگانی ادبی پلیس مخفی به سال‌ها پیش باز می‌گردد. زمانی که اتحاد جماهیر شوروی در زمان حکومت استالین، هنرمندان و به ویژه نویسندگان را تحت فشار قرار می‌داد و آن‌ها را زندانی و یا دستگیر می‌کرد. ویتالی شنتالینسکی نویسنده این کتاب است. وی به این نکته پی برده که برای قربانیان این جریانات چه اتفاقاتی روی داده است. ویتالی در این کتاب سعی کرده سخنان نویسندگان دزدیده شده که از سرنوشت آن‌ها اطلاعی در دست نبوده را زنده کند. بنابراین موضوع اصلی این کتاب، در حقیقت نویسندگانی هستند که در زمان استالین دستگیر و زندانی شدند اما حاضر نشدند از حزب وی پیروی کنند. بیژن اشتری، این کتاب را ترجمه کرده و نشر ثالث آن را منتشر نموده است.

کتاب2

کتاب حرمسرای قذافی

کتاب حرمسرای قذافی توسط آنیک کوژان نوشته شده و بیژن اشتری، کار ترجمه کتاب به فارسی را انجام داده است. موضوع اصلی این کتاب در حقیقت، آدم ربایی و تجاوز و خشونت علیه زنان در زمان حکومت قذافی و در کشور لیبی است. شخصیت اصلی این کتاب زنی به نام ثریا است که از قربانیان تجاوز و خشونت علیه زنان در آن زمان به شمار می‌رود. او می‌تواند دست بزرگ‌ترین تجاوز قرن را رو کند.

کتاب چرچیل

کتاب چرچیل از دیگر کتاب‌هایی است که نشر ثالث آن را چاپ و منتشر نموده است. همان‌طور که می‌دانید چرچیل عنوان یکی از سیاستمداران مشهور در جهان معاصر است. کتاب چرچیل در حقیقت زندگی این سیاستمدار را به تصویر می‌کشد. این کتاب توسط پاول ادیسون نوشته شده است و محسن عسکری جهقی نیز کار ترجمه و بازگرداندن آن به زبان فارسی را انجام داده است.

کتاب من تنها زن صحنه بودم

کتاب من تنها زن صحنه بودم، توسط مری بندیکت به رشته تحریر در آمده است و گلی نژادی آن را به فارسی باز گردانده است. این کتاب در واقع زندگی فردی به نام هدی لامار است که هنرپیشه‌ای معروف بود و سپس به عرصه سیاست کشیده شد. وی از یک طرف بر تاریخ هنر اثر گذار بود و از طرف دیگر توانست بسیاری از روابط هیتلر با مقامات و اطرافیانش را تحت تاثیر قرار دهد و آن‌ها را با تغییر مواجه کند.

کتاب هگل یا اسپینوزا

این کتاب توسط فردی به نام پی یر ماشری نوشته شده است و حجت الله رحیمی آن را ترجمه کرده و نشر ثالث نیز آن را چاپ و منتشر نموده است. در این کتاب فلسفی، اندیشه‌های هگل و اسپینوزا که هر دو از فیلسوفانی بودند که اندیشه فلسفی معاصر را تحت تاثیر قرار دادند، مطرح شده است. در حقیقت می‌توان گفت اندیشه‌های این دو فیلسوف غربی، هم به یکدیگر بسیار نزدیک است و هم از یکدیگر، فاصله بسیاری دارد. هر دو فیلسوف نظریاتی را در زمینه دیالکتیک دارند. در این کتاب، آرای هر دو فیلسوف در این زمینه، مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب3

کتاب گربه ‌ها تصمیم نمی‌گیرند

این کتاب نیز از دیگر کتاب‌های چاپ و منتشر شده توسط نشر ثالث به شمار می‌رود. نویسنده کتاب گربه‌ها تصمیم نمی‌گیرند ناتاشا امیری است. این کتاب در حقیقت یک داستان است که در آن با روشی رئالیستی و کاملا واقعی، به زندگی معاصر توجه شده است. در این کتاب تصاویر زیادی از فضای جامعه، شهر و زنانگی پیش روی مخاطب و خواننده قرار داده می‌شود. نویسنده این کتاب در بیان مسائل اجتماعی از زبان طنز نیز استفاده کرده است. از جمله ویژگی‌های دیگر این کتاب می‌توان به صراحت زبان نویسنده آن در بیان مسائل اجتماعی، اشاره کرد.

کتاب لیبرالیسم

کتاب لیبرالیسم توسط لودویگ فون میزس به نگارش در آمده و کار ترجمه آن را مهدی تدینی به انجام رسانده است. در این کتاب، تمامی مسائل اصولی و اساسی در سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی مطرح شده است و جایگاه هر یک، در منظومه اندیشه‌های لیبرالیستی مشخص شده است. از جمله این مسائل می‌توان به مالکیت خصوصی، دمکراسی، آزادی، روابط بین الملل و ... در چارچوب نظریات لیبرالیستی، اشاره کرد.

همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد، انتشارات ثالث از زمان تاسیس تا کنون، کتاب‌های بسیار زیادی را در حوزه‌های مختلف، منتشر کرده است که در این مقاله، تنها به چند مورد از این آثار اشاره شد.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها