در رابطه با چه موضوعاتی می‌توان از خدمات مشاوره حقوقی بهره‌مند شد؟

در برخی از کسب ‌و کارها و شرکت‌ها روال بر این است که قراردادها فقط با امضای مشاور حقوقی به مرحله تائید نهایی می‌رسد که این خود، نشان ‌دهنده اهمیت وجود مشاور حقوقی است؛ زیرا در شرکت‌های بزرگ اگر این اتفاق نیافتد ممکن است آن‌ها را با خطراتی مواجه کند که جبران آن بسیار سخت است. در نتیجه نیاز به استفاده از مشاوران خبره برای دریافت مشورت حقوقی بیش از پیش احساس می‌شود. بنابراین استفاده از خدمات مشاوره حقوقی می‌تواند هنگام برخورد با هر مشکلی در این زمینه بسیار موثر و کاربردی باشد. این روزها در بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ قسمت مهمی به نام مشاور حقوقی وجود دارد که از یک یا چند تن از کارشناسان مشاور حقوقی تشکیل شده است.

مشاوران حقوقی چه وظایفی دارند؟ 

 

به طور کلی وظایف مشاوران حقوقی به شرح زیر است: 

 • آماده کردن متن برای قراردادهایی که شرکت‌ها یا سازمان‌ها در دست انعقاد دارند و این که به عنوان یک ناظر بر روال عقد آن قرارداد نظارت داشته باشند.
 • قبل از شرکت کردن در هر نوع مناقصه یا مزایده‌ای مشاور حقوقی باید هم اطلاعات لازم را به مدیران ارشد ارائه دهد و هم این که امور حقوقی مربوط به آن‌ها را انجام دهد.
 • در شرکت‌هایی که به صورت خصوصی اداره می‌شوند، انجام دادن کارهایی از قبیل ثبت و تغییر و تحول در ساختار جزو وظایف مشاور حقوقی می‌باشد.
 • اگر شرکت یا سازمان در مرجع قضایی به عنوان شاکی یا متهم پرونده‌ای دارد مشاور حقوقی باید اطلاعاتی برای دفاع از آن جمع آوری نماید.
 • هر سازمان در مورد مالیات یک سری مسئولیت دارد که به موقع باید هشدارها و راهنمایی‌های مورد نیاز را از سوی یک مشاور حقوقی دریافت کند.
 • مدیران و کارکنان نیاز به مشاوره از مشاور حقوقی دارند.
 • یک مشاور حقوقی خوب باید نسبت به حقوق و مقررات مربوط به قانون تجارت، علامت تجاری و برند شرکت، طرح‌های شرکت، اساسنامه و مقررات و تغییرات هر یک از آن‌ها دانش کافی داشته و مسلط باشد.
 • مشاور حقوقی باید در مورد قوانین چک و سفته، تعهدات بانکی و الزامات آن‌ها دانش کافی داشته و در تمامی موارد مورد نیاز به سازمان کمک کند.

اهمیت بهره‌‌گیری از مشاوره حقوقی 

درصد بالایی از افراد بعد از رو به رو شدن با یک موضوع حقوقی، سریعاً تصورات خود را در ذهن تبدیل به برنامه ‌ریزی نموده و غافل از اصل قوانین، در این باره اقدام به انجام کارهای سراسر اشتباه می‌نمایند. هر چند ما ایرانی‌ها عادت داریم وقتی سراغ کمک و مشاوره حقوقی می‌رویم که دیگر چاره‌ای نداشته باشیم، اما استفاده از خدمات مشاوره حقوقی و تماس با یک مشاور حقوقی متخصص در هر زمانی می‌تواند کلید حل مشکلات شما باشد. درست در بزنگاه‌هایی که هیچ راهی به نظر شما نمی‌رسد، تجربه و تبحر یک وکیل پایه یک دادگستری می‌تواند شاه راهی برای نجات از بحران باشد. 

حقوقی2

 

شرایط مشاوره حقوقی رایگان

استفاده از خدمات مشاوره حقوقی رایگان از خدمات به روز در هر موسسه و یا وب سایت‌های حقوقی است. نشستن پای صحبت وکیل پایه یک دادگستری و شنیدن تفسیر درست قوانین از زبان وی هم می‌تواند راه حلی منطقی و درست پیش پای شما گذاشته و راهنمای کاملی نیز برای شما باشد. بنابراین قبل از هر اقدامی حقوقی حتی اخذ وکیل استفاده از خدمات مشاوره حقوقی رایگان می‌تواند اولین قدم برای شما باشد زیرا عدم آشنایی با قوانین و ارتکاب به اقدام اشتباه در مسائل حقوقی می‌تواند صدمات جبران ناپذیری برای هر فرد یا شرکتی به دنبال داشته باشد. پس استفاده به موقع از چنین خدماتی شما را از پرداخت هزینه‌های بی‌ مورد در آینده نجات خواهد داد. 

مشاوره حقوقی حضوری

مشاوره حقوقی حضوری یکی دیگر از خدماتی است که هر موسسه حقوقی اقدام به ارائه آن می‌نماید. شرکت در چنین جلسه مشاوره‌ای نقطه عطفی در هر پرونده حقوقی خواهد بود. امکان برقراری ارتباط حضوری با وکیل پایه یک دادگستری با تجربه و کار بلد راه‌های بسیار سریع و راحتی برای موفقیت در یک پرونده حقوقی به روی شما باز خواهد کرد. اولین و مهم‌ ترین قدم برای موفقیت در هر مسئله‌ای اطلاع از قوانین درست آن بوده و این مهم، نیاز به مشاوره حقوقی حضوری خواهد داشت. البته تجربه و شخصیت وکیل شما نیز در روند چنین جلساتی تاثیرگذار است. فراموش نکنید که بهترین زمان برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی حضوری قبل از هر اقدامی است زیرا قدم گذاشتن به یک بحران حقوقی، کیفری و یا تجاری نیاز به یک راهنمای با تجربه داشته تا شما را در مسیر درست قرار دهد.

 مزایای استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین 

مشاوره حقوقی آنلاین نیز دارای مزیت‌های متعددی است که بعضی از موارد آن به شرح زیر است:

 • این نوع از مشاوره دارای هزینه ناچیز و حتی در برخی موارد رایگان است که از نظر اقتصادی مقرون ‌به ‌‌صرفه‌ بوده و شما را از هزینه‌های بسیار بالایی که برخی مشاوران اعلام می‌کنند، نجات خواهد داد. 
 • در هر نقطه‌ای از دنیا و در هر ساعتی می‌توانید از بهترین مشاوره‌های حقوقی استفاده کنید که این تنوع در به خدمت گرفتن مشاور، دست شما را برای انتخاب بهترین گزینه‌ها باز می‌گذارد و این به‌ خودی ‌خود یک مزیت برای شما به حساب می‌آید. 
 • در این نوع از مشاوره به دلیل این‌ که به‌ صورت مجازی و در بستر وب انجام می‌شود، هزینه مالی و روانی برای رفت ‌و آمد را نخواهید داشت؛ چون این ترددها در این روزها به یک دغدغه و چالش برای زندگی شهروندی تبدیل شده است.
 • با بهره‌مندی از مشورت این مشاوران حقوقی می‌توانید بهترین قراردادها را برای شرکت خود تنظیم کنید و این امکان همیشه برای مشاوره مجدد در دسترس شما خواهد بود.

 

حقوقی3

تفاوت مشاور حقوقی با سایر کارمندان چیست؟ 

 • این نکته حائز اهمیت است که اصولا مشاور حقوقی به استخدام رسمی شرکت یا سازمان محل فعالیت خود در نمی‌آید و قرارداد او از نوع قرارداد مشاوره است، نه از نوع استخدام یا کار. از تفاوت‌هایی که قرارداد مشاوره با قرارداد استخدام دارد، این است که دستمزد مشاور حقوقی اصولا به ‌صورت ساعتی تعیین می‌شود؛ به‌عبارت دیگر، مشاور حقوقی موظف است تعداد ساعت معینی مثلا ۱۰۰ ساعت را به شرکت طرف قرارداد خود اختصاص دهد و در ازای هر ساعت مبلغی دریافت کند. 
 • از دیگر تفاوت‌های موجود این است که دارندگان پروانه‌ وکالت، قضاوت و سردفتری نمی‌توانند به استخدام رسمی سازمان یا شرکتی در‌آیند و در این صورت لازم است پروانه‌ خود را نزد مرجع مربوط موقتا تودیع کنند، این در حالی است که چنین الزامی برای مشاور حقوقی وجود ندارد و او می‌تواند ضمن فعالیت در نقش مشاور، در صورت امکان به‌ عنوان یکی از مشاغل گفته ‌شده نیز فعالیت کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها