جلسه هم اندیشی مدیران صنعت هوانوردی پیرامون عملیات نوروز 1403

جلسه هم اندیشی مدیران صنعت هوانوردی پیرامون عملیات نوروز 1403 برگزار شد.

جلسه هم اندیشی مدیران صنعت هوانوردی پیرامون عملیات نوروز 1403

کاپیتان محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در نشست هم اندیشی مدیران عامل شرکت های هواپیمایی پیرامون عملیات نوروز 1403 به بحث ایمنی، نظارت و پاسخ گویی اشاره کرد و گفت:  خوشبختانه مدیران ارشد صنعت هوانوردی با درک درستی از این امر به موقع پاسخگو بوده و نگاه ایمنی و نظارت دقیقی به عملکرد مجموعه خود دارند و از عملکرد مدیران در حوزه ایمنی رضایت داریم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص عملیات نوروزی امسال به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان از شرکت های هواپیمایی خواست نسبت به عرضه مناسب در سه پیک پروازی و همچنین تنظیم برنامه پروازی با لحاظ زمان سحر، اذان صبح و افطار در پروازهای داخلی و خارجی اقدام کنند.

وی در ادامه به ایجاد هواپیمای پشتیبان و استفاده از ظرفیت های یکدیگر در عملیات نوروزی تاکید کرد و گفت: در نوروز 1403 طبق سال گذشته مرکز مدیریت و کنترل پروازها با حضور نمایندگان شرکت های هواپیمایی و سایر بخش های صنعت دایر خواهد بود.

وی به ترکیب پرواز و مقاصد پروازی در دوره اوج سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت شهرهای پرتردد همچون کیش، مشهد، شیراز، تبریز و .. باید تنظیم برنامه ها به صورت دقیق تر انجام شود.

کاپیتان محمدی بخش به بحث قیمت اشاره کرد و گفت: قیمت ها نیز تابع قوانین و مقررات بوده و باتوجه به اینکه همچنان موقوف الاجراست بنابراین باید از قانون تمکین کنیم.

وی در خصوص ممنوعیت پروازهای چارتری اشاره کرد و گفت: به جز مسیرهای اعلام شده از جمله کیش، قشم، فرودگاههای نفتی در سایر مسیرها پرواز چارتری ممنوع است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها