فلفل خورها با سفر به فضا خداحافظی کنید

اگر فلفل خور هستید و یا از خوردن زیاد ادویه جات مختلف و فلفل و نمک لذت می برید توصیه می کنیم سفر به فضا را کاملاً فراموش کنید. زیرا یکی از مواد غذایی که مصرف آن برای فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی ممنوع بوده و یا اینکه میزان آن به مقدار کم مشخص شده فلفل نمک و سایر ادویه ها است.

به گزارش مستقل آنلاین؛ یکی از خوراکی هایی که فضانوردان در فضا نمی توانند از آن استفاده کنند نمک است در واقع فضانوردان نمک را نمی تواند به صورت پودری استفاده کند زیرا ذره های ریز نمک در فضا منتشر شده و به علت نبود جو ممکن است آسیب به دستگاه های موجود در ایستگاه فضایی برساند و یا اینکه وارد مجاری تنفسی فضانوردان شده و برای آنها مشکلاتی را ایجاد کند.

 بنابراین فضانوردان برای مصرف نمک بر روی مواد غذایی خود از نمک محلول در آب استفاده می کنند علاوه بر آن استفاده فلفل . سایر ادویه ها در فضا برای فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی به صورت پودری ممنوع است زیرا فلفل و سایر ادویه جاتی که به صورت پودری هستند همانند نمک در محیط ایستگاه فضایی پخش شده و موجب ایجاد مشکلات می شوند.

اما فضانوردان برای ادویه همانند فلفل آنها را در روغن حل کرده و مصرف می‌کنند اما این بدان معنا نیست که می توانند هر اندازه ای که دوست داشتند از فلفل استفاده کنند آنها مجاز نیستند فلفل و یا ادویه جات دارای فلفل را بیش از حد مصرف کنند زیرا فلفل زیاد موجب ایجاد بیش از حد اکسیژن در خون شده و به علت مشکلات جوی که ایستگاه فضایی وجود دارد ممکن است فضانوردی که بیش از حد مجاز فلفل مصرف کرده به علت وجود زیاد اکسیژن در خون به سقف ایستگاه فضایی سوق داده شود و تا زمانی که این اکسیژن در خون وجود داشته و به حد نرمال نرسد نتواند پایین بیاید.

بیشتر بخوانید:

*یک ستاره ای با سرعت شگفت آور از زمین عبور کرد

 بنابراین یکی از مواد خوراکی ممنوعه برای فضانوردانی که در ایستگاه فضایی ساکن هستند انواع ادویه جات به صورت پودری بوده و همچنین میزان مجاز استفاده از آنها میزان نیز برای این افراد تعیین شده است.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها