این ماده غذایی را ضد ویروس کروناست

مطالعات نشان می¬دهد که عدس هندی موسوم به دال عدس خواص ضدویروسی در مقابله با کرونا را دارد.

به گزارش مدیکال نیوز، تاکنون شیوع ویروس کرونا بیش از ۱۹۶ میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و جان بیش از ۴.۲ میلیون نفر را گرفته است. با وجود ظهور انواع واکسن‌های کووید ۱۹، اما همچنان این ویروس به شکل جدیدی افراد زیادی را درگیر خود می­کند. این روند افزایشی تا جایی پیشرفته است که تلاش ­ها برای مهار آن بی فایده به نظر می­رسد و احتمالا در موج جدید انتشار ویروس کرونا افراد زیادی جان خود را از دست خواهند داد. بنابراین شناسایی و مصرف مواد غذایی ضد ویروسی یکی از راهکارهای عملی در این حوزه است.

با وجود اینکه تاکنون ویروس کرونا نشان داده است که هربار که این ویروس جهش پیدا می­ کند سویه های جدیدی از خنثی سازی، آنتی بادی های شناسایی شده دارد. در این مطالعه، تیم تحقیق مؤسسه ملی کنترل غذا و دارو چین، دوازده لکتین مشتق شده از گیاهان با ویژگی کربوهیدرات‌های مختلف را جمع آوری کرد و فعالیت ضد کروناویروس آنها را در برابر سویه های جهش یافته و انواع اپیدمیک با استفاده از روش خنثی سازی مبتنی بر شبه ویروس ارزیابی کرد.

نتایج نشان داد لکتین عدس که به طور خاص به انتهای گلیکانهای نوع الیگمانوز و GlcNAc متصل می‌شود، قوی‌ترین و گسترده‌ترین ضدویروس را در برابر انواع سویه های جهش یافته نشان می‌دهد و می­تواند کروناویروس را در مراحل اولیه عفونت مهار کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها