واردات ماسک ازاد شد + جزئیات

وزیر صمت گفت: مجوز واردات ماسک صادر شده و از طریق بانک مرکزی ارز مورد نیاز آن را تامین خواهیم کرد.

واردات ماسک ازاد شد + جزئیات

 رضا رحمانی وزیر صمت با اشاره به ذخیره و ظرفیت تولیدی مناسب کشور گفت: در ۱۰ ماهه امسال حدود ۲۰ درصد افزایش تولید داشته‌ایم و مشکلی در مبنا وجود ندارد؛ ورود  ویروس  کرونا باعث شده تا برخی اقلام تحت تاثیر قرار بگیرند.

او با اشاره به  افزایش قیمت  لیمو ترش و موارد از این قبیل گفت: این اتفاقات ناشی از فضا سازی‌ های دشمن است، گاهی برخی سودجویان چنین اتفاقاتی را فرصتی سودآوری می‌دانند. ستاد‌های  تنظیم بازار  بهتر است با شخص استاندار برگزار شده و چنین مواردی مورد ارزیابی قرار بگیرند. روئسای سازمان‌های صمت استان‌ها باید پیگیر امور باشند.

رحمانی تصریح کرد: یکی از عوامل بسیار مهمی که وجود دارد عرضه به موقع است؛ برای مثال کمبود  شکر  وجود ندارد، اما عرضه نامناسب و با تاخیر می‌تواند منجر به ایجاد اختلال در بازار شود.

وجود ۱۴ واحد تولید ماده ضدعفونی کننده

وزیر صمت تصریح کرد: ویروس کرونا تمام دنیا را تحت تاثیر قرار داده است؛ ما ذخیره مناسبی از اقلام مختلف داریم و مشکلی ایجاد نخواهد شد؛ تولید واحد‌هایی با مصارف روزمره و اقلام مختلف با این ویروس باید مورد توجه قرار بگیرند. ۱۴ واحد تولید کننده ماده ضدعفونی کننده داریم و به هر یک توجه ویژه داشتیم. ما ۷۰ تولید کننده مواد شوبنده داریم. تنها مشکل ما  ماسک  بود که تصمیم  وزارت بهداشت  توزیع ان بین دانشگاه‌های  علوم پزشکی  و توزیع رایگان آن است.

او گفت: بسیاری از واحد‌های تولیدی خطوط تولید خودر را برای تولید اقلام مورد نیاز مردم تغییر داده و ظرفیت تولید خود را افزایش داده‌اند؛ حتی برخی از آن‌ها انگیزه برای توزیع رایگان دارند. واحد‌های تولیدی هر مشکلی که دارند با ما در میان گذاشته و در کم‌ترین زمان وارد خواهیم کرد.

رحمانی بیان کرد: تشکیل صف با افزایش مراجعه موضوعی طبیعی است؛ تولید شوینده و ضدعفونی کننده ۲ برابر و فعالیت کارخانجات ۳ شیفته شده است. مردم هم باید همراه بوده و به هم کمک کنند. حتی مجوز  واردات  ماسک صادر شده و از طریق  بانک مرکزی  ارز آن را تامین خواهیم کرد. بازرس مقیم برای واحد‌های تولیدی در نظر گرفته شده است و به دنبال کنترل دقیق تولید هستیم.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها