افشاگری روزنامه لومنیته L'Humanité فرانسه نشریه حزب کمونیست این کشور علیه آمریکا

توطئه‌ی آمریکا، قطر، پاکستان علیه افغانستان

منابع روزنامه L'Humanité مدارکی را در اختیار دارند که نشان میدهد پس از آزادی ملا برادر از زندان آمریکا در نشست های صلحی که به مدیریت زلمای خلیل زاد در دوحه برگزار شده است؛ بر سر ترک اشرف غنی از افغانستان و تسلط فوری این گروه تروریستی بر افغانستان با آمریکا مذاکره و توافق شده است.

 

روزنامه لومنیته با نشر عکس بسیار محرمانه ای از جلسات سال 2020 مایک پمپئو و سران طالبان در دوحه قطر نشان می دهد که ژنرال کریس دوناهو همراه با وزیر خارجه وقت ایالات متحده در جلسه ای با حضور طالبان حضور دارد.

 این نظامی همان فردی است که در روز ۳۱ آگوست فرودگاه کابل را ترک کرد و تصویر سمبولیک سوار شدن وی در هواپیما بعنوان آخرین نظامی آمریکا در خبرگزاری ها منتشر گردید.

منابع روزنامه مذکور مدارکی را در اختیار آن قرار داده اند که نشان میدهد پس از آزادی ملا برادر از زندان آمریکا در نشست های صلحی که به مدیریت زلمای خلیل زاد در دوحه برگزار شده است؛ بر سر ترک اشرف غنی از افغانستان و تسلط فوری این گروه تروریستی بر افغانستان با آمریکا مذاکره و توافق شده است و طالبان متعهد شده اند تا هرگز در قبال این خدمت ایالات متحده تهدیدی واقعی را به منافع و اتباع این کشور در داخل و خارج از آمریکا متوجه ننمایند

و پس از تثبیت حکومت امارت اسلامی جمیع نیروی خود را متمرکز بر ناامن کردن ایران به عنوان دشمن مشترک طالبان و آمریکا نمایند.

در این توافق تجهیز تسلیحاتی طالبان از سوی ژنرال مذکور به نمایندگی از پنتاگون با موافقت ترامپ مورد تعهد آمریکا قرار گرفته و به طور کلی پروژه ترک افغانستان برنامه‌ای از پیش تعیین شده بوده است.

روزنامه لومنیته ادامه می‌دهد که طرفین پیش‌بینی عدم توفیق طالبان در پیروزی بر ولایت پنج شیر را هرگز نمی‌کردند و از آنجا که آمریکا متعهد به تسلیم صد درصد افغانستان به قوای طالبان طی توافق خود با آنها شده بود پس از رد درخواست احمد مسعود مبنی بر کمک تسلیحاتی به جبهه پنج شیر؛ جو بایدن اجازه می‌دهد تا پاکستان از طریق نیروی هوایی و حمایت لوجستیکی، طالبان را در غلبه بر پنج شیر یاری نماید.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها