در صورت بروز مشکل،رئیس جمهور بعدی را من انتخاب میکنم

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد، اگر بر سر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2020 اختلافی به وجود آید، کنگره آماده است تا رئیس جمهور بعدی را انتخاب کند.

در صورت بروز مشکل،رئیس جمهور بعدی را من انتخاب میکنم

به گزارش پایگاه خبری هیل، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با رادیوی عمومی ملی (NPR) گفت: وقتی موضوع شمارش آرا مطرح می‌شود، خیلی خوب می‌دانیم که قانون چیست و برتری نقش کنگره به ویژه مجلس نمایندگان چیست.

اگر انتخابات ریاست جمهوری از طریق آرای انتخاباتی یک پیروز مشخص را ارائه ندهد، آن وقت تصمیم گیری درخصوص رئیس جمهور بعدی آمریکا برعهده مجلس نمایندگان خواهد بود.

پلوسی گفت: ما آماده هستیم. ما آماده شده‌ایم. از آنجایی که شاهد بی‌مسئولیتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و بی‌احترامی‌هایش به قانون اساسی، دموکراسی‌مان و درستی انتخابات‌مان بوده‌ایم، مدتی است که برای این مساله آماده هستیم.

گزارش روز یکشنبه وب‌سایت آکسیوس نشان داد که ترامپ قصد دارد شب انتخابات در صورتی که نتایج بیانگر پیشتازی وی باشد، اعلام پیروزی کند. ترامپ روز دوشنبه در جمع خبرنگاران این گزارش را به چالش کشید اما همچنان به انتقاد از برخی ایالت‌ها پرداخت که اجازه دارند پس از روز انتخابات نیز به شمارش آرا ادامه دهند.

ترامپ گفت: به نظر من این موضوع که پس از انتخابات نیز امکان اخذ رای وجود دارد، بسیار فاجعه‌آمیز است. به نظر من این موضوع که مردم یا ایالت‌ها اجازه دارند تا برای یک مدت طولانی پس از پایان انتخابات همچنان به اخذ و شمارش آرا ادامه دهند، بسیار وحشتناک است چرا که این مساله تنها منجر به یک چیز می‌شود.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها