اعلام منع آمد و شد در شهر میناپولیس

گارد ویژه برای مقابله با مردم وارد شهر شد

کلیپی از لحظه ورود گارد ویژه آمریکا به شهر مینیاپولیس در فضای مجازی پخش شده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که از حوادث مینیاپولیس خشمگین شده نیز با جانی خواندن معترضان، تهدید به شلیک به آنها کرد. ترامپ گفت: من با فرماندار تیم والز صحبت کردم و گفتم ارتش با اوست. هر زمانی که غارت شروع شد، تیراندازی آغاز می شود.

حجم ویدیو: 2.01M | مدت زمان ویدیو: 00:00:33

ترامپ دستور شلیک به معترضان را صادر کرد

ترامپ که از حوادث مینیاپولیس خشمگین شده، با جانی خواندن معترضان، تهدید به شلیک به آنها کرد: من با فرماندار تیم والز صحبت کردم و گفتم ارتش با اوست. هر زمانی که غارت شروع شد، تیراندازی آغاز می شود‌. اما توییتر این پیام رئیس جمهور آمریکا را به خاطر "تجلیل از خشونت" پنهان کرد.

کشته شدن یک سیاه پوست در امریکا

ادامه اعتراضات علیه قتل یک سیاهپوست در آمریکا

شهردار «میناپولیس»، شهری در ایالت مینه‌سوتا آمریکا که در روزهای گذشته صحنه تظاهرات‌های گسترده بوده، اعلام کرد از ساعت ۸ شب جمعه به وقت محلی در این شهر مقررات منع آمد و شد برقرار خواهد شد.

شهردار میناپولیس اعلام کرد از ساعت ۸ شب جمعه به وقت محلی در این شهر مقررات منع آمد و شد برقرار خواهد شد.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکا «جاکوب فری» گفته این مقررات از ساعت ۲۰:۰۰ به وقت محلی آغاز خواهند شد و تا پایان هفته (یکشنبه) تمدید خواهد شد.

شهر میناپولیس در روزهای گذشته صحنه اعتراضات خشونت‌بار به قتل نژادپرستانه یک مظنون سیاه‌پوست به نام «جورج فلوید» به دست یک افسر پلیس بود.

انتشار فیلمی در روز دوشنبه گذشته که حاوی تصاویری از رفتار خشن یک افسر پلیس با جورج فلوید بود خشم عمومی را در پی داشت. تصاویر منتشر شده نشان می‌داد که افسر پلیس زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت‌آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

پس از آن، مردم میناپولیس در اعتراض به نژادپرستی نهادینه‌شده علیه سیاه‌پوستان تظاهرات‌هایی برگزار کردند که به خشونت کشیده شد.

این ناآرامی‌ها طی روزهای گذشته ادامه داشته و گزارش‌هایی از سرایت آنها به چندین شهر دیگر وجود دارد.

در میناپولیس معترضان روز پنجشنبه یک ساختمان متعلق به اداره پلیس را به آتش کشیدند. پلیس برای متفرق کردن معترضان از اسپری فلفل و باتون استفاده کرده است.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها