کودتا علیه رئیس‌جمهور

کودتا علیه رئیس جمهور بولیوی خنثی شد.

کودتا علیه رئیس‌جمهور

در پی وقوع کودتای ناکام در بولیوی علیه رئیس‌جمهور، رهبر کودتاچیان بازداشت و با اتهامات مرتبط با تروریسم روبرو شد. طی این ناآرامی، دست‌کم ۹ تن بر اثر اصابت گلوله زخمی شدند.

 

تلویزیون بولیوی از بازداشت ژنرال «خوآن خوزه زونیگا» فرمانده کل سابق ارتش بولیوی به اتهام تلاش برای کودتا علیه لوئیس آرسه، رئیس‌جمهور بولیوی خبر داد. تحقیقات در این رابطه آغاز شده است و این رهبر کودتاچیان با اتهامات مرتبط با تروریسم مواجه شده است.

پیشتر اخباری از تجمع نظامیان ارتش در میدان مرکزی بولیوی که محل قرار گرفتن نهادهایی دولتی است، منتشر شده بود. رئیس‌جمهور بولیوی خواستار احترام به دموکراسی شده و تحولات جاری در میدان مذکور را «کودتا» خواند. او همچنین پذیرایی سوگند روستای جدید ارتش، نیروی هوایی و نیروی دریایی کشورش در بحبوحه کودتا شد. تحقیقات کیفری علیه این نظامی خاطی و دیگر مشارکت‌کنندگان آغاز شده است.

وزیر دفاع بولیوی هم در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: اوضاع در نیروهای مسلح بولیوی پس از کودتای روز چهارشنبه تحت کنترل کامل است. ما بر نیروهای مسلح، کنترل کامل و مطلق داریم. اکنون به لطف فرماندهی نظامی، همه چیز تحت کنترل است. تحقیقات غیرنظامی و نظامی آغاز خواهد شد. می‌خواهم به شهروندان بگویم که به زندگی آرام بازگردند.

روزنامه «ال دبر» روز چهارشنبه گزارش داد که یک تانک وارد قلمرو کاخ ریاست جمهوری در لاپاز موسوم به «پالاسیو کماودو» شده است. رسانه‌های محلی هم حضور نظامیان در میدان موریلو، میدان مرکزی شهر که ساختمان‌های دولتی در آن واقع شده‌اند، را گزارش دادند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها