جنگ در غزه ادامه دارد

ارتش رژیم صهیونیستی با تداوم جنگ در غزه موافقت کرد.

جنگ در غزه ادامه دارد

ارتش رژیم صهیونیستی از تصویب طرح ادامه جنگ در نوار غزه که ۲۰۷ روز از آن می‌گذرد و تکمیل تدارکات لازم برای آن خبر داد.

با وجود درخواست‌های بین‌المللی برای توقف جنگ غزه که علاوه بر تخریب گسترده زیرساخت‌ها، ده‌ها هزار قربانی غیرنظامی بر جای گذاشته است که بیشتر آنها کودک و زن هستند، ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد کلیه سطوح ارتش چند روز به بررسی مراحل بعدی جنگ پرداختند و در نهایت ضمن تکمیل عملیات آمادگی رزمی، برنامه‌های مراحل بعدی جنگ غزه تصویب شد.

روزنامه «القدس العربی» نوشت ارتش رژیم صهیونیستی روز سه شنبه در بیانیه خود به ویژه درباره آمادگی لشکرهای ۹۸ و ۱۶۲ برای ادامه جنگ در غزه صحبت کرده است و اینکه‌ها این لشکرها با تعمیر تجهیزات نظامی خود پس از عقب‌نشینی اخیر، به زودی برای ادامه عملیات نظامی بازخواهند گشت.

این دو لشکر نقش به‌سزایی در عملیات نظامی در غزه داشتند، زیرا لشکر ۱۶۲ علاوه بر حمله به بیمارستان «الشفا» در غرب شهر غزه، چندین حمله را در محله الزیتون در شرق شهر غزه و شهر خان یونس در جنوب این باریکه انجام داد. لشکر ۹۸ نیز بیش از چهار ماه در شهر خان یونس عملیات نظامی انجام داد و باعث ویرانی گسترده و تعداد زیادی تلفات غیرنظامی شد.

این بیانیه در حالی منتشر می شود که محافل سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی از تدارک ارتش برای یک عملیات نظامی بزرگ در شهر رفح در جنوب نوار غزه خبر می‌دهند جایی که هزاران آواره فلسطینی ناشی از حملات رژیم صهیونیستی در آن پناه گرفته‌اند.

همزمان با اعلام موافقت ارتش رژیم صهیونیستی برای ادامه جنگ در غزه، تعدادی از سیاستمداران صهیونیستی

خواهان تخریب شهرهای غزه و عدم توقف جنگ در میانه آن شدند.

«بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی امروز خواستار تخریب «کامل» شهرهای رفح در جنوب نوار غزه و دیرالبلح و النصیرات در مرکز این باریکه شد.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم امروز در بیانیه‌ای از دفترش اعلام کرد با یا بدون توافق درباره تبادل اسرا و آتش‌بس در غزه، ارتشش وارد رفح خواهد شد.

همزمان هشدارهای منطقه‌ای و بین‌المللی درباره عواقب تهاجم احتمالی به رفح با توجه به حضور حدود ۱.۴ میلیون آواره در این شهر در حال افزایش است که توسط ارتش رژیم صهیونیستی با ادعای امن بودن این منطقه به آنجا رانده شدند و سپس با حملات هوایی این شهر را بمباران کرد.

با وجود صدور قطعنامه‌ای مبنی بر توقف فوری جنگ توسط شورای امنیت و نیز صدور حکم دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر اتخاذ تدابیر فوری برای جلوگیری از اقدامات نسل کشی و بهبود اوضاع، رژیم صهیونیستی از ۷ اکتبر به جنگ غزه ادامه می‌دهد.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها