نتیجه درگیری در اوکراین، بهار و تابستان امسال مشخص می‌شود

بورل در جریان سفر به واشنگتن به خبرنگاران گفت، نتیجه درگیری در اوکراین در بهار و تابستان امسال مشخص خواهد شد، بنابراین غرب نباید کمک نظامی خود به دولت کی‌یف را به تعویق بیاندازد.

نتیجه درگیری در اوکراین، بهار و تابستان امسال مشخص می‌شود

به نقل از خبرگزاری رویترز، وی در جریان گفت‌وگو با سیاستگذاران آمریکایی به پیامدهای احتمالی پیروزی روسیه پرداخت و گفت که مسکو به همین جا ختم نمی‌شود.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین با بیان اینکه ماه‌های آتی تعیین کننده هستند، گفت: هر کاری می‌خواهیم انجام دهیم، باید همین الان و سریع انجامش دهیم. این برای ما صادق است. باید سرعت بگیریم. ما باید حمایت خود را افزایش دهیم تا بیشتر و سریعتر انجام دهیم. به همین دلیل ظرفیت‌های دفاعی صنعتی خود را افزایش می دهیم. این روش برای ایالات متحده نیز صدق می‌کند.

بورل ادامه داد: بسیاری از تحلیل‌ها انتشار یک حمله بزرگ از سوی روسیه را در تابستان دارند و اینکه اوکراین نمی تواند تا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ‌آمریکا منتظر بماند.

این دیپلمات اروپایی معتقد است که موفقیت روسیه در اوکراین عواقب بزرگی برای آمریکا و سیستم اتحادهای ساخته شده در اطراف ایالات متحده و اروپا خواهد داشت. تحت این سناریو، هیچ کشوری دیگر نمی‌تواند مطمئن باشد که ایالات متحده برای کمک به هر متحدی که مورد حمله قرار می‌گیرد، وارد عمل شود.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها