ترور نامزد انتخاباتی توسط داعش

داعش مسوولیت ترور «ریحان زیب خان» را برعهده گرفت.

ترور نامزد انتخاباتی توسط داعش

گروهک تروریستی داعش خوراسان در پاکستان مسوولیت ترور نامزد انتخاباتی وابسته به حزب عمران‌خان را برعهده گرفت.

داعش خوراسان در بیانیه‌ای مسوولیت حمله امروز به ریحان زیب خان کاندیدای مستقل انتخاباتی و وابسته به حزب جنبش عدالت PTI در منطقه باجور واقع در ایالت خیبرپختونخوا را برعهده گرفت.

این گروهک تروریستی اعلام کرد که نامزد انتخاباتی را کشته و ۳ نفر از محافظان وی را نیز زخمی کرده است.

پیش از این روابط عمومی حزب جنبش عدالت پاکستان در اسلام‌آباد گفت که ریحان زیب که برای کرسی مجلس ملی از منطقه باجور کاندید شده بود درپی حمله مهاجمان ناشناس کشته شد.

بیشتر بخوانید: نامزد انتخاباتی حزب «عمران‌خان» ترور شد

این حادثه یک روز پس از انفجار بمب در حین برگزار اجتماع هواداران حزب جنبش عدالت (PTI) در بلوچستان پاکستان به وقوع پیوست که طی آن ۴ نفر از فعالان حزب عمران‌خان کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.

کمیسیون انتخابات پاکستان نیز با صدور بیانیه‌ای با تایید ترور یک نامزد انتخاباتی در منطقه باجور، به دولت ایالتی و پلیس دستور داد تا عوامل این جنایت را شناسایی و به دست عدالت بسپارند.

گروه تروریستی داعش خوراسان ماه‌های اخیر حزب جمعیت علمای اسلام (شاخه فضل) را نیز به دلیل حضور در انتخابات آتی پاکستان تهدید به حمله کرده بود.

بیستم دیماه امسال ۲ نامزد انتخاباتی به ترتیب در ایالات خیبرپختونخوا و بلوچستان درپی حمله شبه نظامیان کشته و زخمی شدند. یک روز بعد از آن یکی از مسوول حزب عمران‌خان نخست وزیر برکنار شده پاکستان در شمال غرب این کشور کشته شد.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات آتی پاکستان حوادث مسلحانه علیه چهره‌های سیاسی و نامزد‌های انتخاباتی در مناطق مختلف این کشور نیز افزایش یافته است.

انتخابات آتی پاکستان روز ۸ فوریه ۲۰۲۳ مطابق با پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ برگزار می‌شود. این رای‌گیری انتخابات مجلس ملی و ۴ مجالس ایالتی در پنجاب، خیبرپختونخوا، سِند و بلوچستان را شامل خواهد شد.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها