یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری/ تا شکست حماس متوقف نخواهیم شد

تأکید یمن بر ادامه حملات علیه رژیم اسرائیل، وعده بایدن به خانواده‌ اسرای این رژیم نزد حماس مبنی بر بازگردان این اسرا و یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری از مهمترین تحولات فلسطین اشغالی است.

یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری/ تا شکست حماس متوقف نخواهیم شد

جنگ اسرائیل و حماس وارد صد و یکمین روز خود شده است، در این بسته خبری جدیدترین تحولات مربوط به این درگیری ها را می توانید دنبال کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ناکامی رژیم اسرائیل بعد از گذشت صد روز از حمله به غزه برای از بین بردن حماس و از همه مهم‌تر شکست در بازگردان همه اسرای صهیونیست نزد مقاومت منجر به اختلاف و سرافکندی در بین صهیونیست‌ها شده است؛ مسئله‌ای که رئیس جمهور آمریکا که در  حمایت از جنایت‌های تل‌آویو در صدروز گذشته علیه غزه، چیزی کم نگذاشته، به میدان بیاید و وعده بازگردان این اسرا را بدهد که بیشتر یک تبلیغ انتخاباتی برای جذب آرای صهیونیست‌های آمریکاست.

علی رغم حملات مشترک آمریکا و انگلیس به مواضع ارتش یمن طی روزهای جمعه و شنبه، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهور ایران بر تداوم عملیات‌های تلافی‌جویانه صنعاء علیه صهیونیست‌ها تا شکست محاصره و توقف جنگ علیه غزه تأکید کرد.

تأکید یمن بر تداوم عملیات‌های ارتش این کشور علیه صهیونیست‌ها

شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد که آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان تماس تلفنی با «مهدی المشّاط»، رئیس این شورا داشته و المشاط طی این تماس بر تداوم عملیات ارتش یمن علیه صهیونیست‌ها تا توقف جنگ و محاصره علیه یمن تأکید کرده است.

گردان‌های القسام به زودی فیلمی از اسرای صهیونیست منتشر خواهد کرد

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس با انتشار ویدیوئی کوتاه اعلام کرد که درباره سرنوشت اسرای صهیونیست نزد خود روشن‌گری خواهد کرد.

در ویدیوئی که بخش رسانه‌ای القسام منتشر شده، تعدادی از اسرای صهیونیست خود را معرفی می‌کند و در متنی که در این ویدیو آمده، نوشته است: منتظر بمانید! فردا (دوشنبه) شما را در جریان سرنوشت ‌آن‌ها می‌گذاریم. حکومت شما دروغ می‌گوید.

وعده بایدن به خانواده‌‌های اسرای صهیونیست بعد از 100 روز ناکامی​

رئیس جمهور آمریکا بعد از 100 روز از ناکامی کشورش و رژیم اسرائیل در بازگرداندن اسرای صهیونیست گفت که واشنگتن به تماس‌های مستمر خود با قطر، مصر و اسرائیل به منظور بازگرداندن اسرای صهیونیست نزد حماس ادامه خواهد  داد.

بایدن همچنین گفت که به اسرا و خانواده‌های آن‌ها تأکید می‌کند که در کنار آن‌ها ایستاده و هرگز از بازگرداندن این اسرا به خانه‌هایشان دست از تلاش برنخواهد داشت.

عضو حماس: مقاومت فلسطین می‌تواند به مقاومت ادامه دهد

سامی ابو زهری، رئیس اداره سیاسی جنبش حماس گفت که مقاومت فلسطین در غزه این توانایی را دارد که نبرد با متجاوزان هرچقدر طولانی شود، مقاومت کند و دشمن اشغالگر به هدف خود که نابود کردن حماس است، هرگز نمی‌تواند دست یابد.

گالانت: اسرائیل تا شکست حماس متوقف نخواهد شد

با وجود به شهادت رسیدن ۲۴ هزار نفر در حملات رژیم صهیونیستی در غزه، وزیر جنگ این رژیم می‌گوید که به استانداردهای حرفه‌ای و اخلاقی در جنگ متعهدیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی می‌گوید که اسرائیل تا شکست حماس متوقف نخواهد شد.

وی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گفت: یکصد روز از روزی که حماس به اسرائیل حمله کرد و به ادعای او زنان و کودکان را کشت، تجاوز کرد و مورد شکنجه قرار داد گذشت. یکصد روز از روزی که عزیزان و نزدیکان ما به گروگان گرفته و به غزه برده شدند گذشت. یکصد روز گذشته و ما تا زمانیکه پیروز نشویم متوقف نخواهیم شد.

به ادعای وزیر جنگ اسرائیل، نیروهای دفاعی این رژیم در حال نبرد در عادلانه ترین جنگ تاریخ اسرائیل هستند و تاکید کرد، اگر چه ما با یک دشمن ظالم روبرو هستیم ما به حفظ استانداردهای حرفه‌ای و اخلاقی ادامه خواهیم داد.

اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درحالیست که طی صد روز گذشته ارتش اسرائیل در این جنگِ به گفته او عادلانه دست کم ۲۴ هزار نفر که اغلب آنها زن و کودک هستند را کشته است و بیش از ۲ میلیون نفر را آواره کرده است.

جنایات رژیم صهیونیستی حتی صدای آمریکا نزدیکترین متحد این رژیم را هم درآورده است و اختلافات دو طرف روز به روز در حال افزایش است. پایگاه خبری آکسیوس شامگاه یک شنبه از تشدید اختلافات میان آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره جنگ غزه خبرداده و نوشت که رئیس جمهور آمریکا در آخرین تماس با نخست وزیر اسرائیل، تلفن را به روی صورت نتانیاهو قطع کرده و به گفت‌وگو پایان داد.

طبق آمارهای نهادهای وابسته به سازمان ملل که در غزه فعال هستند، حملات اسرائیل به تعطیلی حداقل ۲۵ بیمارستان و مرکز درمانی در غزه منجر شده و ممانعت از ارسال کمکهای بشردوستانه از طریق گذرگاه رفح، مردم غزه به ویژه کودکان را در معرض مرگ ناشی از گرسنگی و کمبود اقلام پزشکی قرار داده است.

اظهارات گالانت پس از آن مطرح شد که شامگاه یک شنبه صدها نفر از خانواده های اسرای اسرائیلی در یک تجمع اعتراضی خواستار استعفای بنیامین نتانیاهو به دلیل عملکرد ضعیف در مدیریت جنگ و بی توجهی به جان اسرا شده‌اند.

رسانه عبری: السنوار در شکل دادن جنگ چند جبهه‌ای موفق عمل کرد

یک رسانه عبری در گزارشی اذعان کرد که رئیس جنبش حماس در غزه موفق به ایجاد چند جبهه‌ای در مقابل رژیم صهیونیستی شده است.

به گزارش ایسنا، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد: «یحیی السنوار رئیس حماس در نوار غزه اگر می‌خواست نبردی را در جبهه‌های مختلف ایجاد کند، در این کار موفق شده است.»

«دانا فایس» مفسر سیاسی این شبکه گفت: جنبش انصارالله در یمن و حزب الله لبنان حملات به اسرائیل را مستقیماً با وضعیت غزه در ارتباط می‌دانند و می‌گویند تا زمانی که جنگ در غزه ادامه داشته باشد، این چالش‌ها برای اسرائیل ادامه خواهد داشت.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی با اشاره به گزینه‌های محدود این رژیم گزارش داد: اسرائیل با گزینه‌هایی مواجه است که طبق این گزینه‌ها، یا باید جنگ را مهار کند و ببیند آیا پایان دادن به نبرد در جنوب (جبهه غزه) امکان‌پذیر است یا نه و سپس به جبهه شمال (لبنان) بپردازد، یا وقایع را تشدید کند و در چنین صورتی اسرائیل به جنگی کشانده می‌شود که آمادگی آن را ندارد.

طبق این گزارش، در شرایط فعلی گزینه دیگری که رژیم صهیونیستی می‌تواند در پیش بگیرد روند دیپلماتیک و توافق برای آتش‌بس و تبادل اسرا است.

این شبکه همچنین به نقل از «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گزارش داد که هدف حماس شعله‌ور کردن کرانه باختری و قدس اشغالی در مقابل صهیونیست‌ها است.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

طی این مدت و به‌رغم تمامی حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به ویژه زنان و کودکان در نوار غزه، اما ارتش به اصطلاح افسانه‌ای رژیم صهیونیستی متحمل خسارات و ضربات بی‌سابقه‌ای شده است، تا جایی که خود صهیونیست‌ها ناگزیر به اعتراف به شکست در مقابل مقاومت فلسطین شده‌اند.

به‌رغم سانسور شدید نظامی، رسانه‌های عبری هر از چند گاهی گزارش‌هایی درباره میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی منتشر می‌کنند که با آمار و ارقام مقاومت مغایرت دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها