۵۶ نظامی آمریکایی در حملات به پایگاه‌های سوریه و عراق مجروح و ضربه مغزی شدند!

واشنگتن: در ۲۴ ساعت گذشته چهار حمله علیه نیرو‌های آمریکایی در عراق و سوریه صورت گرفته/ چنانچه حملات ادامه یابد، در اتخاذ تدابیر ضروری برای حفاظت از نیرو‌های خود تردید نخواهیم کرد.

۵۶ نظامی آمریکایی در حملات به پایگاه‌های سوریه و عراق مجروح و ضربه مغزی شدند!

معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، گفت: ۵۶ نظامی آمریکایی در حملات به پایگاه‌های ما در سوریه و عراق مجروح و یا ضربه مغزی شده‌اند.

سابرینا سینگ روز پنجشنبه در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی افزود: از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) تا به امروز، ۵۶ نظامی آمریکایی بر اثر حملات به پایگاه‌ها یا کاروان‌های نظامی ایالات متحده در سوریه و عراق مجروح و یا ضربه مغزی شده‌اند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با بیان اینکه این جراحات ترکیبی از ضربه مغزی و جراحات جزئی است، گفت: در حال حاضر همه مجروحان تحت درمان قرار گرفته و به وظیفه خود بازگشته‌اند.

سینگ افزود: چنانچه حملات به نیروهای آمریکایی ادامه یابد، در اتخاذ تدابیر ضروری برای حفاظت از نیروهای خود تردید نخواهیم کرد.

همچنین دانا استرول معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور خاورمیانه نیز با اشاره به اینکه پایگاه‌ها، تاسیسات و نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه طی سه هفته گذشته بیش از ۴۰ بار هدف حمله قرار گرفته‌اند، گفت: ایالات متحده در دفاع از نیروهای خود در خاورمیانه تردید نخواهد کرد.

این مقام دفاعی آمریکا، مدعی شد: از آغاز موج جدید حملات به نیروهای ایالات متحده در خاورمیانه در سه هفته گذشته، این نیروها با امکانات جدیدی شامل سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت و دفاع منطقه‌ای در ارتفاع بالا، اسکادران‌های جنگنده اضافی، ۲ گروه حمله ناو هواپیمابر و یک زیردریایی موشک‌های هدایت شونده با نیروی هسته‌ای کلاس اوهایو، تقویت شده‌اند.

وی با بیان اینکه ما همچنین بیش از ۲ هزار پرسنل و طیف وسیعی از واحدها را در حالت آماده‌باش قرار دادیم که برخی از آنها متعاقباً مستقر شدند، ادعا کرد: این استقرارها نشان‌دهنده تعهد ما به امنیت و ثبات منطقه‌ای است.

همچنین یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود نیز در گفت وگو با رویترز، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چهار حمله علیه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه نیروهای آمریکایی در سه حمله روز پنجشنبه در عراق هدف قرار گرفتند اما این حملات هیچ تلفات جانی در پی نداشت، افزود: صبح پنجشنبه نیز یک کاروان ائتلاف به رهبری ایالات متحده هدف انفجار یک بمب دست‌ساز در مجاورت سد موصل قرار گرفت اما این حمله نیز تلفات جانی در پی نداشت.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها