نتانیاهو:

ایران در برنامه‌ریزی عملیات طوفان الاقصی دست نداشته است

نتانیاهو: نمی‌توانم بگویم ایران در برنامه‌ریزی حمله هفتم اکتبر دست داشته است.

 ایران در برنامه‌ریزی عملیات طوفان الاقصی دست نداشته است

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی شنبه شب در کنفرانس خبری مشترک با یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و بنی گانتس عضو کابینه جنگ این رژیم گفت که نمی‌تواند بگوید که ایران در برنامه‌ریزی عملیات طوفان الاقصی دست داشته است.

به گزارش خبرگزاری شهاب فلسطین، نتانیاهو افزود: گروهی از نیروهای کماندو شب گذشته وارد شمال نوار غزه شدند.

وی با طرح این ادعا که هدف ما نابودی توانمندی‌های نظامی حماس و آزادی گروگان‌ها است، گفت: با خانواده‌های اسرا دیدار کردم و به آن‌ها گفتم از هیچ تلاشی برای بازگرداندن آن‌ها فروگذاری نمی‌کنیم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه جنگ در داخل غزه سخت و طولانی خواهد بود، افزود: طی روزهای اخیر حملات هوایی را برای کمک به ورود زمینی نیروهایمان به غزه شدت بخشیدیم.

نتانیاهو ادامه داد: شکست بزرگی را شاهد بودیم و در مورد آن تحقیق خواهد شد و این تحقیقات همه را شامل خواهد شد اما اکنون نه. ممکن است حمله زمینی به بازگرداندن اسرا کمک کند.

وی مدعی شد: از هدف خود یعنی نابودی حماس عقب نمی‌نشینیم و به دنبال انتقال به مرحله بعدی یعنی گسترش عملیات زمینی خواهیم بود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: گسترش عملیات زمینی تعارضی با تلاش‌هایمان برای آزادی اسرا ندارد.

نتانیاهو همچنین با طرح این ادعا که ایران از حماس حمایت می‌کند، افزود: اما من نمی‌توانم بگویم که ایران در طرح‌ریزی برای این حمله دست داشته است.

وی در پایان گفت: مصلحت برخی در توقف عادی‌سازی روابط ما با کشورهای عربی و بازگرداندن ما به عصر حجر است.

همچنین گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در این کنفراس خبری افزود: نیروهای ما اکنون در زمین، آسمان و دریا در خارج از مرزهای غزه و داخل آن در حال جنگ هستند.

وی با طرح این ادعا که جنگ روز گذشته وارد مرحله جدیدی شد و حماس ضربات سختی دریافت کرد، گفت: تمام تلاش خود را برای بازگرداندن اسرا خواهیم کرد و این امری بسیار پیچیده است که قبلا سابقه نداشته است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اضافه کرد: هرچه ضربات ما سخت‌تر باشد، شانس بازگردان اسرا بیشتر خواهد بود.

گالانت همچنین گفت: ارتش در تمامی جبهه‌ها آماده است و مصلحتی در گسترش دامنه جنگ نمی‌بینیم اما این جنگی طولانی است و یا ما پیروز خواهیم شد یا آن‌ها.

بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی نیز در این کنفرانس خبری افزود: تمام تلاش خود را برای بازگرداندن اسرا بکار خواهیم گرفت و این وظیفه اخلاقی ماست و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه با جنبشی مواجه هستیم که به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف در جامعه (رژیم) اسرائیل است اما موفق نخواهد شد، گفت: حمله زمینی شاید به بازگرداندن اسرای اسرائیلی کمک کند.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها