روسیه با کمبود سرباز مواجه شده است

دولت روسیه به دلیل کمبود سرباز به هر فردی که به مناطق جنگی با اوکراین اعزام شود،ماهانه ۵ هزار دلار حقوق می‌دهد.

به گزارش مستقل آنلاین،سی‌ان‌ان نوشت:

در سرتاسر روسیه، گردان‌های داوطلب برای اعزام به جنگ اوکراین تشکیل می‌شوند و به «عملیات نظامی ویژه» که ولادیمیر پوتین در فوریه اعلام کرد، می‌پیوندند.

 از مورمانسک در دایره قطب شمال گرفته تا پرم در اورال و منطقه پریمورسکی در خاور دور روسیه، این پیغام‌به گوش می رسد و هم میهن پرستی و هم کیف پول،روس ها را به خود جلب می کند.

 در مجموع، تحلیلگران تخمین می زنند که ممکن است بیش از 30000 داوطلب بسیج شوند تا گردان‌های روسی را تکمیل کنند که در اثر پنج ماه نبرد کاهش یافته است - بین یک چهارم تا یک سوم نیروهای اعزام شده برای پیروزی در منطقه شرقی دونباس، جایی که اکثر داوطلبان در آن حضور دارند اعزام می‌شوند.

 پوتین مدت‌هاست که در برابر ایده بسیج عمومی در روسیه مقاومت کرده است و فراخوان بهار امسال مشابه آن در سال 2021 بود. این گردان‌ها یکی از راه‌های افزایش نیروی انسانی نظامی روسیه بدون چنین اعلام بسیج عمومی هستند.  همچنین به نظر می رسد که آنها بر روی مناطق فقیرتر و منزوی تر متمرکز شده اند و از فریب پول نقد سریع استفاده می کنند.

 اینکه این گردان ها چه تاثیری می توانند داشته باشند، یک سوال مهم است.  واحدهای داوطلب چچن نقش بزرگی در کمپین دونباس، به ویژه در ماریوپل، ایفا کرده اند.  اما آنها نسبتاً مجهز هستند و تجربه نظامی زیادی دارند.  گردان هایی که به جاهای دیگر اعزام می شوند به این توانایی را ندارند.

 کاترینا استپاننکو، محقق روسیه در مؤسسه مطالعات جنگ در واشنگتن، می‌گوید: «برخی از گردان‌ها منحصراً در عملیات‌های پشتیبانی رزمی و پشتیبانی رزمی (مانند گردان‌های تدارکاتی یا سیگنال) شرکت می‌کنند، در حالی که برخی دیگر واحدهای نظامی از قبل موجود را تقویت می‌کنند.  تشکیل گردان های رزمی».

 اما او می افزاید: "بعید است که آموزش کوتاه مدت داوطلبان بدون تجربه قبلی را به سربازان موثر در هر واحد تبدیل کند."

 استپاننکو می گوید که این روند از مسکو هدایت می شود.  طبق گزارش ها، کرملین به همه 85 تابع فدرال روسیه (مناطق فدراسیون روسیه به علاوه کریمه و سواستوپل اشغالی) دستور داده است که گردان های داوطلب را برای اجتناب از اعلام بسیج جزئی یا کامل در روسیه استخدام کنند.

 اما انتظار می رود که مناطق به تامین مالی این استخدام کمک کنند، که به گفته او "فشار سنگینی بر بودجه منطقه وارد می کند."  استپاننکو گفت، برای مثال، کراسنویارسک در سیبری مجبور شد حدود 2 میلیون دلار برای این پروژه کنار بگذارد.

 شرایط لازم برای عضویت در هر مکان متفاوت است.  یکی از بروشورهای آنلاین در کازان در تاتارستان گفت: "ما از مردان زیر 49 سال که قبلا در ارتش خدمت کرده اند دعوت می کنیم و قراردادی به مدت 4 ماه در تخصص نظامی شما ارائه می دهیم."

 در جاهای دیگر، مردان تا 60 سال بدون سابقه کیفری واجد شرایط هستند. اغلب نیازی به تجربه نظامی قبلی که در اعلامیه های آنلاین ذکر شده است وجود ندارد.

 بر اساس این اعلامیه ها، حدود یک ماه برای آموزش در نظر گرفته شده است - نه برای شرایطی که در آن افراد استخدام شده تجربه نظامی کمی دارند یا اصلاً تجربه نظامی ندارند.  بر اساس خط مشی استاندارد وزارت دفاع روسیه، همه افرادی که قرارداد امضا می کنند باید چهار هفته آموزش تسلیحات ترکیبی داشته باشند.  مشخص نیست که آیا همان رژیم به همه داوطلبان تعمیم داده می شود یا خیر.

 قراردادهای داوطلبان معمولاً از چهار ماه تا یک سال است.  آنها وعده دستمزدهای بسیار بالاتر از میانگین در مناطق روسیه را می دهند.  به عنوان مثال، گردان هایی که در پرم و منطقه غربی روسیه کیروف تشکیل می شوند، درآمد 300000 روبل ماهانه (حدود 5000 دلار) دارند، در حالی که در باشقیرستان، نزدیک مرز قزاقستان، حداقل 280000 روبل است.  به داوطلبان باشقیر از باشقیرستان وعده 8000 روبل اضافی در روز برای عملیات رزمی داده شده است.

 در بیانیه ای که در کانال های رسانه های اجتماعی در باشقیرستان منتشر شد، آمده است: "در طول تابستان می توانید به راحتی حدود یک میلیون روبل درآمد داشته باشید!"

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها