زلزله در برخی مناطق شمال غرب کشور/ ۷۰ مصدوم زلزله در سراب سرپایی درمان شدند

سازمان اورژانس کشور از جان باختن سه و مصدومیت ٢٠ نفر تا این لحظه در پی زلزله ۵.٩ ریشتری در آذربایجان شرقی خبر داد.

زلزله در برخی مناطق شمال غرب کشور/ ۷۰ مصدوم زلزله در سراب سرپایی درمان شدند

فوت ۴ نفر و تخریب ۳۰ خانه در روستای ورنکش میانه

محمدباقر هنربر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی، گفت: تا این لحظه ۴ نفر فوتی و تخریب ۱۰۰درصدی ۳۰ خانه در روستای ورنکش میانه گزارش شده است.

تخریب تعدادی خانه نیز در بخش کندوان میانه و همچنین ترک‌خوردگی تعدادی دیوار و ریزش دیوار در کل شهرستان میانه گزارش شده است.

دو مورد آتش‌سوزی لوله گاز در روستای ورنکش و ورزقان بخش ترکمنچای گزارش شده بود که مهار شده است.

ریزش کوه نیز گزارش شده بود که مسیر راه‌ها مسدود نشده اما اکیپ‌های راهداری جهت رفع خطر به منطقه اعزام شده‌اند تا موارد را مرتفع کنند.

رحمانی فضلی وزیر کشور به دنبال وقوع زلزله در برخی مناطق شمال غرب کشور در دستوری به رییس سازمان مدیریت بحران خواستار رسیدگی سریع به وضعیت زلزله زدگان و مناطق زلزله زده شد.


عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با تاکید بر اینکه امدادرسانی به سانحه دیدگان باید در اولویت قرار گیرد گفت: تمامی واحدها و سازمان ها و ارگان های امداد رسان موظف به ارائه سریع و به موقع خدمات به زلزله زدگان می باشند و در صورت نیاز با هماهنگی استانداران مناطق زلزله زده ، امکانات و توانمندی های لازم در این خصوص به کار گرفته شود.

وزیر کشور از هموطنان خواست ضمن حفظ آرامش و خونسردی با نیروهای امداد و نجات همکاری لازم را داشته باشند و اخبار و اطلاعات خود را صرفا از مراجع رسمی دریافت کنند.
 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها