حمایت عباس آخوندی از پزشکیان برای انتخابات ریاست‌جمهوری

عباس آخوندی با حضور در ستاد مرکزی مسعود پزشکیان کاندیدای اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری از وی حمایت کرد.

حمایت عباس آخوندی از پزشکیان برای انتخابات ریاست‌جمهوری

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری که صلاحیت برای حضور در رقابت های انتخاباتی احراز نشد با حضور در ستاد مسعود پزشکیان از او در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد. 

در جهت حفظ وحدت جبهه اصلاحات در دفتر دوست ارجمندم جناب آقای  پزشکیان یافتم تا پشتیبانی خود را از نامزدی ایشان در انتخابات ریاست جمهوری اعلام نمایم. گفتگوی گرم و صمیمانه‌ای داشتیم. حضور ایشان در این صحنه گشودن دریچه‌ای به سوی سیاست‌ورزی در روزگار مرگ سیاست در ایران است. ابن فرصت را باید قدر بدانیم. انتخابات رقابتی آزاد و منصفانه آخرین دستاورد بشری برای  

اراده حاکمیت ملی است. آنچه به انتخابات مشروعیت می‌بخشد حاکمیت قانون است. در این رهگذر شورای نگهبان که همگان را به قانون دعوت می‌کند، خود باید در تعهد به قانون نسبت به دیگران پیشتاز باشد. توجه فقیهان و حقوقدانان را به این گفته امام صادق (ع) جلب می‌کنم که فرمود "کونوا دعاه للناس بغیر السنتکم"؛ مردمان را بجز از زبان [با کردار خود] به [نیکی] دعوت کنید.

به هر روی دریغ از یک خط پاسخ حقوقی به نامه جبهه و اینجانب. با همه‌ی این‌ها عشق ما به این سرزمین، حفظ یکپارچگی، و تلاش در راه توسعه و آبادانی آن و رفاه ملت ایران تابعی از رفتار شورای نگهبان نیست.

ما در راه سرفرازی و سربلندی ایران از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. من در این رهگذر سه اندیشه‌ی بنیادین و استراتژی را پیشنهاد می‌کنم و با جناب پزشکیان نیز در میان گذاشتم: ایده ایران یک ملت و یک دولت و دولت ملی مدرن از پزشکیان عزیز درخواست دارم که به این سه استراتژی توجه کند. البته ایشان باید خودشان باشند و تنها آنچه را باور دارند با مردم در میان بگذارند. ما تنها می‌توانییم‌پیشنهاد دهیم.

منبع: ایلنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها