در راستای هم‌افزایی شرکت های تابعه صورت پذیرفت؛

تلاش شستا برای پیشگیری از قطع برق صنعت سیمان

امضای تفاهم نامه احداث نیروگاه بین شرکت سرمایه‌گذاری انرژی تامین و شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین از هلدینگ های تابعه شستا با محوریت شرکت سیمان آبیک، بزرگ ترین شرکت سیمانی غرب آسیا انجام گرفت‌.

به گزارش شستا رسانه، ابراهیم بازیان در این مراسم با اشاره به چالش قطع برق و اثر سوء آن بر تولید شرکت های سیمانی گفت: درراستای برطرف سازی این چالش مهم صنعت سیمان دو هلدینگ از هلدینگ های تابعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی درچهارچوب هم افزایی و درجهت سیاست های رفع موانع تولید، به تفاهم رسیدند تا هم در جهت بهینه سازی مصرف و هم برای تولید برق مورد نیاز صنعت سیمان اقدام کنند.

مدیرعامل شستا تامین انرژی را یکی از مولفه های اصلی بخش تولید عنوان نمود و اظهار داشت: مجموع سیمان تامین ۳۰درصد کل سیمان کشور را تامین می‌کند که بروز هرگونه مشکل در این صنعت تبعات زیادی به همراه خواهد داشت. در این راستا تلاش داریم با احداث نیروگاه و بهینه سازی مصرف، هرگونه اختلال در روند تولید را از میان برداشته و چالش‌ها را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به بخش تولید دانش بنیان در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری فرمودند، تشریح کرد: دانش بنیان کردن صنایع تحت پوشش از برنامه های مهم شستا در راستای بهینه سازی و افزایش بهره وری در صنعت به خصوص در صنعت سیمان است.

 احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک برای تامین برق صنایع  رضا افتخاری مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری انرژی تامین هم در این مراسم بااشاره به خسارات وارده برشرکت های سیمانی به دلیل قطع برق، گفت: قطعی برق در تابستان گذشته خسارات زیادی به صنعت سیمان وارد کرد و بر همین اساس تفاهمنامه احداث نیروگاه برای صنعت سیمان منعقد شد. براساس این تفاهم‌نامه یکصد مگاوات نیروگاه برای صنایع سیمان به خصوص سیمان آبیک که بزرگترین تولید کننده سیمان در غرب آسیا است احداث خواهد شد. مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری انرژی تامین، عدم النفع حاصل از قطع برق سال گذشته صنعت سیمان را ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت:مقرر شد شرکت سرمایه گذاری انرژی تامین در یک بازه زمانی یک تا دو سال آینده در فازهای جداگانه ۱۰۰ مگاوات انرژی مورد نیاز سیمان  را تامین کند. افتخاری از احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک و همچنین نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی در آینده نزدیک خبرداد و افزود: همه شرکت های تولیدی تابعه شستا مکلف شده اند با عقد قرارداد دو جانبه با شرکت سرمایه گذاری انرژی تامین، برق مورد نیاز خود را تامین کنند. دراین راستا در آینده نزدیک با ۱۰ تا ۱۲ شرکت سیمانی قرارداد دوجانبه برای تامین برق خواهیم داشت.

وی بااشاره به مشوق های دولت در استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر تشریح کرد: میزان قابل توجهی از دودکش ها و خروجی سیمانی ها هدر می رود که تلاش می شود از روش‌های تخصصی و فنی نسبت به باز گرداندن این حرارت و تبدیل آن به برق هم به افزایش تولید برق و هم درآمدزایی به آنها کمک کرد.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها