یک میلیون اعتراض در سایت حمایت معیشتی ثبت شد

گسترش فقر در سال‌های اخیر به نحوی بوده که رئیس مجلس می‌گوید تنها یک دهک از جامعه شامل دریافت یارانه نیستند، درعین حال ظرف ۴ روز یک میلیون اعتراض در سایت حمایت معیشتی ثبت شده است.

درحالیکه رییس مجلس می‌گوید: «تنها یک دهک از جامعه شامل دریافت یارانه نخواهند شد و معوقات جاماندگان از یارانه اردیبهشت ماه هر زمان قطعی شد، پرداخت می‌شود»، تاکنون بیش از یک ‌میلیون اعتراض در سایت حمایت معیشتی ثبت شده است.

 در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، ۱ میلیون و ۵۰ هزار اعتراض در سایت حمایت معیشتی طی ۴ روز ثبت شده است.

محسن زنگنه در جلسه علنی امروز ( یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار داشت: اگر بر اساس اعتماد به مردم، همه افراد را مشمول یارانه معیشتی می‌کردیم ماهیانه تنها دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به میزان پرداختی دولت اضافه می‌شد و در این صورت همه مردم از یارانه برخوردار می‌شدند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با حمایت از اجرای طرح با اشاره به آثار مثبت اجرای این طرح برای اقشار و دهک‌های پایین جامعه، گفت: «پس از اجرای این طرح "ضریب جینی" در کشور وضعیت مناسبی پیدا می‌کند و شاخص‌های اقتصادی بهبود می‌یابد. همزمان با پرداخت این یارانه، تیم‌های پاسخ‌گویی به سوالات مردم در سامانه تلفنی مستقر شدند و در چهار روز اجرای طرح دو میلیون تماس و مراجعه به سایت انجام و اعتراضات یک میلیون و ۵۰ هزار نفر ثبت شده که در حال بررسی است.»

دو میلیون تماس و ثبت یک میلیون اعتراض به قطع یارانه نشان می‌دهد که جمعیت بیشتری از مردم از یارانه معیشتی محروم شده‌اند و هنوز معلوم نیست تعداد واقعی کسانی که از نظر دولت مشمول دریافت یارانه هستند چه تعدادی است. 

در همین حال بسیاری از کاربران به قطع شدن یارانه‌شان شکایت دارند و عنوان می‌کنند کسی پاسخگوی تماس آن‌ها نیست. کاربرانی نیز عنوان می‌کنند که سایت برای ثبت شکایت باز نمی‌شود. 

 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها