لاستیک ماشین 11 میلیون تومان شد!

قیمت لاستیک های خارجی به 11 میلیون تومان رسید. سال گذشته لاستیک از سبد ارز دولتی خارج شد. تولیدکنندگان گفته بودند با افزایش ۵۰ درصدی قیمت لاستیک، قیمت‌ها در بازار تحت نظارت سازمان حمایت است.

لاستیک خودروهای خارجی گران شد/قیمت لاستیک ۱۱ میلیون تومان

 در بازار اما قیمت لاستیک متفاوت است. به خصوص قیمت لاستیک‌های خودروهای خارجی! اخیرا لاستیک خودروهای وارداتی قیمت عجیبی پیدا کرده‌.

قیمت برخی از این لاستیک‌ها از دو میلیون تومان شروع می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد فروشگاه‌های آنلاین برخی لاستیک‌ها را با قیمت شش میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تا ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌فروشند.

سعادتی‌نژاد، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک گفت:

قیمت لاستیک‌ خودروهای ایرانی براساس مصوبه دولت است و کسی حق گران فروشی ندارد اما لاستیک خودروهای سنگین و خارجی در بازار کمتر است. همین مساله لاستیک‌های خارجی را گران کرده است.

البته لاستیک در انبار گمرکات فراوان است اما علت عدم ترخیص آن مشخص نیست. ممکن است یکی از دلایل عدم ترخیص این کالاها محاسبه هزینه‌های گمرکی باشد.

بازار لاستیک خودروهای ایرانی رونق دارد، چرا که این لاستیک‌ها افزایش قیمت چشمگیری نداشته‌اند اما در حوزه خودروهای سنگین به دلیل نبود مواد اولیه تولید کاهش پیدا کرده است و همچنین ۷۵ درصد این لاستیک‌ها از کشورهای دیگر تامین می‌شود./تجارت‌نیوز

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها